Wszystkie nasze obietnice

Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Aleksandra Żak

Idealna miłość.

Nieidealni ludzie.

Quinn i Graham przysięgali sobie miłość, wierząc, że wspólnie poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, którą Graham podarował ukochanej w dniu ślubu.

Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem rozczarowań. W życiu małżonków zaczyna królować rutyna, a marzenia o założeniu rodziny stają się nieosiągalne. Oddalający się od siebie Quinn i Graham zaczynają wątpić w sens swojego związku.

Przyszłość ich małżeństwa kryje się jednak w śladach z przeszłości zamkniętych w szkatułce – pod sekretami, błędami i niedopowiedzeniami...

Historia Quinn i Grahama rozpoczyna się w momencie, gdy oboje rozstają się ze swoimi partnerami. Czy taki los spotka również ich związek?

Colleen Hoover z dobrze znaną czytelniczkom szczerością i wnikliwością opisuje parę pogrążoną w kryzysie. I szuka odpowiedzi na pytanie: czy albo kiedy przestać walczyć o ocalenie małżeństwa, które przecież miało trwać wiecznie?

Kup książkę Wszystkie nasze obietnice

Opinie o książce - Wszystkie nasze obietnice

Jedna z książek, której dałam kolejną szansę, tzn. podchodziłam dwa razy , gdyż początek trochę mnie zniechęcał. Nie żałuję... Zdrada, która prowadzi do miłości... Wszystko widziane oczami głównej bohaterki, teraźniejszość przeplatana z przeszłością. Miłość która potrafi przetrwać wszystko... "Jeśli oświetlisz tylko swoje wady, wszystkie Twoje ideały zostaną przyćmione".
Idealne życie, idealny związek, idealne małżeństwo... „Nasze małżeństwo nie było idealne – powiedział. – Żadne małżeństwo nie jest. Zdarzało się, że żona z nas rezygnowała. Częściej zdarzało się, że rezygnowałem z nas ja. Sekret naszego długiego stażu polega na tym, że nigdy nie zrezygnowaliśmy w tym samym czasie”.
Podczas tej lektury były łzy-moje łzy, gdy szczerość bohaterów została mocno zaakcentowana, szczerość której im brakowało podczas wspólnego życia...
Polecam

Avatar użytkownika - wiola1609
wiola1609
Przeczytane:2019-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane, 52 książki 2019,

Historia Quinn i Grahama pokazuje, jak codzienność może zmienić nawet najpiękniejszy związek. Nie każde małżeństwo potrafi wspólnie przetrwać trudne chwile, pomimo obietnic składanych w dniu ślubu. Najważniejsze jest to, aby się wspierać i rozmawiać o problemach, a nie unikać trudnych tematów i udawać, że wszystko jest takie, jak dotychczas. Niestety nie każdy to potrafi. Czasem odczuwana frustracja jest silniejsza niż łączące kiedyś uczucie. Nie wszystkim uda się naprawić związek.
Podczas czytania tej książki stale towarzyszyły mi ogromne emocje. Historia tych dwojga staje się tym bliższa, że może dotknąć każdego z nas. Nie jest to żadna abstrakcja, a zwykłą rzeczywistość. Kibicowałam tym dwojgu, żeby mimo wszystko udało im się przetrwać, bo to dawałoby nadzieję, że miłość przetrwa wszystko. Książka, która pozwala zwrócić uwagę na nasze codzienne postępowanie i zastanowienie się, czy sami nie zmierzamy w podobnym kierunku.
Uwielbiam wszystkie książki Colleen Hoover, a ta jest kolejną, która mnie w tym przekonaniu utwierdziła.

Avatar użytkownika - vicky222
vicky222
Przeczytane:2019-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Pierwsza książka przeczytana w tym roku to Wszystkie nasze obietnice. Był to świadomy wybór, bo chciałam zacząć rok od lektury sprawdzonej autorki. Colleen Hoover spisała się w tej roli znakomicie. Jest to dla mnie również szczególna pozycja, bo temat jest tak bliski moim doświadczeniom, że czułam każdą emocje wypływającą z tych stron.

Dwójka już dorosłych bohaterów, pomimo poznania się w bardzo smutnych okolicznościach, zaczyna wspólne życie od obietnicy wiecznej miłości. To małżeństwo dopasowane jest jak dwie połówki serca, które po prostu muszą być ze sobą. Ale jedna skaza powoduje, że ich miłość zostaje wystawiona na huragan piątej kategorii. Quinn i Graham pragną zostać rodzicami, ale każdy kolejny rok przynosi tylko rozczarowanie i emocjonalne oddalanie się od siebie.

Narracja przebiega dwutorowo: rozdziały wymiennie pokazują poznanie się tej pary i ich rozkwitające uczucie oraz ich funkcjonowanie po siedmiu latach starania się o dziecko. To obraz żalu, rozpaczy, smutku kobiety, której jedynym celem w życiu jest zajście w ciąże. To obraz mężczyzny osamotnionego i zagubionego w niezrealizowanych planach i niespełnionych obietnicach. To obraz małżeństwa, które dopadł wielki kryzys spowodowany brakiem komunikacji i udawaniem szczęścia przed drugim. Została im tylko miłość, a może aż miłość?

