Wojenna burza

Tytuł oryginału: War Storm
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Dziubińska Joanna, Borzobohata-Sawicka Maria

Tom 4 cyklu Czerwona królowa

Zdrada nieomal zniszczyła Mare i zagroziła rebelii. Teraz – by chronić Czerwonych i Nowych – Czerwona Królowa musi poświęcić swoje szczęście i zawiązać sojusz, który sprawi, że Norta się podda, a Maven razem z nią.

Potężni Srebrni, sprzymierzeńcy Cala, wraz z Mare i Szkarłatną Gwardią mają szansę na zwycięstwo. Jednak ogarnięty obsesją Maven nie cofnie się przed niczym, by odzyskać Mare – nawet jeśli będzie musiał zniszczyć wszystko na swojej drodze. Buntowniczka władająca piorunami może stracić swoją pozycję na zawsze.

Gdy powstaną po raz ostatni – Czerwoni niczym świt – korona trafi w samo serce burzy. Nadciąga wojna, która odmieni królestwo. Wszyscy staną do walki, ale nie wszyscy przetrwają. Bo za zwycięstwo trzeba zapłacić najwyższą cenę.

Kup książkę Wojenna burza

Opinie o książce - Wojenna burza

Oto przed nami czwarta część serii Czerwonej Królowej. Okładka przyciąga niczym magnes, chęć świadomości co będzie dalej nie pozwala spokojnie usiedzieć na miejscu.

Przede wszystkim ogromny pokłon należy się autorce za to jak niesamowicie rozbudowała ową historię. Wojna, walki, potyczki, miłość, która znajduje się pod znakiem zapytania i wiele innych sytuacji, które zdecydowanie potrzebowały 700 stron   Mój doping dla Cala i Mare’y był ogromny, a niestety tych scen i wątków było najmniej – możliwe, że to było spowodowane faktem, że żadne z dwojga kochanków nie chciało rezygnować ze swoich większych celów na rzecz swojego szczęścia. Kurka, ja to bym pewnie szukałabym na siłę rozwiązania, które mogłoby połączyć obie te kwestie

Zdecydowanym plusem całości jest podział rozdziałów na bohaterów. Dzięki narracji pierwszoosobowej możemy dogłębnie niemal poczuć postawę poszczególnych person. No i nie ukrywajmy, wolę taką narracje, zawsze mam wrażenie, że łatwiej i szybciej się czyta   Po za tym lubię niemal namacalnie wiedzieć co siedzi w głowie bohatera, więc zupełnie taka opcja jest najlepsza!

Niestety całość przyćmiewa kwestia wojen, walk, knowania nad wojną. Trochę bardziej oczekiwałam konkretów w związku z Mare’ą, ale cóż zrobię jak nic nie zrobię. Nie ukrywam, że to niestety było męczące. Nie jestem fanką długich opisów i tematyki wojennej, a tutaj zdecydowanie ten temat przeważa nad całą resztą fabuły. Jak to mówią co gust to i opinia :)

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2019-09-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2019,
Avatar użytkownika - ewelinalacheta
ewelinalacheta
Przeczytane:2019-06-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Wiele wątków zostało zakończonych w tej książce, w końcu to ostatnia część. Jednak nie wszystkie zakończenia przypadły mi osobiści do gustu.

Avatar użytkownika - ormofcl
ormofcl
Przeczytane:2019-05-19, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

W tej części Mare jest już mniej irytującą postacią, jednak kompletnie nie rozumiem jej postępowania. Zwłaszcza na koniec książki. Fajna historia, ale czegoś mi w niej brakowało.

Przeklęta korona
Victoria Aveyard; 0
Okładka ksiązki - Przeklęta korona

Poznaj losy dwóch niezwykłych kobiet – różni je kolor krwi, ale łączy życie w czasach, gdy Czerwoni zaczęli buntować się przeciwko...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna