Wschód czerwonego księżyca. Wyścig supermocarstw o dominację w kosmosie

Matthew Brzezinski w brawurowo napisanej książce wprowadza nas w kulisy wydarzeń, które wiążą się z prowadzoną na nieziemską skalę rywalizacją. W niemal filmowy - porównywany przez amerykańskich recenzentów nawet do Ojca chrzestnego - sposób autor prowadzi nas od tajnych gabinetów Kremla i Białego Domu poprzez laboratoria naukowców i kosmiczne przestworza do mieszkań zwykłych Amerykanów i Rosjan, których świat bezpowrotnie zmienił się w chwili pojawienia się na niebie Sputnika. Na podstawie nowych źródeł kreśli niezwykłą opowieść, której bohaterami są światowi przywódcy, byli więźniowie gułagów, szefowie korporacji i rehabilitowani naziści. Polityczne ambicje splatają się tu z pracą naukowców w dramatyczną opowieść o zimnej wojnie i otwarciu dla ludzkości bezmiaru przestrzeni kosmicznej. Wschód czerwonego księżyca to rzadki przykład literatury faktu, którą można czytać zarówno jako znakomitą książkę historyczną, jak i niczym thriller czy powieść science fiction.

Informacje dodatkowe o Wschód czerwonego księżyca. Wyścig supermocarstw o dominację w kosmosie :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009-03-03
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-1144-5

Kup książkę Wschód czerwonego księżyca. Wyścig supermocarstw o dominację w kosmosie

Wschód czerwonego księżyca. Wyścig supermocarstw o dominację w kosmosie - opinie o książce

Armia Izaaka. Walka i opór polskich Żydów
Matthew Brzezinski0
Okładka ksiązki - Armia Izaaka. Walka i opór polskich Żydów

Nie tylko Armia Krajowa walczyła w okupowanej Polsce o wolność i honor. Dramatyczną, beznadziejną walkę z przeciwnikiem posiadającym przygniatającą przewagę...