Wśród rekinów

Nowy Jork, rok 1998. Młoda i piękna Alex Sontheim jest bankierem inwestycyjnym i całe życie walczy o to, by przebić szklany sufit. Dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie już osiągnęła ogromnie dużo w męskim świecie, w którym teraz musi udowodnić swoją wartość. Miliarder Sergio Vitali zaczyna ją adorować, lecz przystojny burmistrz Nowego Jorku Nick Kostidis systematycznie ją ostrzega przed podobno skorumpowanym Vitalim. Alex z początku puszcza plotki mimo uszu, ale gdy dokona pewnego odkrycia, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie...

Akcja i napięcie rodem z thrillerów Johna Grishama. Pieniądze, chciwość i władza na Wall Street - Nele Neuhaus w doskonałym amerykańskim wydaniu.

Informacje dodatkowe o Wśród rekinów:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2019-10-16
Tytuł oryginału: Unter Haien

Kup książkę Wśród rekinów

Wśród rekinów - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2020-06-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

„ Proszę zachować ostrożność w doborze przyjaciół. Pływanie wśród rekinów daje dużo emocji, ale to bardzo niebezpieczne hobby. No chyba, że się jest jednym z nich…”

Gdy rozpakowałam przesyłkę z wydawnictwa Media Rodzina - zamarłam. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to fenomenalna okładka nowej książki Nele Neuhaus. Uważam, że oprawa książki jest połową sukcesu i pierwszym stopniem do zdobycia popularności. Grafika może zafascynować, zachęcić, odstręczyć lub zachwycić tak jak mnie w tym przypadku. Co widzimy na okładce? Kobietę, która wyróżnia się z tłumu. Ubranie może nam wskazywać, że ma dobrze płatną pracę, w której odnosi sukcesy. Wyprostowana sylwetka kojarzy się z wielką pewnością siebie. Reszta świata jest szara, bezbarwna… reszta świata się nie liczy. Liczy się ONA.

ONA, czyli Alex Sontheim, pochodząca z Niemiec kobieta z niesamowitym wyczuciem rynku, intuicją, przenikliwością, bezwzględnością, doświadczeniem. Klasa sama dla siebie. Samotna, bo w 100% oddała się pracy ani myśląc o założeniu rodziny. Została jednym z najlepszych bankierów inwestycyjnych w Nowym Jorku. Bohaterkę poznajemy w momencie, w którym została zatrudniona w firmie LMI na stanowisku dyrektora do spraw fuzji i przejęć. W krótkim okresie pokazała, że jest rzeczywiście fantastycznym pracownikiem. Firma zaczęła czerpać niesamowite zyski. Piękna Alex zaczęła się piąć po szczeblach kariery. Była z siebie niezwykle dumna. Sukcesy rozdmuchały jej ego, zwiększyły próżność i sprawiły, że nabrała apetytu na więcej. Na jednym z przyjęć firmowych poznaje mężczyznę, który ją oczarował urodą modela, urokiem osobistym, pełnym portfelem, koneksjami i władzą. Nie posłuchała ostrzeżeń ludzi, którzy dobrze Sergia znają…. Pewna siebie i ambitna zaczęła siebie postrzegać jako gwiazdę wśród nowojorskiej śmietanki towarzyskiej. Czy Alex z pewnej siebie kobiety sukcesu nagle odkryje, że nie jest już panią swojego życia i wyborów, a może sama stanie się rekinem? …..

Książkę czyta się szybko mimo jej objętości (ponad 750 stron). Może było za dużo szczegółów ze świata finansów, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia, może momentami ciut przegadana, za rozwlekła, czasem trochę ckliwa. Nie zmienia to jednak faktu, że czytało się z przyjemnością do ostatniego zdania. Autorka podzieliła perypetie Alex na 4 części. Wszystko spójnie i logicznie ze sobą powiązane i stopniujące napięcie. Akcja rozgrywa się w okresie od lutego 1998 do grudnia 2000 roku, więc szczegółowo możemy śledzić losy bohaterów.

