Włoskie lato

Porywająca love story: gorący, wakacyjny romans w bajkowym zakątku Włoch

Już raz ją zawiódł - czy pozwoli, aby znów to zrobił?

Kryzys, z którym zmaga się Cesca Shakespeare, zdaje się nie mieć końca. Minęły lata od czasu jej ostatniej sztuki, do tego nie jest w stanie utrzymać ani pracy, ani mieszkania. Decyduje się na samotny letni wyjazd do willi położonej nad malowniczym jeziorem Como, gdzie będzie miała szansę poukładać myśli i poszukać inwencji twórczej.

Hollywoodzki idol, Sam Carlton, jest na językach wszystkich plotkarskich mediów. Jedyne, na co ma ochotę, to ucieczka przed światem. Decyduje się na wyjazd do Włoch, do rodzinnej willi, która w tym czasie powinna być pusta. Kiedy przybywa na miejsce, okazuje się, że nie tylko on szuka w niej azylu.

Cesca i Sam nie są sobie obojętni, ale muszą zmierzyć się ze swoją burzliwą przeszłością. Czy pozwolą sobie na coś więcej niż tylko na wakacyjną przygodę?

__

O autorce

Carrie Elks to autorka współczesnych romansów, pełnych zwrotów akcji i elektryzującego napięcia pomiędzy bohaterami. Jej pierwsza książka została przetłumaczona na osiem języków. Carrie mieszka ze swoim mężem, dwójką uroczych dzieci i ukochanym psem o imieniu Platon. Kiedy nie pisze i nie czyta, sączy wino lub gawędzi ze znajomymi i fanami w mediach społecznościowych.

Informacje dodatkowe o Włoskie lato:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-06-19
Tytuł oryginału: Summer

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Włoskie lato

Włoskie lato - opinie o książce

Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2019-09-02,

"Włoskie lato" to kolejna część z serii o siostrach Shakespeare. Tym razem autorka opisuje losy Cescy.
Miejscem akcji jest willa we Włoszech przy jeziorze Como. Cesca to młoda kobieta, która poszukuje swego życiowego celu, swojego miejsca na ziemi - jak to się mówi. Po wielu perypetiach zarówno osobistych, jak i zawodowych, czując się przytłoczona codziennością, postanawia skorzystać z propozycji swego wuja. Sprawa dotyczy zaopiekowania się włoską willą, a tym samym byłaby to okazja, aby nasza bohaterka nabrała nieco dystansu do pewnych spraw i przede wszystkim odpoczęła i zapomniała o minionych problemach.
       Wszystko zdaje się być w porządku, Cesca cieszy się na możliwość relaksu w otoczeniu przyrody. Nie trwa to jednak długo. Niemalże w tym samym czasie do willi przybywa syn jej właściciela - Sam. Ma on "święte" prawo tam być - to jasne. Nie jest to jednak coś, co zachwyca Cesce. Poznaje ona w przybyłym, mężczyznę, który zniszczył jej reżyserską karierę, nie stawiając się na umówione spotkanie przed laty. Stąd dziewczyna ma ogromny żal, a perspektywa wspólnego pobytu w willi jeszcze gorzej wpływa na jej samopoczucie.
Sam natomiast zachowuje się, jakby nic się strasznego nie stało. Nawet więcej - jakby nie pamiętał Cescy. On także przywiózł ze sobą pewien bagaż z przeszłości.
Zdaje się, że tych dwoje musi zmierzyć się z tym, co było. Każde z nich z osobna i razem. Co takiego skrywa przeszłość Cescy, a co- Sama? Przekonacie się, czytając.
       Powieść "Włoskie lato" to typowy romans obyczajowy - jeśli mogę książkę tę zakwalifikować w ten sposób. Czy to jednak takie typowe, przesłodzone love story? Tego bym z pewnością nie powiedziała. Dlaczego? To też musicie sami zweryfikować.

Z książką tej autorki spotykam się kolejny raz. Mniej więcej wiem, czego się spodziewać i na całe szczęście - nie zawiodłam się. Recenzja mojego pierwszego spotkania z twórczością Carrie Elks TU.

Cesca - młodsza siostra Lucy Shakespeare, jest niespełnioną reżyserką teatralną. Za namowami wuja, wyjeżdża do Włoch, opiekować się willą położoną nad pięknym jeziorem Como. Ma odpocząć, nabrać wiatru w żagle i znaleźć swoją zagubioną wenę.
Niespodziewanie jej wspaniały pobyt zostaje zakłócony przez przyjazd syna właściciela willi. Niesamowicie przystojnego, hollywoodzkiego łamacza serc, uciekającego przed odpowiedzialnością, pomówieniami, paparazzi i sławą. Okazuje się, że Sam, jest głównym powodem problemów twórczych Cescy…
Czy dziewczyna będzie potrafiła wybaczyć i cieszyć się odpoczynkiem? Czy odnajdzie wenę i spełni marzenia? Czy Sam odpocznie i poukłada swoje życie?

