Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku

Dokąd zmierza współczesna nauka? Jakie odkrycia w genetyce, kosmologii, badaniach nad sztuczną inteligencją przyniesie XXI wiek? Czy uda nam się rozpocząć podróże w czasie, dotrzeć do gwiazd i spotkać inne cywilizacje w kosmosie? Wizje co do przyszłości nauki snuje w tej książce fizyk teoretyk, który przyczynił się do rozwoju teorii strun. Wspomaga swą wyobraźnię rozmowami z blisko 150 znanymi uczonymi, nierzadko laureatami Nagrody Nobla.

Michio Kaku jest profesorem fizyki teoretycznej na City University w Nowym Jorku i jednym z twórców strunowej teorii pola. Wydał kilka książek, między innymi ,,Wszechświaty równoległe" i ,,Dalej niż Einstein", a bestseller ,,Hiper­przestrzeń" jego autorstwa został uznany za najlepszą książkę popularnonaukową roku przez ,,New York Timesa" i ,,Washington Post". Jest częstym gościem w telewizji, prowadzi też program radiowy, który ma swoich słuchaczy w 130 miastach Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Nowym Jorku.

Informacje dodatkowe o Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-01-16
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788383521985
Tytuł oryginału: Visions. How Science Will Revolutionize the 21 st Century

Tagi: Inżynieria genetyczna

Kup książkę Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku

Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Wszechświaty równoległe. Powstanie wszechświata, wyższy wymiar i przyszłość kosmosu

Czy istnieją wyższe wymiary czasoprzestrzeni? Czy czarne dziury są bramą do innych wszechświatów? Czy możliwe jest zbudowanie ,,machiny czasu"? Czy cywilizacja...

Kwantowa dominacja. Jak komputery kwantowe odmienią nasz świat
Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Kwantowa dominacja. Jak komputery kwantowe odmienią nasz świat

Fascynująca opowieść o komputerach kwantowych, które całkowicie odmienią nasze życie. Dzięki nim być może w końcu poznamy najgłębsze tajemnice natury,...