Włoskie buty

Tom 1 cyklu Fredrik Welin

Na niewielkiej bałtyckiej wyspie od dwunastu lat mieszka samotnie Frederick Welin, sześćdziesięciosześcioletni emerytowany lekarz. Rytm jego życia wyznaczają codzienne poranne kąpiele w wykuwanym codziennie przeręblu. Jedynymi towarzyszami jego samotnej egzystencji są stary pies i równie wiekowy kot oraz pojawiający się od czasu do czasu hipochondryczny listonosz. Tak trwa to niezmącone niczym życie aż do momentu, w którym na otaczającym wyspę lodzie pojawia się kobieca postać, wspierająca się na chodziku. Okazuje się nią Harriet, miłość życia Fredericka, którą prawie czterdzieści lat wcześniej opuścił bez słowa. Dawna kochanka żąda spełnienia złożonej wiele lat wcześniej obietnicy - chce, żeby Frederick zawiózł ją nad leśne jezioro, o którym niegdyś opowiadał. Ruszają więc w podróż, która całkowicie zmieni starzejącego się, złamanego życiem człowieka.

Informacje dodatkowe o Włoskie buty:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-09-11
Tytuł oryginału: Italienska skor
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska

Kup książkę Włoskie buty

Włoskie buty - opinie o książce

Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2015-04-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Znakomity autor kryminałów napisał powieść psychologiczno-obyczajową. Według mnie klapa, chociaż momentami zaskakiwał rozwojem sytuacji. To mu chyba zostało z kryminalnej twórczości.
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2014-06-17, Ocena: 2, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014,
Taki mądry pisarz, posługujący się wspaniałym językiem i znający ludzkie myśli od podszewki, a taka słaba powieść o niczym. Miała być głębia ukryta w rzeczach małych a tylko opornie brnęłam przez tą grubą księgę, napisaną w konwencji "Trafnego wyboru" J.K. Rowling. Miłośnikom literatury skandynawskiej, do których się właśnie zaliczam, muszę niestety odradzić niniejszą lekturę, bo zgrzyta się zębami na tym orzechu ciężkim do zgryzienia.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 ksiażki 2014,
Świetna opowieść o przemijaniu, o rozliczaniu się z przeszłością. Również o samotności, miłości, przebaczaniu. Nietypowa, niekryminalna historia. Od tej strony Mankella nie znałam!
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2013-12-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Z własnej biblioteczki,
Rewelacja! Muszę jednak uprzedzić, że to może być niezbyt miarodajna opinia. Zapałałam do Mankella miłością bezwarunkową i dozgonną od pierwszego przeczytanego zdania. Kupując "Włoskie buty" byłam święcie przekonana, że jest to kolejny kryminał. O jak się myliłam! Frederic Welin jest lekarzem, który popełnił w swoim zawodowym życiu bardzo duży błąd lekarski. Nie mogąc wyzwolić się z wyrzutów sumienia, zaszywa się na wyspie i żyje z psem i kotem i mrowiskiem w salonie. Pewnego dnia odwiedza go Harriet, kobieta, którą kiedyś kochał i porzucił. Od tej chwili jego życie zostaje wywrócone do góry nogami. Kolejna fantastyczna książka! Czytajcie!
Avatar użytkownika - erykmisiek
erykmisiek
Przeczytane:2013-10-06, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki,
książka pięknie opisuje historię odnalezionej nadziei wówczas, gdy wszystko wydaje się beznadziejne
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2017-12-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2017 :),

Dziwaczna prośba dawnej miłości pociągnie za sobą lawinę zdarzeń i spotkań, które nie pozwolą byłemu lekarzowi wieść dawnej, wycofanej egzystencji, ale zmuszą go do powrotu do życia i rozliczenia z przeszłością.

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2018-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - moniaaa87
moniaaa87
Przeczytane:2017-06-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 2017,
Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2017-01-01, Ocena: 6, Przeczytałem, przeczytałam 52 ksiązki w 2017 r.,
Mężczyzna, który się uśmiechał
Henning Mankell0
Okładka ksiązki - Mężczyzna, który się uśmiechał

Na bezdrożach Skanii ma miejsca tragiczny wypadek samochodowy, w którym ginie znany prawnik. Jego syn, Sten Torstensson, jest przekonany, że doszło...

Cienie rosną o zmierzchu
Henning Mankell0
Okładka ksiązki - Cienie rosną o zmierzchu

Joel ma już prawie dwanaście lat i... potwornie się nudzi. Uważa, że w jego miejscowości nic się nie dzieje. Tymczasem pewnego dnia przydarza mu się Cud...