Rosyjska księżniczka

Tom 1 cyklu Dziedzictwo MS

Dwa zwaśnione gangi z różnych zakątków świata. Sojusz, za który najwyższą cenę zapłaci ona.

Sasza Askarowa, jedyna córka rosyjskiego mafiosa, to kobieta, z którą się nie zadziera. Wychowana twardą ręką w żelaznej dyscyplinie, teraz jest prawdziwą maszyną do zabijania. Kiedyś stanie na czele mafii na miejscu swojego ojca.

Antonio Morinello, syn włoskiego capo, ma Saszę na celowniku. Zrobi wszystko, żeby ją zdobyć. W ramach rozejmu między rodzinami zmusza jej ojca do oddania mu córki.

Sasza nie jest jednak typem kobiety, którą można sobie przekazywać jak trofeum. Czy ślub, który połączy te dwie rodziny, położy kres wojnie między rosyjską i włoską mafią?

_____

O autorce:

Monika Skabara - mama, żona, pisarka i... funkcjonariuszka Straży Granicznej. Kiedy nie pisze, trenuje karate, słucha starego rocka i maluje obrazy.

Informacje dodatkowe o Rosyjska księżniczka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-07-15

Tagi: bóg Tylko dla dorosłych

Kup książkę Rosyjska księżniczka

Noce mijały niepostrzeżenie, gdy czuły sex przeplatał się z nieprzyzwoitym pieprzeniem.

Rosyjska księżniczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - martynaaa
martynaaa
Przeczytane:2021-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Jest to seria Dziedzictwo, debiut  autorstwa Moniki Skabary. Dzisiaj przed Tobą I tom, który opowiada historię Saszy Askarowej oraz Antonia Morinello. Kobieta, która jest córką rosyjskiego mafiosa została wychowana w rygorystycznych warunkach, które miały sprawić, że będzie 'maszyną - niezlęknioną'. Nie miała prawa okazywać innym uczuć, obce jej było słowo bezpieczeństwo. Chociaż była pod stałą ochroną. Wiesz mam tutaj na myśli takie bezpieczeństwo przez drugiego człowieka, który Cię szanuje. Od ojca nie dostała tego nigdy, wręcz była pod jego każde skinienie.. Musiała  grać tak jak on chciał.  Pewnego razu miała dokonać transakcji (sojuszu) z Włochami, jednak mężczyzna nie chciał z nią rozmawiać tylko z ojcem, a to dla Saszy oznaczało tylko kłopoty..na spotkaniu ojciec postanowił, że Sasza wyjdzie za mąż za Antonia. Stała się transakcją - kartą przetargową.

"Miałam opuścić rodzinę tyrana i wejść do rodziny, w której podobno kobiety nie znaczyły dla mężczyzn więcej niż paproch na garniturze."

Sasza wykonała swoje zadanie, ale jeśli myślisz, że należała do kobiet, które były tylko piękne to jesteś w błędzie, ponieważ świetnie walczyła, umiała posługiwać się bronią, znała kilka języków. Ojciec, który pozbył się córki, nie wiedział, że to jest jego koniec. A facet za którego wyszła nie był taki zły, jak myślała.. stał się jej opoką, chociaż z początku było im trudno wejść w dobre relacje.

"Wziął za żonę rosyjską księżniczkę myśląc, że trafiła mu się temperamentna kobietka ukrywająca się za zimną fasadą. Tymczasem dostał uszkodzony towar opakowany w błyszczący papier."

Mafijny romans, który wprowadzi Cię w świat zawiłych konfliktów, gdzie miłość zacznie być fundamentem, a wszystko dookoła będzie przeszkodą.Akcja która nabiera szybkiego tempa, że nim się obejrzysz zostaniesz na końcu historii. Historii, która była kręta, pełna niebezpieczeństw i gdzieś pomiędzy tym była miłość, która czekała na swój czas. Książke czyta się ekspresowo! Miłość, seks, mafia, rodzina i przede wszystkim zrozumienie, że dla tej jedynej osoby jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Miłość od pierwszego spojrzenia, czemu nie?

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-02-14,

"Rosyjska księżniczka" Moniki Skabary - byłam tek książki bardzo ciekawa. Już kiedyś czytałam o niej dobre opinie i myślę... że była to ciekawa historia🙈

Tak wiem... znowu ta mafia! Obiecałam sobie, że kończę z tą tematyką. Zostały mi dwie książki mafijne i później odpocznę od tego gatunku:)

Ale wracając...

