#Wspinaczka Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych

Podręcznik, który trzymasz w ręku, to kompleksowa baza wiedzy o wspinaczce, pozycja obowiązkowa dla każdego wspinacza - od początkującego po bardziej zawansowanego. Porusza szeroki zakres zagadnień: od podstawowych informacji o tym, czym właściwie jest wspinaczka, jakie są jej rodzaje, jakie zasady w niej obowiązują, przez przegląd sprzętu, węzłów i technik wspinania zarówno na sztucznej ściance, jak i skałkach, po praktyczne wskazówki dotyczące wspinaczki wielowyciągowej. Nie zabrakło też kwestii związanych z treningiem wspinaczkowym czy autoratownictwem.

Przy czym to nie tylko papierowa, ale również multimedialna instrukcja wspinaczki - zamieszczone w środku zdjęcia, rysunki i kody QR pozwolą Ci w jednej chwili zobaczyć, jak wygląda praktyczne zastosowanie danej techniki czy sposób wiązania węzłów. Konstrukcja podręcznika ułatwi szybkie znalezienie odpowiedniego działu, a następnie wystarczy jedno spojrzenie, by zrozumieć zagadnienie, które Cię interesuje. Nie musisz czytać tej książki od pierwszej do ostatniej strony - może Ci towarzyszyć podczas wyjazdów czy treningów, by w dowolnym momencie dostarczyć podstawowej wiedzy, niezbędnej do realizacji Twoich wspinaczkowych planów.

Podręcznik, który trzymasz w ręku, jest odzwierciedleniem mojej filozofii poruszania się w terenie skalnym po drogach ubezpieczonych, jak również drogach wielowyciągowych z naturalną asekuracją. Zakres i treść podręcznika nie są zbieżne z programem szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu, wynikają z moich osobistych doświadczeń. Pamiętaj, że w trakcie uprawiania wspinaczki należy zachować najwyższą ostrożność.

Marcin "Yeti" Tomaszewski

Informacje dodatkowe o #Wspinaczka Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2021-05-25
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę #Wspinaczka Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych

#Wspinaczka Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych - opinie o książce

Pasja to coś bardzo ważnego w życiu człowieka, tylko że, każdy woli coś innego, jeden kocha spokojne chwile w domu z książką, a drugi wysokogórską wspinaczkę, i o ile do tej pierwszej pasji nie trzeba się przygotowywać, to do tej drugiej dobre przygotowanie jest najważniejsze.
Książka Marcina Tomaszewskiego to ogrom wiedzy zgromadzonej w jednym miejscu o wspinaczce po górach, znajdziemy tutaj wszystko, co powinna wiedzieć osoba, która chce zacząć uprawiać ten sport, ale też wiele wartościowych informacji wyciągnie z niej osoba, która już wspina się dłuższy czas. Chyba najważniejsze w książce jest to, że wspinaczka opisana jest tutaj krok po kroku, czyli najpierw wytłumaczone jest to, co w ogóle znajduje się w tym poradniku, dopiero jak się przygotować, co zakupić, a na końcu gdzie zacząć się wspinać, więc można dzięki temu się świetnie przygotować. Osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę najlepiej, żeby przeczytała całą książkę od początku do końca, ale ktoś, kto już ma podstawową wiedzę, może ominąć pierwsze rozdziały, i przeczytać tylko te, które pomogą dowiedzieć się czegoś więcej.
Bardzo podoba mi się to, jak ten poradnik jest wydany, wszystko jest jasno opisane, od razu widać, o czym będzie rozdział czy dany fragment, do tego wszystko jest bardzo ciekawie wytłumaczone i jest ogrom ilustracji, dzięki czemu można też podziwiać piękne widoki. Pomimo że nie jest to moja tematyka, to zachwyciłam się tym wydaniem i z ochotą przejrzałam całość, dowiedziałam się też wiele ciekawostek, które kiedyś może mi się przydadzą.
Ja nigdy o wspinaczce nie myślałam i raczej nie będę tego robić, ale bardzo chętnie o tym poczytałam, podziwiam osoby, dla których ten sport to pasja, ponieważ do wspinaczki potrzeba dużo siły, ale również pokory i koncentracji, bo jeden nieuważny ruch i można stracić życie.