W przedmowie Nele Neuhaus zaznaczyła, że „Wśród rekinów” jest jej pierwszą powieścią napisaną wiele lat temu. Jeśli się przeanalizuje książkę pod tym kątem to jest to powieść porywająca, świetna a wręcz fantastyczna. Jednak ja jestem już skażona przez stworzoną przez Autorkę w latach późniejszych serię kryminalną z parą detektywów Piią Kirchhoff oraz Oliverem Bodensteinem i dlatego uważam, że książka jest po prostu dobra. Mocne 4+. Autorka nie ma się czego wstydzić. Z niecierpliwością czekam na jej kolejne książki!

Chciałabym bardzo podziękować wydawnictwu Media Rodzina za udostępnienie egzemplarza książki.

Avatar użytkownika - RudaRecenzuje
RudaRecenzuje
Przeczytane:2019-11-24,

Młoda, zdolna i piękna Alex Sontheim osiągnęła w finansowym świecie to, co nie udało się zbyt wielu kobietom przed nią. Kiedy poznaje tajemniczego Sergio Vitaliego, uświadamia sobie, że poza pracą potrzebuje czegoś jeszcze… Kim jest Vitali? Co ma na sumieniu? Czy Alex powinna obawiać się o swoje bezpieczeństwo?

Nele Neuhaus, którą czytelnicy mieli okazję poznać za sprawą kryminalnej serii z Mią Kirchoff i Oliverem von Bodensteinem, tym razem pokazała się z zupełnie innej strony. W ręce fanów oddała przewrotną powieść, której akcja kręci się w świecie finansowych gigantów, wielkich interesów i przekrętów na olbrzymią skalę. Czy taki klimat może zaangażować czytelnika równie mocno jak kryminalne intrygi i skomplikowane morderstwa?

Starałam się podejść do tej powieści, a raczej do przedstawianego tematu, na neutralnym gruncie. Nie mam bowiem pojęcia o funkcjonowaniu wielkich banków i zakrojonych na szeroką skalę działaniach tych jednostek. Nie byłam pewna, czy taki temat może okazać się dla mnie interesujący, ale z dużą dozą ciekawości i otwartym umysłem byłam skłonna się przekonać. Muszę przyznać, że autorka bardzo mnie zaskoczyła swoim przygotowaniem do realizacji fabuły oraz zgromadzoną wiedzą.

Dotarłam do informacji, że autorka studiowała prawo. Z pewnością zdobyta tam wiedza mogła okazać się po części przydatna przy budowaniu akcji tej powieści, jestem jednak przekonana, że Neuhaus dała też sporo od siebie. To taki temat, że po prostu nie można do niego usiąść i z biegu stworzyć interesującej i wartościowej historii, spontanicznie i pod wpływem chwili. Choć momentami przedstawiane wątki nieco mnie przytłaczały, rzeczywiście odnosiłam wrażenie, że znajduję się bliżej bohaterów i ich świata.

Taka powieść w przypadku tej kryminalnej autorki to dla mnie duże zaskoczenie. Mimo że lepiej odnajduję się w książkach dotyczących wspaniałej pary detektywów, to i tej opowieści nie sposób tak naprawdę niczego zarzucić. Widać, że Neuhaus dobrze wie, w jakim kierunku powinna zmierzać akcja i wszystkie działania do tego prowadzą. Wątki, które mogłyby wydawać się poboczne czy niepotrzebne, ostatecznie wspaniale się łączą i uzupełniają całość. Każdy drobiazg ma tutaj duże znaczenie i wpływa na nasz odbiór powieści.

Choć tak specjalistyczne przedstawienie tematu nieco mnie znużyło, to trzeba przyznać, że nie jest łatwo taką książkę napisać. Szczególnie zaś stworzyć z niej historię z dreszczykiem. W powieści nie brakuje bowiem ofiar, manipulacji, sekretów, przemocy, a te elementy składają się na imponującą i mroczną całość. Ten finansowy klimat Nowego Jorku przesiąknął napięciem i niepokojem, które mogą udzielić się czytelnikowi podczas lektury.