Sasza - córka rosyjskiego mafiozo. Ojciec tak naprawdę ma ją gdzieś. Zamknął ja w internacie i nie obchodziło go co się z nią tam dzieje. Dziewczyna przez to jak ją traktowano nie potrafi okazywać emocji i uczuć. Jest ciągle szkolona, uczona walk i zabijania... zna siedem języków i potrafi się nieźle bronić... nie ma takze problemu z tym, żeby sprzedać komuś kulkę w głowę...

Wiem jak to brzmi. Okropnie. Aczkolwiek musiała sama o siebie zadbać bo inaczej nikt by tego za nią nie zrobił.

Pewnego razu ojciec z dnia na dzień oznajmia jej, że ma poślubić Antonia Morinello-syna włoskiego capo. Robi to tylko dlatego, że ma w tym swój cel... chce aby doszło do rozejmu między ich rodzinami...

Sasza i Antonio pobierają się. Dziewczyna zaczyna poznawać inne życie. Nareszcie nie jest niczyja niewolnicą...

Czy ta dwójka zbliży się do siebie?
Czy Sasza będzie potrafiła się otworzyć i opowiedzieć mężowi swoje mroczne sekrety?

Koniec tej historii jest naprawdę zaskakujący!

Mogę Wam polecić tę książkę.. jest to zupełnie inna historia mafijna niż te, które miałam okazję do tego pory czytać...:)

WOW.

Chciałabym mieć jaja jak Aleksandra Askarova, chciałabym posiadać jej wszystkie umiejętności, ale nigdy, przenigdy nie chciałbym ich nabyć tak jak ona. Dziedziczka rosyjskiego, bezwzględnego mafiozy Michaiła Askarowa ( aż mi się niedobrze robi jak o nim pomyślę, a raczej jak myślę o tym co robił swojej jedynej córce przez lata). Piękna, mądra inteligenta, bezwzględna, zimna a gdy los, a raczej jej ojciec i pakt mający na celu walkę z Meksykanami , zawarty pomiędzy mafijnymi rodzinami, pakuje ją w ramiona obłędnie przystojnego, męskiego i równie bezwzględnego Antoniego Morinello, który też wkrótce ma zostać capo włoskiej mafii to okazuje się, że jest to wybawienie z egzystencji w okropnej,  rosyjskiej rodzinie mafijnej.

Z początku nieufna i zastraszona Aleksandra, opiera się swojemu włoskiemu mężowi, jednak wkrótce to on staje się jej podporą, ostoją i schronieniem.

💌

„Noce mijamy niepostrzeżenie gdy czuły sex przeplatał się z nieprzyzwoitym pieprzeniem”

💌

Nie mniej jednak dziewczyna też potrafi zadbać o siebie i o swoich bliskich wzbudzając czasem furię a czasem zachwyt w oczach swojego małżonka.

Jej ponadprzeciętne umiejętności i charakter przywódczy pomaga w podejmowaniu decyzji i bezwzględnym usuwaniu zagrożeń i przeszkód, którą nawet okazuje się jej ojciec.

Ale to wszystko kosztuje ją bardzo wiele emocji bo mimo wszystko Sasza jest krucha i delikatna w oczach zakochanego po uszy Tony’ego.

I gdy wszystkie przeszkody wydają się usunięte, a Sasza jak nigdy przedtem czuje się szczęśliwa największy cios pada ze strony jej ukochanego męża.

💌

Jejku jaka ta książka jest dobra, tyle emocji mną targało podczas czytania i tak mnie wciągnęła, że nic poza nią, przez parę godzin absolutnie się nie liczyło.

A najlepsze jest to, że w styczniu 2021 , swoją premierę będzie miał drugi tom z serii Dziedzictwo pod tytułem „Odzyskana Korona”.

Nie mogę się doczekać, więc jeśli jeszcze nie znacie, nie czytaliście a macie „Rosyjską Księżniczkę” w planach , a może nawet na półce to nie zwlekajcie długo z zabraniem się za nią. Gorąco polecam 💌

Sasza Askarowa od piątego roku życia przebywała w internacie. Ale to nie byłą zwykła szkoła. To klatka, niczym najgorsze wiezienie. Ją tam szkolono. Tresowano na bezwzględnego zabójcę bez uczuć. Z kamieniem zamiast serca. Każda niesubordynacja srogo ją kosztowała. Jedyna córka Michaiła, bosa rosyjskiej mafii, była dla niego porażką. Po osiemnastu latach powraca do "żywych", tylko co to za życie? Już wkrótce zostanie sprzedana konkurencyjnej mafii za cenę spokoju....
   Antonio Morinello to syn włoskiego capo. Już wkrótce ma przejąć pałeczkę rodzinnego biznesu. Wystarczyło jedno przypadkowe spotkanie, by cwana lisica zawróciła mu w głowie. Nie tyle wyglądem, to charakterkiem i temperamentem. Chce Saszę, a on zawsze dostaje to, czego pragnie. Już wkrótce przyjdzie mu stanąć oko w oko z niebezpieczeństwem. Spokój jest względny a zawsze znajdzie się ktoś, komu mało gotówki i władzy. Czy Tony i Sasza dojdą do porozumienia? Czy Sasza dopuści do siebie emocje? Czy tym dwojgu uda się stworzyć związek oparty na zaufaniu? Czy to w ogóle możliwe? Czy ta fuzja da to, czego wszyscy pragną?

