Wstrzyknę ci młodość

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna to zjawiska, które budzą ogromne zainteresowanie. Nie brak też kontrowersji. Jedni twierdzą, że to ,,nic takiego", inni że ,,nigdy w życiu". Andrzej Czuba i Wojciech Chełchowski prześwietlają odwieczne dążenie człowieka do bycia młodym z wielu stron. Wraz z nimi możemy przyjrzeć się pracy chirurga na sali operacyjnej, prześledzić chirurgiczną mapę ciała i rodzaje zabiegów, zgłębić ludzkie dramaty, poznać fascynujące dzieje lekarzy i ich dokonań,najstarsze i najnowsze technologie, zgłębić zagadnienia etyczne. Poszukać odpowiedzi na pytania: jakie zabiegi są najpopularniejsze, kto się im poddaje, jak silnie potrafią uzależniać, czym jest dysmorfobia?

Mamy prawo do młodości i piękna - to opinia jednej z prekursorek chirurgii plastycznej. Ale czy za wszelką cenę?

Informacje dodatkowe o Wstrzyknę ci młodość:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2024-01-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze

Kup książkę Wstrzyknę ci młodość

Wstrzyknę ci młodość - opinie o książce

Avatar użytkownika - pajkaaczyta
pajkaaczyta
Przeczytane:2024-02-11,

🩹🩹🩹🩹🩹

Kurze lapki ?

Zmarszczki mimiczne ?

A moze za duzo waleczkow na bokach ?

Za duzo oponka na brzuchu ?

Chirurgia plastyczna, estetyka kosmetyczna ,botoxy i kwasy.

Te metody sa coraz czestszym zjawiskiem dla ktorego czlowiek jest w stanie zrobic wszystko.

Aby odjac sobie te kilka lat .

Ale czy to najlepsze wyjscie?

Czy ingerowanie tak mocno i duzo w swoje cialo to najlepsze wyjscie aby sie odmlodzic ?

Sami powiedzccie czy to wszystko jest nam potrzebne ?

@wydawnictwomuza #wstrzyknęcimłodość #wydawnictwomuza

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

„W swoim ciele możemy zmienić już niemal wszystko(…)chirurgia plastyczna oraz medycyna estetyczna stały się niemal powszechnie dostępne”
Autorzy dostarczają nam bardzo ważnych informacji na temat chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w 10 rozdziałach:
1.Przywracanie doznań
2.Pokochać siebie
3.Krotkie dzieje historii chirurgii
4.Cuda nad Wisłą-gdzie rozpoczęła się Polska medycyna
5.W pracy-przebieg medycyny w karierze
6.Mapa ludzkiego ciała
7.W klinice-źródło informacji o warunkach pracy chirurgów
8.Długi cień skalpela-co może się niedobrego stać w czasie chęci upiększania swojego ciała
9.Pomyłka systemowa-dlaczego się upiększamy
10.Plusy ujemne,plusy dodatnie-warto wiedzieć..

„Wstrzyknę ci młodość” jest źródłem ważnych informacji na temat chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.Autorzy kompetentnie zebrali masę ważnych wiadomości,które pokazują różne oblicza upiększania swojego ciała.Zarowno pozytywne aspekty,negatywne oraz nieodwracalne-często skutki uboczne na całe życie.

Najbardziej wstrząsnęła mną informacja o tym,że jak raz wspomożesz swój organizm dodatkowymi „wzmacniaczami” to będziesz musiał korzystać z tego co pewien okres,by utrzymać lub zachamowaniu proces starzenia się skóry i ciała.Wszystko przez to,że nasz organizm będzie tego się domagał!Niektórzy nie są tego świadomi konsekwencji prawdy o medycynie estetycznej.Dopiero po czasie widzą tego skutki,niestety jest to za późno

Lektura zagłębia się w głęb historii naszej ludzkości w którym występowała już chirurgii.To pokazuje,że ludzi od wieków dążą do utrzymania młodości,nie zważając na późniejsze skutki

Przytoczone zostały wstrząsające przypadki złej chirurgii plastycznej w której osoby będą ponosiły konsekwencje do końca życia

Jeśli zastanawiałeś/aś się nad medycyną estetyczną bądź chirurgią plastyczną to ta książka jest dla ciebie obowiązkowa!
Warto być świadomym.Polecam

RECENZJA

„WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ”

AUTOR: Andrzej Czuba
Wojciech Chełchowski

WYDAWNICTWO: MUZA

„To drzwi są jak poranione lustro. Choć nierdzewna blacha lśni czystością, odbija tylko rozmazane rozbłyski przemykających wokół postaci. Są wielkie. I w przeciwieństwie do zwyczajnych drzwi tych nie sposób otworzyć”.