Autorka świetnie poradziła sobie także z kreowaniem sylwetek bohaterów, ale że tak będzie, nie wątpiłam ani przez chwilę. W tym punkcie nigdy nie można jej niczego zarzucić. Fantastycznie oddaje emocje towarzyszące książkowym postaciom, pozwala sobie wniknąć głębiej w ich psychikę, subtelnie wskazuje, jakie elementy wpłynęły na kształtowanie się ich charakterów. Jej bohaterzy są wyraziści, charyzmatyczni i dynamiczni.

„Wśród rekinów” to Nele Neuhaus z innej strony. Równie tajemnicza i klimatyczna, ale poruszająca się wokół zupełnie nowej tematyki. Myślę, że taka powieść może okazać się świetną rozrywką, ale także ciekawą odskocznią. A jeśli jeszcze nie znacie tego nazwiska, to proponuję Wam, jak najszybciej nadrobić zaległości.

Avatar użytkownika - melkart1
melkart1
Przeczytane:2020-10-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka Nele Neuhause "Wśród rekinów" jest genialną powieścią. Normalnie nie przepadam za światem finansjery, światem do którego sam nigdy nie dojdę. Zresztą chyba nie warto... Jednak powieść Neuhause porywa, wciąga już od pierwszych stron. Zazwyczaj bywa tak, że w miarę czytania, łatwo jest zorientować się, jak potoczy się dalszy ciąg fabuły. W tym przypadku jest wręcz odwrotnie!
 Naszą główną bohaterką jest Alex Sontheim, piękna i ambitna kobieta zajmująca się koordynowaniem fuzji wielkich korporacji. Jest niezwykle pracowita, przedsiębiorcza, pewna siebie i nagle... trafia w konflikt pomiędzy burmistrzem Nowego Jorku, Nickiem Kostidisem, a największym potentatem, a zarazem szefem włoskiej mafii, Sergiem Vitalim. Pierwszy jest swoistym człowiekiem z kryształu – jego życiowym idee fixe jest uczynie z Nowego Jorku ostoi,  nie tyle biznesu, co bezpieczeństwa i sprawiedliwości dla każdego, niezależnie od zasobności portfela. Kostidis samotnie staje naprzeciw wielkich korporacji, przekrętów, korupcji, polityków, gangsterów, nie zawsze obiektywnych massmediów oraz niezrozumienia. Jego najpotężniejszym oponentem jest Vitali, swoisty Jeździec Apokalipsy, który robi interesy z wszystkimi, i bardzo często nielegalnie. Nie boi się grać nieczysto. Bierze wszystko, co chce nie przebierając w środkach. I nasza główna bohaterka, nieoczekiwanie zostaje kochanką Vitalego. A że nie jest to łatwy związek, no bo przecież nie miłość, przekonacie się sami.
 W książce wbrew oczekiwaniom dzieje się dużo, szybko i naprawdę pociągająco. W powieści znajdziecie wiele interesujących kreacji, nie tylko wyżej wymienionych postaci. Bohaterowie Nowego Jorku są naprawdę barwni, pełni życia, wręcz namacalni. Nele Neuhaus świetnie oddała również realia krwiożerczości "rekinów" świata ogromnych pieniędzy. Przede wszystkim liczy się zysk, nie ważne jaką drogą, tylko czysty zysk. Brak jest prawdziwych przyjaźni, są tylko chwilowe sojusze. Brak miłości, jest tylko zaspokojenie żądz, pragnień...
 Jestem zdania, że to jedna z najlepszych książek tego typu, która przypadła mi do gustu już od pierwszych stron. Choć jest dosyć gruba, i zarwałem kilka nocy, by móc ją przeczytać, było warto. Zdecydowanie polecam.

Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2019-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,

Dobrze napisana choć niepotrzebnie, aż tak długa.

"Wśród rekinów" to thriller finansowy, choć dla mnie to mieszanka gatunkowa z największym udziałem sensacji.
Główna bohaterka to Alex Sontheim, Niemka robiąca oszałamiającą karierę w Ameryce. Jest młoda, bardzo ładna i zna się na inwestycjach. Wykorzystuje wszystkie swoje atrybuty, by osiągnąć jak najwięcej w finansowym świecie zdominowanym przez mężczyzn.
Na początku zachłystuje się światem migoczących świateł, wystawnymi przyjęciami wśród największych bogaczy i nie dostrzega rzeczywistości. Wszelkie dobre rady i ostrzeżenia puszcza mimo uszu i tak wikła się w romans z żonatym miliarderem Sergiem Vitalim. Schlebia jej jego zainteresowanie i to, co jej oferuje.
Wszyscy wokół (czyli zainteresowani nią inni mężczyźni) próbują uświadomić jej jakiego rodzaju biznesmenem jest Sergio, nawet sam burmistrz Nowego Jorku - Nick Kostidis. Alex żyje jednak z dnia na dzień, poświęcając się pracy. Zdaje się traktować Sergia jako szansę na poznanie wielu wpływowych ludzi.
Choć jest nieprzeciętnie bystra na polu finansowym i indeksy giełdowe nie mają przed nią tajemnic, tak w przypadku stosunków międzyludzkich kompletnie sobie nie radzi. Wystawne życie kusi ją zbyt mocno.

To prawie 800 stron tekstu, podzielonego na części, a te z kolei na rozdziały, opatrzone datami. Narracja jest trzecioosobowa, czyli taka jaką lubię najbardziej. Fabuła obejmuje prawie 3 lata, co daje czas na uwikłanie się bohaterki w ciemną stronę finansjery. Świat wielkich i nieuczciwie zarabianych pieniędzy pochłania bohaterkę jak ruchome piaski. Jednak w końcu przechodzi przemianę, otwiera oczy i próbuje wydostać się z układu, który ją i jej wiedzę wykorzystuje do realizacji swoich celów.

Autorka nie zagłębia się mocno w giełdową terminologię, wykłada to, co czytelnik musi wiedzieć w prosty i przejrzysty sposób. Stopniuje napięcie. Kreśli bardzo złożone postaci, których jest naprawdę dużo i mają one wpływ na wszystko co się dzieje.
Narracja przeskakuje od bohatera do bohatera, pojawiają się stale nowe informacje, jednak czarodziejski styl pisarki nie pozwala się w tym wszystkim pogubić. Wszystko było dla mnie jasne i zrozumiałe. Czułam się jak podczas oglądania amerykańskiego serialu o brudnych poczynaniach giełdowych graczy. Nowy Jork i cały jego hałas. Mafia, czyli likwidacja niepotrzebnych już ogniw łańcucha zdarzeń. Zamachy, wybuchające samochody i romanse. Dzieje się naprawdę dużo!

Bywa też naiwnie i trochę śmiesznie, ale taką konwencję przyjęła pani Neuhaus. Były momenty, w których Alex mnie bardzo irytowała swoją dziecięcą wręcz naiwnością i wiarą w czystość intencji jednego ze swoich partnerów. Nie oczekiwałam od tej książki wielkiego przekazu - jednak jakiś i tak jest. Dokładnie widać, jak niewiele trzeba, by w oczach opinii publicznej stać się przestępcą. Jak łatwo jest z uczestnika wielkich poczynań, stać się ich ofiarą. Jak można nagle obudzić się wrogiem publicznym, bo przestaje się być potrzebnym komuś, kto dysponuje niebagatelnym zapleczem finansowym.

Podoba mi się styl Nele Neuhaus. Potrafi stworzyć delikatną i naiwną bohaterkę, w niektórych sytuacjach wręcz głupiutką, umieścić ją w świecie, do którego kompletnie nie pasuje i zrobić z niej walczącą o sprawiedliwość, a czytelnik uwikła się w historię tak, że nie zauważy kiedy pojawi się ostatnia strona. Wdzięcznie porusza się po dylematach moralnych, by przejść do napędzającego się wątku sensacyjnego. Naprawdę dobrze się bawiłam!

Charlotte i pierwsza miłość
Nele Neuhaus0
Okładka ksiązki - Charlotte i pierwsza miłość

W czwartej części popularnej serii dla nastolatek Charlotte bierze udział w swoich pierwszych zawodach i niespodziewanie odnosi sukces. Jest przeszczęśliwa...

Kto sieje wiatr
Nele Neuhaus0
Okładka ksiązki - Kto sieje wiatr

Kolejny świetny kryminał  z górami Taunus w tle. Tym razem akcja toczy się wokół śledztwa związanego z farmą wiatrową, przeciwko której...