Wróg mojego wroga

Nic nie łączy silniej niż wspólna zemsta

Kira ma na koncie wiele osiągnięć: prowadzi własną firmę, sprawnie zarządza zespołem, ma pracę, która jest jej pasją i daje jej satysfakcję. Nic jednak nie może równać się z jej największym życiowym sukcesem, jakim było wyzwolenie się z relacji pełnej przemocy fizycznej i psychicznej. Marcus jest już byłym mężem, wciąż jednak stanowi zagrożenie - tym razem chce odebrać Kirze jej firmę.

Aby ratować biznes, Kira spotyka się z nowym kontrahentem. AJ ma swoje powody, żeby nie znosić Marcusa, proponuje jej więc sojusz. Razem mają doprowadzić byłego męża Kiry do ruiny. Problem w tym, że posiadanie wspólnego wroga bardzo ich do siebie zbliżyło, tak bardzo, że aż pozwolili sobie na coś zupełnie szalonego. Czy to aby na pewno dobry start do planowania zimnej zemsty?

Informacje dodatkowe o Wróg mojego wroga:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-02-23

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Kup książkę Wróg mojego wroga

Wróg mojego wroga - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazka_pachnie_
ksiazka_pachnie_
Przeczytane:2022-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA

„Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakiejś sprawie w swoim życiu”.

Dwoje ludzi, połączeni związkiem małżeńskim, zamiast być najlepszymi przyjaciółmi stają się dla siebie wrogami. On ją katuje, a ona mu wybacza. On ją zdradza, a ona mu wybacza. Wierzy w jego zmianę do czasu... Pewnego dnia czara goryczy się przelała i kobieta stawia na spokój i swoją wolność.

Kira ma na koncie wiele osiągnięć: prowadzi własną firmę, sprawnie zarządza zespołem, ma pracę, która jest jej pasją i daje jej satysfakcję. Marcus jest już byłym mężem, wciąż jednak stanowi zagrożenie – tym razem chce odebrać Kirze jej firmę. Aby ratować biznes, kobieta spotyka się z nowym kontrahentem. AJ ma swoje powody, żeby nie znosić Marcusa, proponuje jej więc sojusz. Razem mają doprowadzić byłego męża do ruiny. Czy koszmar kobiety zacznie się na nowo? Czy w końcu uwolni się od byłego męża psychopaty? Jak potoczą się losy Kiry i AJ?

„Wróg mojego wroga” Moniki Skabary to niezwykle trudna i smutna, a zarazem piękna i szczęśliwa historia. Autorka porusza niezwykle trudne tematy: przemoc psychiczna i fizyczna, przemoc seksualna oraz toksycznej relacji w związku. Pomimo tych ciężkich i bolesnych tematów, książkę czyta się niezwykle szybko. Fabuła i bohaterowie dobrze przemyślane i dopracowane. Akcja toczy się bardzo szybko. Początek tej historii zaczyna się dość przyjemnie. Dalsza część książki staje się brutalniejsza i mocniejsza. Ostatni rozdział roztrzaskał moje serce na kawałki tylko po to, abym w epilogu mogła je pozbierać i na nowo posklejać. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Moniki Skabary i na pewno nie ostatnie. Styl jest zrozumiały i lekki w odbiorze dla czytelnika. Cieszę się, że autorka poruszyła te rudne tematy i ukazała, że z tej toksyczności można się uwolnić, wystarczy tylko chcieć i mieć odrobiny wiary w siebie. Trzeba mieć odwagę postawić ten pierwszy, najtrudniejszy krok ku lepszemu. Trzeba walczyć o siebie i swoje szczęście. „Wróg mojego wroga” to historia, która zapisuje się na dłużej w mojej pamięci i do której na pewno jeszcze wrócę. Polecam z całego serca.

Dziękuje Niegrzeczne książki za egzemplarz recenzencki tej historii.

Odrodzenie feniksa
Monika Skabara0
Okładka ksiązki - Odrodzenie feniksa

Niektórym rzeczom trzeba pozwolić umrzeć, by inne mogły powstać na nowo. Ava ponownie przewartościowała swoje życie. Odpowiedzialna nie tylko za swój...

Przysięga. Hope. Tom 2
Monika Skabara0
Okładka ksiązki -  Przysięga. Hope. Tom 2

Nic nie daje więcej siły do walki niż miłość. Hope sądziła, że odnalazła sens życia w Pilot Point. Powróciła do jedynego miejsca, w którym czuła się...