Wszyscy pragnęliśmy miłości

PIĘKNA OPOWIEŚĆ O ZAKAZANYM UCZUCIU W MROCZNYCH CZASACH. O TRUDNYCH WYBORACH, WINIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM O WYBACZANIU I WIELKIEJ SILE MIŁOŚCI.

Przypadkowe spotkanie Emila Silversteina i Ireny Sadowińskiej wiosną 1939 roku uruchamia lawinę dramatycznych zdarzeń. Ona jest ,,Irką od biednych", wrażliwą na każde nieszczęście, on - Żydem, dla którego jedynym ratunkiem jest kryjówka po aryjskiej stronie.

Irena, wbrew rodzinie, ratuje Emila. Ich związek zmienia życie najbliższych im osób. Zwrotnica losu zostaje nieodwracalnie przestawiona.

Irena chciała czynić dobro, dlaczego więc powojenne życie jej i ocalonego Emila toczy się w smudze smutku?

Dlaczego rodzina zerwała z nimi kontakt? Co kryło się pod zwrotem ,,to nie jest temat do rozmów", często powtarzanym przez Sadowińskich?

Jakiś czas później w ręce syna Ireny, Krzysztofa, trafia list z Niemiec. To dopiero początek wstrząsającej i trudnej historii.

Czy Krzysztof rozplącze wszystkie supły losu, czy uda mu się zrozumieć i nie oceniać swoich przodków?

Informacje dodatkowe o Wszyscy pragnęliśmy miłości:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-05-05
ISBN: 9788381954617

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Wszyscy pragnęliśmy miłości

Wszyscy pragnęliśmy miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-06-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

68/100/2021

Twórczości Pani Agnieszki Jeż pokochałam odkąd sięgnęłam po "Miłość warta wszystkiego". Jak widzicie na swoim czytelniczym koncie mam już trzy jej książki i o tej ostatniej- "Wszyscy pragnęliśmy miłości" chciałabym dzisiaj z Wami porozmawiać.

Nie jest to łatwa lektura. Obrazuje trudny i codzienne zmagania ludzi żyjących w czasie II Wojny Światowej. Jakie wybory musieli podejmować, ile musieli nieść na swoich barkach i jak wysoką cenę mogli za to przypłacić.

Irena Sadowińska odkąd ujrzała Emila Silversteina nie może o nim zapomnieć. Boi się o niego, bowiem przyszło im żyć w tak okropnych czasach, szczególnie dla Żydów. Stworzone nieopodal getto Żydowskie mieści co raz więcej ludzi. Są oni wyprowadzani z domów i zmuszani do egzystowania w opłakanych warunkach.

Irena drży na myśl o nieszczęściu, jakie spotkało niewinnych ludzi, a szczególnie bliskiemu jej sercu dentyście. Idąc ulicą spotyka go, lecz on nie wygląda jak przedtem. Teraz stoi przed nią wrak człowieka. Pod wpływem emocji, nagiego impulsu postanawia dać mu schronienie w domu, na przekór swojej rodzinie. Chroniąc Emila, ryzykuje życie czwórki domowników. Dla niej najważniejsza jest miłość, która właśnie rozkwita w sercach tej dwójki.

Życie niestety lubi płatać figle. Przed "Irenką od biednych" trudny wybór między ukochanym a rodziną. Czy pójdzie za głosem serca? Jak ta decyzja wpłynie na losy przyszłych pokoleń?

Książka została napisana z dwóch perspektyw: w czasie wojny i współcześnie. Razem z Krzysztofem, żyjącym w czasie teraźniejszym, poznamy tajemnice sprzed lat, rozwikłamy niejedną zagadkę. Natomiast z Ireną przeżywamy trudny wojny, jej wybory, przemyślenia i strach o najbliższych.

Właśnie to podoba mi się w niej najbardziej. Dwie perspektywy. Pomieszanie czasów.

Dzięki powieściom historycznym pamięć o czasach II wojny światowej i jej bohaterach będzie wciąż żywa. Czytając je ma się wrażenie być ma miejscu tych okrutnych zdarzeń, co bardzo chwyta za serce. Niektóre zdarzenia bywają mocno podkoloryzowane, dzięki czemu lektura staje się przyjemniejsza, niż przy czytaniu wspomnień powstańców, czy reportaży.

Polecam Wam wszystkie książki autorki, tę w szczególności!!

Wzruszająca opowieść o miłości. Nie sposób przejsć obok iej obojętnie.

Agnieszka Jez? @agnieszka_jez_pisarka zno?w zachwyca swoim pie?knym stylem i niebanalnymi opowies?ciami.
Historie opowiedziane przez autorke? maja? swo?j niepowtarzalny urok oraz przejmuja?ce ciepło.Uwielbiam wprost te klimatyczne powies?ci obyczajowo-wojenne z sekretnym tłem relacji rodzinnych.
7/10?
W WSZYSCY PRAGNE?LIS?MY MIŁOS?CI autora ukazuje ro?z?ne barwy i odcienie miłos?ci.Pewne,niespodziewne spotkanie sprzed wielu laty doprowadza do nietypowych wydarzen?.Bohaterowie jeszcze o tym nie wiedza?,iz? to włas?nie od nich zalez?ec? be?da? losy przyszłych pokolen?.Ale czy miłos?c? moz?na w ogo?le przewidziec?? I czy w miłos?ci istnieje jakikolwiek kodeks kogo moz?na pokochac??
WSZYSCY PRAGNE?LIS?MY MIŁOS?CI to przejmuja?ca powies?c? pełna rodzinnych tajemnic,trudnych decyzji i ich bolesnych konsekwencji.Ale jest to takz?e powies?c? o pos?wie?ceniu i sile prawdziwego uczucia.Uczucia,kto?re nie tylko potrafi uleczyc?,ale przede wszystkim ocalic?.Z pewnos?cia? nie jest to lekka lektura,ale taka z z?yciowym przesłaniem i szczego?lnymi wartos?ciami.Dojrzała oraz dostarczaja?ca ogromu ro?z?nych emocji.
@wydawnictwofilia

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2024-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 104 książki 2024, 52 książki 2024,
Avatar użytkownika - basia02033
Przeczytane:2021-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,
Taka miłość się zdarza
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Taka miłość się zdarza

Nowy związek powinien być piękną przyszłością - bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje. Klara przebyła długą drogę, znacznie dłuższą niż...

Nagły świt
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Nagły świt

Dramatyczna historia o cierpieniu i nienawiści, ale też o wielkiej miłości i niezłomnej nadziei. Ta przejmująca powieść pokazuje, że kiedy polscy zesłańcy...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska