Wojna Miłość Zdrada

Wydawnictwo: Wołoszański
Data wydania: 2010-11-02
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-89344-83-0
Liczba stron: 428

Ocena: 5 (2 głosów)

Co decyduje o biegu historii? Męstwo i waleczność żołnierzy, geniusz strategów, przenikliwość polityków? Okazuje się, że niekoniecznie... Przykłady przedstawione w książce przekonują, jak wielkie znaczenie dla przebiegu wojny i losów świata miała działalność szpiegowska i wypadki rozgrywające się za kulisami wielkich wydarzeń.

 

Autor ze szczegółami opisuje działania wywiadowcze prowadzone na całym świecie podczas II wojny światowej, a także przed nią i po niej. Poznajemy zwyczajne kobiety, odważne i zaangażowane, które walczyły – chociaż nie na frontach –  i ponosiły największe ofiary. Śledzimy losy ludzi wciągniętych do wielkiej gry, od której zależał przebieg wojny i kształt powojennego świata – ludzi, którzy potrafili wpływać na bieg dziejów, ponieważ dobrze wiedzieli, że najgroźniejszą bronią w tajnym świecie jest informacja.

Kup książkę Wojna Miłość Zdrada

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wojna Miłość Zdrada

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka ukazuje, że nie tylko mężczyźni parali się szpiegowską profesją, ale także kobietom nie była ona obca. Czym się kierowały? Jedne z pewnością były żądne przygód i życia w dobrobycie. Inne ślepo zapatrzone w swoją Ojczyznę gotowe były do największych okrucieństw w imię większego dobra. Mata Hari, Coco Chanel, Olga Czechowa i wiele innych uwikłanych w walkę wywiadów prowadzoną niezwykle brutalnie ale i skutecznie. W każdym razie kobiety te były niewątpliwie piękne, bezwzględne i wyrachowane, co zapewniało im skuteczne działanie. I cena za ich usługi też była różna - jedne zapłaciły najwyższą cenę jaką była utrata życia, drugie dożywały późnej starości w przeświadczeniu o dobrze wypełnianych misjach. Doskonała pozycja do rozbudzenia ciekawości historycznej, w której pełno szpiegów, tajemnic i nie do końca wyjaśnionych spraw.
Link do opinii
Avatar użytkownika - powl
powl
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 4, Przeczytałem,
Inne książki autora
Droga do piekła
Bogusław Wołoszański0
Okładka ksiązki - Droga do piekła

Opowieść o okrutnej i przebiegłej polityce Stalina, dyktatora, który życie milionów ludzi podporządkował idei budowy nowej Europy. Przez kilkanaście lat...

Sieć - ostatni bastion SS
Bogusław Wołoszański0
Okładka ksiązki - Sieć - ostatni bastion SS

Oparta na faktach powieść Bogusława Wołoszańskiego odkrywa mroczny świat walki wywiadów o hitlerowskie tajemnice ukrywane w podziemiach zamków...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy