Wszystkie nasze obietnice

Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Aleksandra Żak

Idealna miłość.

Nieidealni ludzie.

Quinn i Graham przysięgali sobie miłość, wierząc, że wspólnie poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, którą Graham podarował ukochanej w dniu ślubu.

Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny stają się nieosiągalne. Oddalający się od siebie Quinn i Graham zaczynają wątpić w sens swojego związku.

Przyszłość ich małżeństwa kryje się jednak w śladach z przeszłości zamkniętych w szkatułce – pod sekretami, błędami i niedopowiedzeniami...

Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie, gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek?

Colleen Hoover z dobrze znaną czytelniczkom szczerością i wnikliwością opisuje parę pogrążoną w kryzysie. I szuka odpowiedzi na pytanie: czy albo kiedy przestać walczyć o ocalenie małżeństwa, które przecież miało trwać wiecznie?

Kup książkę Wszystkie nasze obietnice

Opinie o książce - Wszystkie nasze obietnice

Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2019-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Uwielbiam książki Colleen Hoover. Zawsze porusza trudne tematy, jej książki są pełne emocji. Polecam.

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Żałuję, że tak późno wzięłam się za czytanie tej książki. Jak dla mnie jest rewelacyjna i powiem szczerze, że nie pamiętam kiedy ostatnio uroniłam jakąś łezkę podczas czytania. W tym przypadku było inaczej, łzy leciały od samego początku aż do ostatniego zdania. Wiele razy musiałam robić przerwy by pójść po kolejną paczkę chusteczek. Nie gwarantuje, że i u Was zakręci się łezka podczas czytania, bo jest oczywiste to, że każdy z nas jest inny i inaczej odczuwa i odbiera pewne sytuacje. Na mnie osobiście książka zrobiła duże wrażenie i dała wiele do myślenia w różnych aspektach życia. Ale zacznijmy od początku...

Bohaterami książki są dwie osoby po przejściach - Quinn i Graham, para ta poznała się w nietypowych okolicznościach a mianowicie pod drzwiami, za którymi miłosne chwile przeżywali partnerzy naszych głównych postaci. Zdrada partnerów zbliża ich do siebie tak bardzo, że postanowili zamieszkać ze sobą a później zalegalizować swój związek. W dniu ślubu Graham daje w prezencie szkatułkę, którą mają otworzyć dopiero na dwudziestą piątą rocznicę ślubu, jest również pewien wyjątek - może zostać otwarta w kryzysowej sytuacji jaką jest rozwód. Małżeństwo jest pewne, że nigdy nic ich nie poróżni tak bardzo, aby musieli otwierać magiczną, tajemniczą szkatułkę prędzej niż sobie obiecali. Ich małżeństwo na pozór idealne skrywa tajemnice. Wśród ludzi Quinn i Graham uchodzą za cudowną, pełną miłości parę, lecz gdy są sami w domu ich sielanka i niby beztroskie życie znika. Nadchodzi ponura rzeczywistość, która jest pełna bólu, skrywanych tajemnic oraz wbrew wszystkiemu miłości.
Jest to książka, która w jakiś sposób potrafi nauczyć, pokazać jak radzić sobie z dużymi problemami w związku. A nasza para miała problem, jeden, największy, z którym nie potrafiła sobie poradzić - bezpłodność. Tak bardzo pragnęli dziecka, że skupiali się tylko na tym. Wszystko inne zostawało w tyle. Zatracili się w swoim pragnieniu do tego stopnia, że zapomnieli o sobie o uczuciu, które kiedyś ich połączyło. Brak rozmów, brak bliskości każdego dnia robią wszystko by oddalić się od siebie tak bardzo, aby nic nie przypominało o bezdzietności.
Według mnie książka jest bardzo prawdziwa, pokazuje codzienne życie osób, które pragną czegoś, czego nigdy nie dostaną. Z drugiej strony pokazuje ona zachowanie i ból par starających się o dziecko przez długi czas. "Wszystkie nasze obietnice" zrobiłabym jako poradnik dla każdego.
Polecam każdemu!