Wielką rolę gra tutaj zamknięta szkatułka z tajemnicą, którą czytelnik musi odkrywać z każdym rozdziałem. Dla mnie był to naprawdę świetny wątek z wielką pompą na koniec. Łzy płynęły strumieniami i musiałam robić sobie przerwy, aby dostrzec kolejne zdania.

Podobało mi się, że Hoover odważyła się poruszyć kolejny trudny temat – niepłodność. Wielkim plusem są również bohaterowie mniej więcej w moim wieku (około trzydziestki). Ich teraźniejszość maluje się w ciemnych barwach, bo nie potrafią już ze sobą rozmawiać o sprawach wywołujących cierpienie i ból. We Wszystkich naszych obietnicach dostajemy portret małżeństwa porzucających nadzieje na wspólne życie.

Jednym z plusów jest relacja między Quinn a Grahamem, taka autentyczna, codzienna, bez lukru. Autorka pokazuje stan wyniszczenia poprzez brak spełnienia marzeń, przez co książkę odbiera się wszystkimi zmysłami. Zwłaszcza dla mnie, bo wiem co oznacza oczekiwać lata na taki cud, jakim jest dziecko.

Podsumowując, dojrzały temat, dojrzali bohaterowie i potrzeba macierzyństwa opisana w sposób otwierający serca, to lektura, którą na długo zapamiętam. Colleen Hoover ukazuje problem dotykający naprawdę wiele par, dlatego samo przeczytanie tej książki może dać refleksję czy pytanie znajomych “kiedy będą mieli dziecko” nie jest zbyt intymne i czy czasem nie sprawi bólu.

Avatar użytkownika - dorotbook
dorotbook
Przeczytane:2018-12-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Wyciska łzy! Pierwsze spotkanie z książką autorstwa Coolen i nie wiedziałam, że otrzymam taką emocjonalną huśtawkę! Choć daleki jest mi temat małżeństwa i macierzyństwa, to ta książka sprawiła, że nie mogłam się oderwać od lektury i właściwie przeczytałam ją w dwie godziny. Sam pomysł na to, w jakich okolicznościach poznają się bohaterowie, bardzo mi się spodobał. A motyw ze szkatułką? Wprost genialny. Autorka przedstawia nam fabułę ukazując przeszłość i teraźniejszość. Ale przede wszystkim skupia się na emocjach, które kiedyś i teraz główni bohaterowie czują do siebie. Obserwujemy powolny rozpad małżeństwa Quinn i Grahama, a a w kulminacyjnym punkcie otworzą szkatułkę. To, co się w niej znalazło, sprawiło, że puściły mi wszystkie hamulce i nie byłam w stanie zapanować nad łzami. Po prostu zakończenie tej książki mnie rozwaliło i na pewno je zapamiętam na długo.

Nieprzekraczalna granica
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Nieprzekraczalna granica

Czasami dwoje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim rozejdą...

Without Merit
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Without Merit

Siedemnastoletnia Merit na pewno nie ma normalnego życia. Jej schorowana matka mieszka w piwnicy, a ojciec na górze - z nową żoną i dziećmi z obu...

" - Jak myślisz? co z nami będzie za dziesięć lat? Graham się uśmiecha. Uwielbia rozmawiać o przyszłości. - Mam nadzieję, że do tego czasu kupimy dom - odpowiada. - Nie za duży, nie za mały. Ale ogród będzie wielki i bez przerwy będziemy się w nim bawić z dziećmi. Będziemy mieli dwójkę, chłopca i dziewczynkę. A ty będziesz w ciąży z trzecim. Uśmiecham się na tę myśl. Zauważa to i mówi dalej. - Wciąż będziesz pisać, ale będziesz pracować w domu i tylko wtedy, gdy będziesz miała na to ochotę. Ja będę miał własną firmę rachunkową. Będziesz jeździć minivanem, bo oczywiście będziemy takimi rodzicami, którzy wożą dzieci na mecze i gimnastykę. - Uśmiecha się promiennie. - I będziemy się bez przerwy kochać. Pewnie nie tak często jak teraz, ale częściej niż wszyscy nasi znajomi. Przyciskam dłoń do jego piersi/ - Brzmi jak idealne życie, Graham. Choć k a ż d e życie z Grahamem wydaje się być idealne. - Albo... - dodaje - może nic się nie zmieni. Może dalej będziemy mieszkać w mieszkaniu. Może wpadniemy w kłopoty finansowe, bo co chwilę będziemy zmieniać pracę. Może nawet nie uda nam się mieć dzieci, więc nie będziemy mieli wielkiego ogrodu ani nawet minivana. Za dziesięć lat będziemy jeździć tymi samymi beznadziejnymi samochodami. Może zupełnie nic się nie zmieni i za dziesięć lat nasze życie będzie wyglądać tak samo jak teraz. I będziemy mieli tylko siebie. Tak samo jak po tym, gdy powiedział pierwszą wersję, na mojej twarzy pojawia się spokojny uśmiech. - To też brzmi jak idealne życie. I takie jest. Jeśli tylko będę miała Grahama, życie nie może być gorsze od tego, jakie jest teraz. A teraz jest wspaniałe. Rozluźniam się na jego piersi i zasypiam z sercem przepełnionym spokojem."

Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka