Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka

Wywiad rzeka przeprowadzony z Profesorem przez Michała Komara.Cudem uratowany z Oświęcimia, uczestnik Powstania Warszawskiego, Polak ratujący Żydów, więzień PRL-u, szef dyplomacji w III RP, znakomity uczony... Profesor Bartoszewski opowiada o całym swym długim i niezwykłym życiu, a obdarzony jest fotograficzną pamięcią. Jego historia osobista, pełna zaskakujących wydarzeń, osób sławnych i bohaterów, znanych nielicznym, stapia się z ponadczasowymi refleksjami na temat naszej racji stanu, katolicyzmu, tolerancji, skomplikowanych wyborów moralnych politycznych, ludzkich...

Informacje dodatkowe o Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka:

Kup książkę Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka

Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-06-10, 52 książki w 2017 roku, Mam,
Wstyd mi, że tak niewiele o nim wiedziałam. Książa zdecydowanie warta polecenia, porusza tematy nie tylko dotyczące życia Bartoszewskiego, ale także wielu spraw politycznych, społecznych w których bezpośrednio lub pośrednio uczestniczył. Kawał historii.

Ach co za uczta czytelnicza! Jest tu i historia - w dodatku opowiedziana z pokorą, prawdziwie, prosto. Są wartości moralne/katolickie - takie prawdziwe, a nie podlegające zmianom w zależności od okoliczności. Jest wreszcie prawdziwe studium natury ludzkiej - dogłębne i rzetelne. Piękny Człowiek - Piękna historia życia

Bardzo ciekawie przeprowadzona rozmowa Michała Komara z profesorem Władysławem Bartoszewskim.

Bartoszewski opowiada o swoich rodzicach, dziadkach, dzieciństwie w Warszawie, szkołach, o wybuchu drugiej wojny światowej, o pobycie w obozie koncentracyjnym Auschwitz, o działalności konspiracyjnej, o pobytach w więzieniach ... itd itd aż do czasów współczesnych.

"Ludzie umierali z chłodu, głodu, od zastrzyków w serce i od bicia. Pozorny drobiazg: w studniach nie było pitnej wody, a przegotowanej nam nie dawano... Drobiazg, który zadecydował o życiu setek, a może tysięcy ludzi."

"Skoro za wszystko jest kara śmierci, to chcę mieć pewność, że poniosę śmierć za dobrą sprawę. A zanim umrę, coś jeszcze zrobię."

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Wiosna jesienią Październik' 56
Władysław Bartoszewski, Michał Komar 0
Okładka ksiązki - Wiosna jesienią Październik

Opowieść Władysława Bartoszewskiego o ludziach, którzy mieli znaczący udział w jego życiu, ale też w kształtowaniu polskiej polityki, kultury i historii...