Książka z gorącą historią z mafią w tle - biorę w ciemno każdy tytuł jeśli chodzi o tą tematykę. A tym bardziej, jeśli jest to debiut. Dlaczego? Ze mogę poznać nowy styl i sposób przelewania słów na papier. Debiut Moniki samą fabułą już mnie porwał w swój świat. Świat pełen mroku, zaskoczeń, bezwzględności i ognistego pożądania. Kierunek w jakim zmierzały wydarzenia i cała akcja wsysały niczym ruchome piaski. Nie dawały szansy na złapanie oddechu. Wydarzenia z zawrotną prędkością się goniły a każde kolejne jeszcze bardziej szokowało. Jestem zaskoczona pomysłowością autorki. Tego, jak bardzo brutalny stworzyła świat. Wiadomo, że mafia rządzi się swoimi prawami. Wiadomo jacy są w niej lidzie i jakie wiodą oni życie. Ale to, co zgotowała głównej bohaterce już na samym wstępie mnie zmroziło. To, czego Sasza doświadczyła jako dziecko było czystym bestialstwem. Te wszystkie zadania i sprawdziany, którym była poddawana - zgroza. I to ze strony tego, który powinien ją wspierać i motywować a nie zrobić jakąś maszynkę do zabijania, która bez mrugnięcia okiem, z zimną krwią pociąga za spust nie zastanawiając się nad tym, że odbiera komuś ojca, syna, dziecko... Została wyszkolona. Stworzyli bestię. Jej walka o zachowanie jakichkolwiek normalnych odruchów była wręcz heroiczna. A cała przeszłość jest zgrabnie przeplatana z rzeczywistością co daje idealne stopniowanie napięcia. Odkrywanie po kolei kolejnych kart. Puzzel po puzzlu dający pełen obraz, który wywoła na pewno zdumienie i ogromny szok. Sama nie dowierzałam, że coś takiego mogło mieć miejsce. Straszne miała dzieciństwo. I jak taka osoba może po latach się zachowywać? Bardzo byłam ciekawa, czy da się okiełznać Tony'emu. Jej postępy śledziłam z ogromną uwagą. Może tylko zbyt szybko przeskoczyła i pokazała te pozytywne emocje. Zabrakło mi w tym momencie jeszcze większej ilości opisów tej przemiany. Odrobinkę zbyt szybko. Ja rozumiem, że to twarda babka, z zasadami i odpowiednim przeszkoleniem ale jej lęk powinien troszkę dłużej w moim odczuciu się utrzymywać. Byłoby bardziej realnie. Tak samo, jak w przypadku definitywnego starcia z przeszłością, rozprawy z jej katem nad katami, od którego doświadczała wszystkiego co najbardziej było okrutne. Załamanie chwilowe i za chwilę uśmiech i pełna akceptacja nowego stanu rzeczy. No ociupinkę mi się to gryzie. Ale to tylko moje małe marudzenie z jednego powodu. Zbyt szybko i zbyt mało. Chciałabym czytać jeszcze i jeszcze. Dłużej i dogłębniej poznać Saszę. Ta kobieta bowiem do samego końca zaskakuje swoją osobowością. Jest lisicą - i nie mówię tu o kolorze włosów. Jej mężuś miał niełatwe zadanie. Ale i on działa na nią. To typowy Włoch. Przystojny, momentami szarmancki i zabawny a gdy przychodzi co do czego to umie pokazać swe diabelskie oblicze. Choć w moim odczuciu to Sasza w tym związku nosi w większej mierze spodnie. To ona jest tym kwiatem - on tylko listkami. Tak mi się porównało. Finisz niby zamknięty a jednak pełno uchylonych bramek. Jestem ogromnie ciekawa w jakim kierunku pójdzie część druga.

