Quantcast

Wszyscy jesteśmy potrzebni

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788366004702
Liczba stron: 126
Tytuł oryginału: Wszyscy jesteśmy potrzebni
Język oryginału: polski

Ocena: 6 (1 głosów)

Po zimowym śnie leśne zwierzęta budzą się i z przerażeniem dostrzegają, że ich las zniknął! Muszą poszukać sobie nowego domu. Wyruszają w drogę. W trakcie wędrówki zastanawiają się jak mają pokonać przeszkody takie jak autostrada i wielkie miasto, spotkanie z człowiekiem i psami.

Czy uda im się bezpiecznie dotrzeć do celu? Czy znajdą dla siebie nowe miejsce?

Tagi:

Kup książkę Wszyscy jesteśmy potrzebni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wszyscy jesteśmy potrzebni

Ostatnio idę za ciosem i poznaję wciąż nowe dla mnie Autorki. Dziś prezentuję Wam kolejną książkę dla dzieci. Niesie ona ze sobą niezwykle ważne przesłanie. Czego się z niej dowiemy i kogo w niej poznamy? O tym w dalszej części mojej wypowiedzi.

Zwierzęta leśne budzą się po śnie zimowym. Jednak po lesie, jaki widzieli przed snem, niestety nie ma już śladu. Są zrozpaczone! Muszą znaleźć sobie nowy dom. A to nie jest takie łatwe. Jednak mimo wszystko ruszają w drogę. Po drodze czekają na nich liczne przeszkody. Muszą stawić czoła człowiekowi, ruchliwej autostradzie oraz wielkiemu, zabetonowanemu miastu. Czy uda im się znaleźć nowy, bezpieczny dom? Czy mimo towarzyszącego im strachu, pokonają przeszkody? Tego dowiecie się z książki.

Jest to historia o leśnych zwierzętach, które przez kataklizmy i ingerencję człowieka, straciły swój dom. Aby przeżyć, zostały zmuszone do poszukania sobie nowego lokum. Wspólnie z bohaterami, dowiadujemy się jak ważne są zwierzęta w ekosystemie. Że tak naprawdę zwierzęta potrzebują ludzi i odwrotnie, aby przeżyć. Ponadto, możemy poznać nazwy zwierząt dotąd nam nieznanych. Dowiadujemy się też, że w obliczu zagrożenia, wszystkie zwierzęta, niezależnie od gatunku, potrafią się zjednoczyć i wspólnie dążyć do określonego celu. Jest to kolejna, ciekawa bajka, która uczy zarówno małych jak i dużych czytelników. Każdy może z tej lektury wynieść coś dla siebie. Dlatego serdecznie ją Wam polecam, bo takie bajki nie tylko relaksują, ale przede wszystkim uczą. Dziękuję Wydawnictwo Literackie Białe Pióro za egzemplarz do recenzji i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ / 10 punktów ;)

Link do opinii
Inne książki autora
Tajemnica żabiej wyspy
Małgorzata Urszula Laska0
Okładka ksiązki - Tajemnica żabiej wyspy

Śmieszka, Sysia, Artur, ślimak, sroka i wiele innych wspaniałych postaci niezwykle intrygującej propozycji nie tylko, jak się okazuje dla dzieci. W książeczce...

Tylko wróć!
Małgorzata Urszula Laska0
Okładka ksiązki - Tylko wróć!

Adrian tęskni za ojcem, który założył nową rodzinę i mieszka za granicą. Nie akceptuje nowego partnera matki. Gdy w jego życiu pojawia się przyrodnia siostra...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy