Wszystkie nasze obietnice

Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Aleksandra Żak

Idealna miłość.

Nieidealni ludzie.

Quinn i Graham przysięgali sobie miłość, wierząc, że wspólnie poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, którą Graham podarował ukochanej w dniu ślubu.

Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny stają się nieosiągalne. Oddalający się od siebie Quinn i Graham zaczynają wątpić w sens swojego związku.

Przyszłość ich małżeństwa kryje się jednak w śladach z przeszłości zamkniętych w szkatułce – pod sekretami, błędami i niedopowiedzeniami...

Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie, gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek?

Colleen Hoover z dobrze znaną czytelniczkom szczerością i wnikliwością opisuje parę pogrążoną w kryzysie. I szuka odpowiedzi na pytanie: czy albo kiedy przestać walczyć o ocalenie małżeństwa, które przecież miało trwać wiecznie?

Kup książkę Wszystkie nasze obietnice

Opinie o książce - Wszystkie nasze obietnice

Historia Quinn i Grahama pokazuje, jak codzienność może zmienić nawet najpiękniejszy związek. Nie każde małżeństwo potrafi wspólnie przetrwać trudne chwile, pomimo obietnic składanych w dniu ślubu. Najważniejsze jest to, aby się wspierać i rozmawiać o problemach, a nie unikać trudnych tematów i udawać, że wszystko jest takie, jak dotychczas. Niestety nie każdy to potrafi. Czasem odczuwana frustracja jest silniejsza niż łączące kiedyś uczucie. Nie wszystkim uda się naprawić związek.
Podczas czytania tej książki stale towarzyszyły mi ogromne emocje. Historia tych dwojga staje się tym bliższa, że może dotknąć każdego z nas. Nie jest to żadna abstrakcja, a zwykłą rzeczywistość. Kibicowałam tym dwojgu, żeby mimo wszystko udało im się przetrwać, bo to dawałoby nadzieję, że miłość przetrwa wszystko. Książka, która pozwala zwrócić uwagę na nasze codzienne postępowanie i zastanowienie się, czy sami nie zmierzamy w podobnym kierunku.
Uwielbiam wszystkie książki Colleen Hoover, a ta jest kolejną, która mnie w tym przekonaniu utwierdziła.

Avatar użytkownika - dorotbook
dorotbook
Przeczytane:2018-12-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Wyciska łzy! Pierwsze spotkanie z książką autorstwa Coolen i nie wiedziałam, że otrzymam taką emocjonalną huśtawkę! Choć daleki jest mi temat małżeństwa i macierzyństwa, to ta książka sprawiła, że nie mogłam się oderwać od lektury i właściwie przeczytałam ją w dwie godziny. Sam pomysł na to, w jakich okolicznościach poznają się bohaterowie, bardzo mi się spodobał. A motyw ze szkatułką? Wprost genialny. Autorka przedstawia nam fabułę ukazując przeszłość i teraźniejszość. Ale przede wszystkim skupia się na emocjach, które kiedyś i teraz główni bohaterowie czują do siebie. Obserwujemy powolny rozpad małżeństwa Quinn i Grahama, a a w kulminacyjnym punkcie otworzą szkatułkę. To, co się w niej znalazło, sprawiło, że puściły mi wszystkie hamulce i nie byłam w stanie zapanować nad łzami. Po prostu zakończenie tej książki mnie rozwaliło i na pewno je zapamiętam na długo.

Point of Retreat
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Point of Retreat

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców...

Slammed
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Slammed

" - Jak myślisz? co z nami będzie za dziesięć lat? Graham się uśmiecha. Uwielbia rozmawiać o przyszłości. - Mam nadzieję, że do tego czasu kupimy dom - odpowiada. - Nie za duży, nie za mały. Ale ogród będzie wielki i bez przerwy będziemy się w nim bawić z dziećmi. Będziemy mieli dwójkę, chłopca i dziewczynkę. A ty będziesz w ciąży z trzecim. Uśmiecham się na tę myśl. Zauważa to i mówi dalej. - Wciąż będziesz pisać, ale będziesz pracować w domu i tylko wtedy, gdy będziesz miała na to ochotę. Ja będę miał własną firmę rachunkową. Będziesz jeździć minivanem, bo oczywiście będziemy takimi rodzicami, którzy wożą dzieci na mecze i gimnastykę. - Uśmiecha się promiennie. - I będziemy się bez przerwy kochać. Pewnie nie tak często jak teraz, ale częściej niż wszyscy nasi znajomi. Przyciskam dłoń do jego piersi/ - Brzmi jak idealne życie, Graham. Choć k a ż d e życie z Grahamem wydaje się być idealne. - Albo... - dodaje - może nic się nie zmieni. Może dalej będziemy mieszkać w mieszkaniu. Może wpadniemy w kłopoty finansowe, bo co chwilę będziemy zmieniać pracę. Może nawet nie uda nam się mieć dzieci, więc nie będziemy mieli wielkiego ogrodu ani nawet minivana. Za dziesięć lat będziemy jeździć tymi samymi beznadziejnymi samochodami. Może zupełnie nic się nie zmieni i za dziesięć lat nasze życie będzie wyglądać tak samo jak teraz. I będziemy mieli tylko siebie. Tak samo jak po tym, gdy powiedział pierwszą wersję, na mojej twarzy pojawia się spokojny uśmiech. - To też brzmi jak idealne życie. I takie jest. Jeśli tylko będę miała Grahama, życie nie może być gorsze od tego, jakie jest teraz. A teraz jest wspaniałe. Rozluźniam się na jego piersi i zasypiam z sercem przepełnionym spokojem."