Monika Skabara stworzyła świat, do którego w życiu nie chciałabym trafić. Choć kusił przystojniakami to wolałam zostać u siebie w bezpiecznych czterech ścianach. Świetny debiut, Mroczny. Gorący. Zaskakujący. Czułam oddech śmierci na karku. Włos się jeżył. Strach pukał do mego serce. Pełna emocji zaskakująca historia młodej kobiety, która mimo  przeogromnego doświadczenia, bólu i zła potrafiła trzymać się tej iskierki nadziei, zwanej człowieczeństwem. Choć wcześniej troszkę pomarudziłam, to jest to na prawdę totalny rollercoaster emocjonalny. Doświadczył mi wiele wrażeń, emocji i finalnie szkoda było mi się rozstawać z bohaterami. Ta książka zbiera różne opinie. Gusta są różne i nie każdemu dogodzi. Najlepiej przeczytać ją samemu i wyrobić sobie o niej własne zdanie. Mi się podobała. Dostałam to, czego oczekiwałam - a nawet i więcej. Fajna pozycja dla fanów romansu i mafii.

Polecam.

Na 270 stronach mamy porwania, morderstwa, wspomnienia przeszłości, rodzące się uczucie, porachunki mafijne.. Dużo tego, a stron jak wspomniałam mało. Nie dało się opisać tego wszystkiego tak szybko z odpowiednimi emocjami. Wątki tylko tak szybko liźnięte.

Gorący debiut autorki, ale czy na pewno???

Zawsze po przeczytaniu książki zastanawiam się czy mam być szczera czy miła. Postawię na szczerość ?. Powiem Wam, że ta książka jest ...

REWELACYJNA ?.

To historia, od której nie mogłam się oderwać, co dla mnie jest ogromnym plusem. Zostałam "pożarta" przez fabułę.

Akcja jest dynamiczna, pędzi do przodu jak szalona. Nie ma tutaj czasu na nudę. Jednym słowem działo się, działo... Bohaterowie wyraziści i dobrze wykreowani. A główną bohaterkę Szaszę uwielbiam ?. Kobieta dynamit. Takie postacie to ja lubię.
A jej ojca bym udusiła co za chodząca łajza. Jak można taki los zafundować swojej córce. Smuteczek. Poza tym było też zabawnie.

Po prostu "Rosyjska księżniczka" to czysty rollercoaster emocji. Takie debiuty to mogę czytać zawsze. Bomba.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tą książkę miałam dawno już w planach ale jakoś zawsze było mi nie po drodze . Dzisiaj szczerze mogę wam powiedzieć było warto czekać bo ta książka mnie tak porwała że od razu biorę się za czytanie 2 tomu .

Sasza dziewczyna która od małego łatwo nie miała jako dziewczynka w rodzinie mafijnej.

Książki z tematyką mafii czytam dużo i szczerze ciężko jest zrobić na mnie wrażenie tutaj @monika_skabara dokonała tego . Zakochałam się w bohaterach ?? Chyba pierwszy raz w jej i w nim .

Bohaterowi super wykreowani ona twarda sztuka od początku do końca.
On od początku widać że ma uczucia serce i jest w miłości łagodnym misiem i to mi się podobało. Wkoncu książka w której ona jest bardziej pikantna niż on . Nie mamy tutaj chama i capo który nie wierzy w miłość. On od początku jest nią oczarowany .

Co do fabuły książki genialna książka do grubych nie należy A tutaj tyle się działo że nie wiało dla mnie nudą.

A najważniejsze że książka jest tak łatwym językiem napisana krótkie rozdziały i najważniejsze poznajemy też przeszłość którą tutaj wiele daje do zruzomienia . Ksiazka na jeden wieczór .

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Po prostu świetna książka. Nie można się oderwać nie kończąc czytać książki. Antonio i Sasza skradli moje serce ?. Ile musi przeżyć jedna osoba by być w końcu szczęśliwa. Ile tu się działo zdecydowanie polecam książkę i już nie mogę się doczekać na dalsze losy bohaterów bo zaczynam czytać druga część.

Lekkie czytadło-romansidło z pazurem, choć język wulgaryzmów mi nie odpowiadał nawet przy świadomości opisywanego specyficznego środowiska.

Testament. Hope. Tom 1
Monika Skabara0
Okładka ksiązki - Testament. Hope. Tom 1

Poturbowany przez los komandos i kobieta, która go ratuje? Zapomnij o tym, ta historia jest inna! Hope przez wiele lat z dumą nosiła mundur. Wzorem ojca...

Odrodzenie feniksa
Monika Skabara0
Okładka ksiązki - Odrodzenie feniksa

Niektórym rzeczom trzeba pozwolić umrzeć, by inne mogły powstać na nowo. Ava ponownie przewartościowała swoje życie. Odpowiedzialna nie tylko za swój...