Jedna z książek, której dałam kolejną szansę, tzn. podchodziłam dwa razy , gdyż początek trochę mnie zniechęcał. Nie żałuję... Zdrada, która prowadzi do miłości... Wszystko widziane oczami głównej bohaterki, teraźniejszość przeplatana z przeszłością. Miłość która potrafi przetrwać wszystko... "Jeśli oświetlisz tylko swoje wady, wszystkie Twoje ideały zostaną przyćmione".
Idealne życie, idealny związek, idealne małżeństwo... „Nasze małżeństwo nie było idealne – powiedział. – Żadne małżeństwo nie jest. Zdarzało się, że żona z nas rezygnowała. Częściej zdarzało się, że rezygnowałem z nas ja. Sekret naszego długiego stażu polega na tym, że nigdy nie zrezygnowaliśmy w tym samym czasie”.
Podczas tej lektury były łzy-moje łzy, gdy szczerość bohaterów została mocno zaakcentowana, szczerość której im brakowało podczas wspólnego życia...
Polecam

Avatar użytkownika - wiola1609
wiola1609
Przeczytane:2019-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane, 52 książki 2019,

Historia Quinn i Grahama pokazuje, jak codzienność może zmienić nawet najpiękniejszy związek. Nie każde małżeństwo potrafi wspólnie przetrwać trudne chwile, pomimo obietnic składanych w dniu ślubu. Najważniejsze jest to, aby się wspierać i rozmawiać o problemach, a nie unikać trudnych tematów i udawać, że wszystko jest takie, jak dotychczas. Niestety nie każdy to potrafi. Czasem odczuwana frustracja jest silniejsza niż łączące kiedyś uczucie. Nie wszystkim uda się naprawić związek.
Podczas czytania tej książki stale towarzyszyły mi ogromne emocje. Historia tych dwojga staje się tym bliższa, że może dotknąć każdego z nas. Nie jest to żadna abstrakcja, a zwykłą rzeczywistość. Kibicowałam tym dwojgu, żeby mimo wszystko udało im się przetrwać, bo to dawałoby nadzieję, że miłość przetrwa wszystko. Książka, która pozwala zwrócić uwagę na nasze codzienne postępowanie i zastanowienie się, czy sami nie zmierzamy w podobnym kierunku.
Uwielbiam wszystkie książki Colleen Hoover, a ta jest kolejną, która mnie w tym przekonaniu utwierdziła.

Pułapka uczuć
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Pułapka uczuć

Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają...

Ugly Love
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Ugly Love

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego...

" - Jak myślisz? co z nami będzie za dziesięć lat? Graham się uśmiecha. Uwielbia rozmawiać o przyszłości. - Mam nadzieję, że do tego czasu kupimy dom - odpowiada. - Nie za duży, nie za mały. Ale ogród będzie wielki i bez przerwy będziemy się w nim bawić z dziećmi. Będziemy mieli dwójkę, chłopca i dziewczynkę. A ty będziesz w ciąży z trzecim. Uśmiecham się na tę myśl. Zauważa to i mówi dalej. - Wciąż będziesz pisać, ale będziesz pracować w domu i tylko wtedy, gdy będziesz miała na to ochotę. Ja będę miał własną firmę rachunkową. Będziesz jeździć minivanem, bo oczywiście będziemy takimi rodzicami, którzy wożą dzieci na mecze i gimnastykę. - Uśmiecha się promiennie. - I będziemy się bez przerwy kochać. Pewnie nie tak często jak teraz, ale częściej niż wszyscy nasi znajomi. Przyciskam dłoń do jego piersi/ - Brzmi jak idealne życie, Graham. Choć k a ż d e życie z Grahamem wydaje się być idealne. - Albo... - dodaje - może nic się nie zmieni. Może dalej będziemy mieszkać w mieszkaniu. Może wpadniemy w kłopoty finansowe, bo co chwilę będziemy zmieniać pracę. Może nawet nie uda nam się mieć dzieci, więc nie będziemy mieli wielkiego ogrodu ani nawet minivana. Za dziesięć lat będziemy jeździć tymi samymi beznadziejnymi samochodami. Może zupełnie nic się nie zmieni i za dziesięć lat nasze życie będzie wyglądać tak samo jak teraz. I będziemy mieli tylko siebie. Tak samo jak po tym, gdy powiedział pierwszą wersję, na mojej twarzy pojawia się spokojny uśmiech. - To też brzmi jak idealne życie. I takie jest. Jeśli tylko będę miała Grahama, życie nie może być gorsze od tego, jakie jest teraz. A teraz jest wspaniałe. Rozluźniam się na jego piersi i zasypiam z sercem przepełnionym spokojem."