"Włoskie lato" - Carrie Elks, to idealna propozycja na letnie wieczory. Fantastycznie lekkie pióro autorki, humor całej sytuacji, zadziorność głównych bohaterów, to chyba największe atuty. To historia obyczajowa z romansem w tle. Prawdziwe zdarzenia, nienawiść czy kłótnie głównych bohaterów, na naszych oczach powoli ewoluują. Jeśli oczekujecie miłości spadającej jak gromy z jasnego nieba - to Was rozczaruję. Ta historia to prawdziwa wisienka na torcie, wśród historii miłosnych. Od złości, przez przyjaźń aż do miłości.
Nie zabraknie problemów rodzinnych, nie zabraknie zazdrości i kontaktów z innymi ludźmi. Bohaterowie tej historii nie zamykają się na kontakty społeczne, nie spędzają całych wakacji tylko we własnym gronie.

Jeśli szukacie historii lekkiej, romantycznej, idealnej na lato, z pięknymi opisami otoczenia - to książka właśnie dla Was :) Dla kobiet romantycznych, ale też twardo stąpających po ziemi. Polecam gorąco!

Cesca od kilku lat przechodzi pewnego rodzaju załamanie. Jej codzienność polega raczej na wegetacji niż na korzystaniu z uroków życia. Chwyta się różnych zajęć, aby móc związać koniec z końcem i przetrwać kolejne dni. Pewnego dnia jej ojciec chrzestny ma dla niej propozycję nie do odrzucenia. Proponuje, aby spędziła czas we Włoszech, w willi jego przyjaciół i tam odpoczęła. Na miejscu okazuje się, że synem właścicieli jest człowiek, który jak twierdzi Cesca jest winny jej pisarskiej katastrofy.

Sam jest hollywoodzkim przystojniakiem. Ostatni czas nie jest dla niego najlepszy, gdyż przez pewne złe decyzję jest na językach wszystkich plotkarskich magazynów. By móc uniknąć mediów, postanawia schronić się przed wszystkimi w rodzinnej willi nad jeziorem Como. Gdy dociera na miejsce odkrywa, że nie tylko on szuka spokoju i ukojenia w tym zacisznym miejscu.

Cesca i Sam, dwoje temperamentnych bohaterów, którzy już od pierwszej chwili skaczą sobie do gardeł. Żadne nie potrafi powstrzymać się od ciętych uwag, a przeszłość, która ich łączy jeszcze bardziej dolewa oliwy do ognia. Jednak czas, który spędzają razem udowadnia, że potrafią się porozumieć i z każdym dniem ich relacja coraz bardziej się zacieśnia. Willa jest dla nich azylem i miejscem, w którym mogą być sobą i dla siebie, jednak każde lato się kiedyś kończy.. Czy uczucie, które zaczęło kiełkować ma szansę przetrwać?

"Włoskie lato" to bardzo przyjemna lektura, która bawi, wzrusza i zapewnia wiele innych emocji. Historia pełna skrywanych tajemnic, bólu, traumy, ale również radości z drobnych przyjemności, uczucia, który udowadnia, że nie wszystko jest takie jakie bohaterom się wydawało. Książka, która pokazuje jak wiele ludzie są w stanie ukryć za maską pewnych siebie, wyluzowanych, a tak naprawdę od środka zżera ich ból i niewypowiedziane słowa. Jak skrywane tajemnice zawsze wyjdą na jaw, a ich odkrycie może wiele zniszczyć. Jak dużo czasu potrzeba, aby otworzyć oczy i zacząć żyć w pełni, a nie tylko egzystować. Jak dwa mocne, ale różne charaktery są w stanie, mimo przytyków się dogadać, a z czasem zaprzyjaźnić. Historia o tym, że warto walczyć i spełniać swoje marzenia, gdyż nigdy nie jest za późno na to, aby czuć się spełnionym i usatysfakcjonowanym. Lektura, którą czytało się bardzo dobrze i miło spędziłam z nią czas. Polecam

Avatar użytkownika - xedex
xedex
Przeczytane:2019-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Miłość zimową porą
Carrie Elks0
Okładka ksiązki - Miłość zimową porą

Świąteczne love story, które rozgrzeje każde serce! Chociaż na zewnątrz pada śnieg, to w zacisznej górskiej chatce atmosfera robi się bardzo gorąca...

Jesienny pocałunek
Carrie Elks0
Okładka ksiązki - Jesienny pocałunek

Samotny tata uroczego chłopca. Piękna kobieta z sąsiedztwa, która straciła wiarę w miłość. Romans drugiej szansy, który skradnie ci serce...