Wszyscy jesteśmy łotrami

Tom 1 cyklu Villians

Przed dwoma tygodniami księżyc nad Ilvernath przybrał purpurową barwę, jaskrawą i oślepiającą, niczym świeża rana na niebie. Nazywano go Krwawym Księżycem - znak, że po dwudziestu latach spokoju znów zbliżał się czas Turnieju. Do opadnięcia Krwawej Zasłony pozostało zaledwie czternaście dni i żaden z braci nie chciał ich spędzić w pogrążonych w ciszy, ponurych korytarzach rezydencji.

Wschodzi Krwawy Księżyc. Opada Krwawa Zasłona. Rozpoczyna się Turniej.

Co pokolenie, gdy wschodzi Krwawy Księżyc, siedem rodzin z odległego miasta Ilvernath wyznacza mistrza, który walczy w Turnieju na śmierć i życie.

Nagroda? Wyłączna kontrola nad tajnym źródłem wysokiej magii. Wygrać może tylko jedna rodzina.

W tym roku, dzięki książce ujawniającej informacje o turnieju, siedmiu mistrzów znalazło się w centrum uwagi całego świata. Każdy z nich ma teraz nowe informacje, nowe sposoby na wygraną, a co najważniejsze, wybór - zaakceptować swój los lub napisać swoją historię na nowo.

Ale jest to historia, która musi zostać spisana krwią.

,,Wszyscy jesteśmy łotrami" to pierwszy tom wciągającej dylogii dla młodzieży. Połączenie magii i turnieju, w którym wygra tylko jedna osoba, sprawi, że nie będziesz w stanie jej odłożyć. Jeśli twoimi ulubionymi książkami są takie, jak ,,Igrzyska śmierci" czy ,,Lightlark", koniecznie sięgnij po ,,łotrów" i daj się porywać intrygującej opowieści, której zakończenia nie jesteś w stanie sobie wyobrazić.

Informacje dodatkowe o Wszyscy jesteśmy łotrami:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-01-25
Tytuł oryginału: All of Us Villains
Tłumaczenie: Janusz Maćczak

Kup książkę Wszyscy jesteśmy łotrami

Wszyscy jesteśmy łotrami - opinie o książce

Nie przypuszczałam, że powieść Amandy Foody i Christine Lynn Herman "Wszyscy jesteśmy łotrami" tak bardzo przypadnie mi do gustu. Jak już wiecie, bardzo rzadko sięgam po książki z gatunku fantasy. Tym razem śmiało mogę stwierdzić, że jest to bardzo ciekawa lektura. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Dziewczyny stworzyły niesamowitą magiczną opowieść. Aż chce się czytać. Chętnie zobaczyłabym ją na dużym ekranie. Co o tym myślicie? Wschodzi Krwawy Księżyc, opada Krwawa Zasłona, a wraz z tym rozpoczyna się Turniej na śmierć i życie. 7 młodych mistrzów zmierzy się ze sobą. Niestety tylko jeden z nich może przeżyć. Wygraną jest wyłączna kontrola nad tajną magią. Na jakiej podstawie siedem rodzin wybiera swoich mistrzów, którzy będą ich reprezentowali w Turnieju? Czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem? Czy mistrzowie chętnie pójdą na pewną śmierć? Powiem jedno, wśród tej siódemki znajdą się buntownicy. Do czego to może doprowadzić? Czy ten turniej nie jest przypadkiem brutalną klątwą? Dlaczego rodzice posyłają swoje dzieci na śmierć? Poznajcie miasteczko Ilvernath i jego krwawe historie. Głównymi bohaterami tej książki są: Alistair Lowe (doskonały łotr), Isobel Macaslan, Gavin Grieve i Briony Thorburn. Koniecznie musicie ich poznać. Każdy z nich ma wybór. Czy staną do walki i się nawzajem powybijają, czy raczej nawiążą tajne sojusze? Czy uda im się przełamać klątwę? Książkę "Wszyscy jesteśmy łotrami" przeczytałam jednym tchem. Nie mogłam oderwać się od czytania. Idealna historia dla współczesnej młodzieży. Czytając "Wszyscy jesteśmy łotrami" przeniosłam się w świat pełen krwawej magii. Tutaj dosłownie wszystko jest możliwe. Ciekawa czytelnicza propozycja. Ja jestem na tak, a wy?
Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-01-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Siedem rodzin. Siedmioro mistrzów wybranych po to, by stoczyć śmiertelną walkę. Przegrani pożegnają się z życiem, a zwycięzca zdobędzie dostęp do pożądanej przez wszystkich wysokiej magii na dwadzieścia lat, aż do czasu kolejnej rozgrywki.

Za sprawą pewnej książki ujawniającej prawdę o turnieju, to, co dotychczas było tajemnicą niewielkiej społeczności, staje się wydarzeniem wręcz medialnym.

??

Bardzo podobała mi się ta historia!

Akcja rozwijała się dość powoli, ale nie uważam tego za minus. Z wielką chęcią poznawałam perspektywy bohaterów przygotowujących się do turnieju oraz ich historie i motywacje do uczestnictwa.

Uważam, że osoby autorskie wykreowały naprawdę oryginalny, złożony świat oraz system magiczny. Zaklęcia nie pojawiały się znikąd, wszystko było bardzo dobrze i ciekawie wyjaśnione.

Z dużym zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów, choć nie obraziłabym się, gdyby w samym turnieju było nieco więcej dynamiki.

W mojej ocenie książka ta co prawda nie dorównuje ,,Igrzyskom śmierci" (te tytuły są często porównywane), ale bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas. Nie mogę doczekać się kontynuacji!

Więźniowie Szarości
Christine Lynn Herman0
Okładka ksiązki - Więźniowie Szarości

Po śmierci ukochanej siostry Violet Saunders wraca z matką do jej rodzinnego miasteczka, by odkryć, że rządzi się ono przedziwnymi prawami. Rodziny jego...