Wojna w kanałach

Śmiertelna pułapka i szansa na ocalenie.
Podziemna wojna, o której nie miałeś pojęcia.

Zejścia do kanału boją się wszyscy. Polacy nie mają wyboru, znajdują w sobie odwagę. Niemcy nie odważą się na to nigdy. Będą wieszać granaty przy włazach i wrzucać je do środka. Będą blokować studzienki. Będą zabijać wycieńczonych podziemną wędrówką powstańców i cywilnych uciekinierów.

Ukrywają się tam Żydzi po likwidacji getta. Łączniczki AK przeciskają się nimi, niosąc meldunki. Grupy szturmowe dzięki nim zyskują przewagę zaskoczenia. Gdy Powstanie upada, kanały stają się dla walczącej Warszawy ostatnią drogą ucieczki. Dla wielu – miejscem wiecznego spoczynku.

Wojna w kanałach to opowieść o odwadze i strachu. O ciemności, której nie dało się oswoić. O przeraźliwej ciszy i złowieszczym echu. O ściskającym bólu i wycieńczeniu. Bo warszawskie kanały w czasie okupacji to śmiertelna pułapka i obietnica ocalenia.

Informacje dodatkowe o Wojna w kanałach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-5747-4

Tagi: historyczne

Kup książkę Wojna w kanałach

Wojna w kanałach - opinie o książce

Powoli się czyta, ale to nie dlatego, że jest nudna. Po prostu by ją lepiej zrozumieć i rzeczywiście poznać trzeba czytać ją powoli. A świadectwa czym były kanały w powstaniu wbijają w ziemię. Wstrząsajaca to za mało powiedzieć. Nie można koł niej przejść obojetnie. Czasami miałam ciarki gdy ją czytałam.

Motyl. Ścibor-Rylski. Opowieść o generale
Sebastian Pawlina0
Okładka ksiązki - Motyl. Ścibor-Rylski. Opowieść o generale

Pamiętajcie, żyjecie w wolnej, niepodległej, ukochanej naszej ojczyźnie. Nie wiecie, co to jest przelewać krew za wolność. Całe szczęście. Pożegnalne...

Forget Me Not
Julie Soto