WSTRZYKNĘ CI MŁODOŚĆ to bardzo mądra i ciekawa pozycja, która dostarczy ogromnej dawki wiedzy z dziedziny chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej, jej blaski i cienie.
Książka napisana jest bardzo przystępnym i lekkim językiem i przyznam, że jak na poradnik, reportaż zaskakująco szybko się czyta. Całość idealnie dopracowana i z ogromnym zainteresowaniem ją przeczytałam.
Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny ciesząca się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem, a autorzy wezmą pod lupę odwieczne dążenie człowieka do zachowania młodości i stawania się idealnym.
Autorzy w 10 rozdziałach, przybliżą nam temat chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej od samej podszewki, i jej początków, poznamy zdania wielu znanych postaci, zobaczymy,  jak zmieniało się ciało od wieków i co uważano w danym okresie za kanon kobiecej urody. Poznamy historię ludzi i zobaczymy, dlaczego akurat zdecydowali się  na konkretne zabiegi z użyciem skalpela, co ich do tego motywowało.  Zobaczymy pracę chirurga na sali operacyjnej między innymi Marka Szczyta i jego karierę. Poznamy dokładną mapę ludzkiego ciała i dowiemy się, że w swoim ciele możemy zmienić niemal wszystko. Poznamy historię lekarzy i ich  zabiegów, dokonania. Operacje plastyczne, jak każdy zabieg, wiążą się z pewnym ryzykiem powikłań i pozostawiają trwałe konsekwencje. W związku z tym nie należy się na nie pochopnie decydować, szczególnie jeśli chodzi o chirurgię estetyczną.
Dostajemy pokaźne źródło informacji na temat chirurgi plastycznej i medycyny estetycznej i jej wszystkich aspektów, które stały niemal powszechnie dostępne dla każdego. Ale zobaczymy również negatywne aspekty, które niosą za sobą spore problemy.

Wiele osób ma problemy z akceptacją siebie, a z własną powierzchownością jesteśmy na dobre i złe. Dążymy do doskonałości i chcemy wspomagać się ingerencją medycyny estetycznej czy chirurgi plastycznej, co stanowi pełnego rodzaju mechanizm obronny.
Dużą presję możemy zaobserwować w mediach społecznościowych i ich oczekiwaniach, abyśmy jak najlepiej się prezentowali.

„Nie jesteśmy idealni i największa sztuka to nauczyć się to akceptować”.

-Dlaczego chcemy być idealni i gonimy za pięknym wyglądem?
-Co pcha nas, by poprawiać swój wygląd?
-Dlaczego podążamy za kultem młodości?
-Co myślicie o chirurgi plastycznej i medycynie estetycznej?
-Czy zabiegi mogą uzależniać i przekraczać wszelkie granice?

Polecam.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Żyjemy w czasach, gdzie kult piękna odgrywa ogromną rolę. Prawie każdy dąży do perfekcjonizmu, ocenia się ludzi nie po tym jacy są, a jak wyglądają. Dla pracodawców wygląd staje się tak samo ważny jak kwalifikacje. Zatem czy nie prowadzi to do tego, że coraz więcej osób za wszelką cenę chce zachować młody wygląd, a zabiegi z medycyny estetycznej i chirurgi plastycznej stają się czymś normalnym i powszechnym?

,,Wstrzyknę ci młodość" autorstwa Wojciecha Chełchowskiego i Andrzeja Czuby to książka prześwietlająca człowieka i jego odwieczne dążenie do bycia pięknym oraz młodym.

Dzięki temu, że Autorzy są dziennikarzami, którzy nie boją się rozmawiać z ludźmi ukazują nam świat zabiegów plastycznych od podszewki, ale i ogromne ludzkie dramaty, które w ich otoczce się rozgrywają. Przyglądamy się pracy chirurgów na sali operacyjnej, poznajemy chirurgiczną mapę ciała, czytamy o tym jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze i kto im się poddaje. Możemy poznać fascynujące historie lekarzy i ich zabiegów, które dla jednych budzą kontrowersje, a innym odmieniają życie.

Książka ta uświadamia nam depresjogenne potrafią być portale społecznościowe i środowisko. Jak pod ich ,,naciskiem" liczba zabiegów estetycznych ciągle rośnie, bo przecież jak mówi prekursorka chirurgii plastycznej "Mamy prawo do młodości i piękna". Jednak czy za wszelką cenę i pod naciskiem otoczenia?

Jeżeli interesujesz się medycyną estetyczną, ale i zachowaniami społecznymi to jestem pewna, że ta książka Ci się spodoba!

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;