Wschodzące słońce

Los Angeles, nowy biurowiec japońskiego koncernu. Inauguracyjne przyjęcie uświetnia obecność wpływowych reprezentantów świata biznesu i polityki. Nikt nie podejrzewa, co dzieje się piętro wyżej, do chwili gdy na stole w gabinecie dyrektora zostają odkryte zwłoki młodej kobiety. Dowody są oczywiste. A przynajmniej wydają się oczywiste, dopóki do śledztwa nie włącza się John Connor, emerytowany oficer służb specjalnych, znawca Japonii i najlepszy detektyw wydziału.

Informacje dodatkowe o Wschodzące słońce:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-11-01
ISBN: 978-83-7659-709-6

Kup książkę Wschodzące słońce

Wschodzące słońce - opinie o książce

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2014-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wciągający kryminał z kulturowymi różnicami w tle. W czasie otwarcia nowego wieżowca japońskiej firmy dochodzi do morderstwa młodej kobiety. Kim była? Kto chciał jej śmierci? kto dopuścił się morderstwa? Czy zamieszane są osoby na najwyższych szczeblach państwowych? Odpowiedzi na te pytania poszukuje łącznik ds. japońskich oraz były oficer służb specjalnych John Connor. Znawca Japonii prowadzi ryzykowną grę, balansując między ścierającymi się kulturami, amerykańską i japońską. Do rozwikłania zagadki morderstwa potrzeba więcej niż tylko sprytu i poszlak. Crichton wykonał tytaniczną pracę zgłębienia japońskiej kultury, szczególnie w sferze biznesu. Jeśli prawdą jest to, co opisuje, to choć wszyscy jesteśmy z tego samego gatunku, różnice kulturowe dzielą nas niczym przepaść nie do przeżycia. Zrozumienie tych różnic i próba przyjęcia obcych obyczajów może być jedna drogą do sukcesu w międzynarodowych układach. Książka jest ciekawa zarówno pod względem wątków kryminalnych, jak również, a może nawet głównie, ze względów kulturowych. Warto przeczytać.
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Świetne połączenie sensacji z przedstawieniem kultury japońskiej.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2024-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Film widziałem lata temu. Był dobry, ale książka jest jeszcze lepsza. Dobrze poprowadzona od początku do końca. Było ciekawie, emocjonująco - intryga świetna i tylko pozornie przewidywalna. Sensacyjnie Crtichton był nie gorszy niż w fantastyce.

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Solidny kryminal,chociaz bez fajerwerkow.Dodatkowym atutem jest bardzo dobrze pokazana odmiennosc kulturowa Japonczykow,ktora caly czas moze nas zaskakiwac.

To moje pierwsze spotkanie z autorem, które było bardzo udane. Podczas ważnego bankietu ginie pewna kobieta. Zaczyna się bardzo ciekawe śledztwo, które odsłania reguły gry w polityce i gospodarce. Autor zwraca uwagę na zależność gospodarki amerykańskiej od Japonii. Wchodzi w tę sferę bardzo szczegółowo, dlatego ta książka staje się wyjątkowym kąskiem.

Avatar użytkownika - ola99
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
Predator
Michael Crichton0
Okładka ksiązki - Predator

Jacka For­mana, pro­gra­mi­stę z Doliny Krze­mo­wej, prze­śla­duje pech. Nie­spo­dzie­wa­nie traci pracę, wypad­kowi ulega żona, któ­rej zacho­wa­nie nasuwa...

Państwo strachu
Michael Crichton0
Okładka ksiązki - Państwo strachu

Wyspy Salomona - tu narodzi się tsunami, które unicestwi Kalifornię. Antartyda - gigantyczna góra lodowa odłamie się od kontynentu. Floryda - potężny huragan...