Władca Pierścieni Tom 1: Bractwo Pierścienia

Pierwsza część Władcy Pierścieni, porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena.

W spokojnej wiosce w Shire młody hobbit Frodo zostaje obarczony niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Ma on podjąć niebezpieczną podróż przez Środziemie do Szczelin Zagłady, by tam zniszczyć Pierścień Jedyny. Musi bowiem udaremnić niecne plany Władcy Ciemności...

Informacje dodatkowe o Władca Pierścieni Tom 1: Bractwo Pierścienia:

Władca Pierścieni Tom 1: Bractwo Pierścienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-07-07,

„Bractwo Pierścienia” jest pierwszym tomem z serii „Władca Pierścieni”.

W Shire młody Hobbit Frodo ma podjąć niebezpieczną podróż przez Śródziemie, by zniszczyć Pierścień  Jedyny.

Jest to porywająca powieść, która wciąga od pierwszej strony. W tej książce nie ma miejsca na nudę.

John Ronald Reuel Tolkien pisze przyjemnym stylem pisania, który łatwo zrozumieć. Powieść przepełniona jest mnóstwem magii, zwrotów akcji i tajemnic .

Książka należy do gatunku fantastyki.

Długo się zbierałam, żeby wreszcie ją przeczytać. Kusiła mnie od dłuższego czasu, ale sama nie wiem, czemu dopiero teraz się na nią zdecydowałam. Zdecydowanie wcześniej powinnam ją przeczytać. Jednak nie żałuję. Jestem zachwycona światem stworzonym przez Tolkiena.

Polecam ją każdemu. Jednak myślę, że bardziej spodoba się miłośnikom fantasy.

Powieść jest dosyć gruba, więc trochę mi z nią zeszło i muszę przyznać, że żałuję, że to już koniec, dlatego nie mogę się doczekać, kiedy zacznę czytać „Dwie wieże” i wrócę do świata stworzonego przez genialnego autora.

Pokochałam „Bractwo Pierścienia” od pierwszych stron. Jestem po prostu oczarowana całą powieścią, a jej bohaterowie z pewnością zostaną w moim sercu na długi czas.

Książka przepełniona jest mnóstwem przygód, a powieść mimo, że grubą czyta się z przyjemnością. Można, by powiedzieć, że tak gruba powieść może nudzić lub się powtarzać, jednak ja nie zauważyłam żadnej z tych rzeczy.

Uważam, iż ta powieść jest obowiązkowa dla każdego miłośnika fantastyki.

Wyjątkowa fabuła, która wciąga już od samego początku i przenosi nas w zupełnie nowy świat pełen magicznych istot, takich jak na przykład hobbici czy elfy.

Avatar użytkownika - centka3
centka3
Przeczytane:2019-02-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Słyszałam wiele opini o złych i lepszych tłumaczeniach książki. Jednak zdecydowanie polecam właśnie to tłumaczenie pana Łozińskiego. Zostało ono poprawione, nazwy własne zostały zmienione w formę prawidłową.

Uwaga! Ta książka potrafi pochłonąć na długie godziny. Autor świetnie wykreował bohaterów, z perfekcją stworzył fascynujący, magiczny świat Śródziemia. Pokochałam tę książkę od pierwszego rozdziału i jestem przekonana że będę wracać do dniej niejednokrotnie.

Avatar użytkownika - RosemaryCzyta
RosemaryCzyta
Przeczytane:2002-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Listy J.R.R. Tolkien
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)0
Okładka ksiązki - Listy J.R.R. Tolkien

Unikatowy wgląd w umysł jednego z najwybitniejszych twórców fantastyki, który pozwala lepiej zrozumieć twórczość autora Władcy Pierścieni Książka...

The return of The King
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)0
Okładka ksiązki - The return of The King

While the evil might of the Dark Lord Sauron swarms out to conquer all Middle-earth, Frodo and Sam struggle deep into Mordor, seat of Sauron’s power...