Wszystkie odcienie pożądania

Tom 2 cyklu On Dublin Street

Johanna przywykła do tego, że panowała nad wszystkim. Jednak w jej życiu pojawił się niezwykły mężczyzna, i to on sprawił, że Jo zaczęła tracić kontrolę nad swoim ciałem i umysłem...

Na Johannie od dziecka spoczywał obowiązek opieki nad własną rodziną - matką alkoholiczką, a przede wszystkim młodszym bratem Cole'em. To właśnie z myślą o tym, co byłoby dla niego najlepsze, podejmuje wszystkie życiowe decyzje, nawet te o wyborze kolejnych partnerów. Są to dobrze sytuowani, opiekuńczy mężczyźni, którzy zapewniają jej poczucie życiowego bezpieczeństwa. Akceptuje ich i lubi, lecz nie darzy namiętnym uczuciem.

Kiedy Jo poznaje Camerona MacCabe'a, bezrobotnego młodego grafika, pierwszy raz w życiu odczuwa pokusę, aby zrobić coś, na co naprawdę ma ochotę...

Gdy pewnego dnia nieoczekiwanie zostają sąsiadami, ich wzajemna fascynacja przybiera na sile tak bardzo, że zaczynają jej ulegać. Cameron pragnie odkryć wszystkie sekrety Jo, nawet jeśli to oznacza zdejmowanie kawałek po kawałku zbroi, za którą się schroniła.

Samantha Young jest mistrzynią gorących scen miłosnych.

Once Upon a Twilight

Samantha Young to autorka poczytnej serii On Dublin Street, zawierającej m.in. takie powieści jak: W poświacie księżyca, Cofnąć czas, Ostatnia szansa. Jest niedościgłym wzorem w kreowaniu scen miłosnych. Urzekające pary i wciągające historie ich związków sprawiają, że czytelniczki kochają jej książki. Nazwisko Samanthy Young często trafia na listy bestsellerów ,,New York Timesa" i ,,USA Today". Mieszka w Szkocji. Ostatnio w Polsce ukazały się: Żyj szybko, kochaj głęboko, Tylko ty mnie zrozumiesz, Wszystko przed nami, a także pierwsze tomy nowego cyklu: To, co najważniejsze oraz Wszystko, co w Tobie kocham.

Informacje dodatkowe o Wszystkie odcienie pożądania:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2018-10-17
Tytuł oryginału: Down London Road
Tłumaczenie: Kamil Maksymiuk

Kup książkę Wszystkie odcienie pożądania

Wszystkie odcienie pożądania - opinie o książce

Johanna (Jo) to młoda dziewczyna, która od dawna opiekuje się swoim młodszym bratem -Cole'em i niejako też swoją matką, która topi smutki w alkoholu. Jo bardzo ciężko pracuje, by móc zapewnić dobre życie swojemu bratu i przy wyborze kolejnych partnerów zwraca uwagę na zasobność ich portfeli, wierząc, że kiedyś jeden z nich zapewni jej i jej bratu godziwe życie. Gdy pewnego razu na wystawie byłej dziewczyny swojego ,,chłopaka"- Bekki poznaje Camerona serce zaczyna jej szybciej bić. Jo po raz pierwszy czuje taki pociąg do nieznajomego mężczyzny i nie wie, co ma zrobić. Okazuje się, że Cameron to chłopak Bekki, który jest bezrobotnym grafikiem. Jo załatwia mu pracę w klubie, w którym sama pracuje, pomimo obelg, które od niego usłyszała. Oboje jednak nawet nie przypuszczają do czego doprowadzi to jedno spotkanie. Czy namiętność będzie silniejsza od rozsądku ?

Gdy po raz pierwszy spojrzałam na tę książkę zastanawiałam się, czy Young podołała i napisała historię, która będzie tak samo dobra jak ta z pierwszego tomu. Większość czytelników zna ten syndrom ,,drugiej książki". Pierwsza wciągająca i bardzo często bardzo dobra, druga już mniej, a niekiedy bardzo zła lub o wiele gorsza niż poprzednia, ale tutaj mogę Was uspokoić. Young podołała. Napisała książkę, która jest tak samo dobra, jak poprzednia część. Przyznam, że miałam niekiedy wrażenie, że jest troszkę gorzej, ale tylko momentami. Young nie pisze prostych romansów. Zawsze bardzo silnie w każdej jej książce nakreślona jest jakaś psychologiczna nutka, tutaj w postaci alkoholizmu matki Jo. Spoglądając na okładkę czytelnik może sobie pomyśleć, że to erotyk/romans, który niczym nie różni się od innych książek, które należą do tego gatunku, ale prawda jest zupełnie inna. Poza tym, po raz kolejny jestem zdolna uwierzyć w prawdziwość postaci z tej książki w realnym świecie. Nie ma tu nachalnego przepychu czy bogactwa, a lekkie pióro Young sprawia, że prawie 500 stron pochłoniecie, może nie w jeden wieczór, ale w dwa jak najbardziej.

Powieść ,,Wszystkie odcienie pożądania" to porywająca opowieść o tym, że wszędzie może spotkać nas miłość. Oprócz tego porusza wiele problemów tak jak alkoholizm. Bardzo dobrze nakreśleni bohaterowie, wciągająca fabuła oraz poruszająca historia zawarta w tej książce sprawią, że po jej skończeniu zapytacie się : Czy to już koniec ? Jak najbardziej polecam tą pozycję wszystkim romantyczkom i nie tylko.

Cała recenzja na blogu: https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/03/samantha-young-wszystkie-odcienie.html

Książka naprawdę świętna - szczerze to się nie spodziewałam takiej historii. Jest to troszke książka dla młodych dziewczyn. Tutaj szczególnie do gustu przypadł mi charakter głównej bohaterki. Ogólnie polecam ;)
Pani ą Samanthe Young poznałam dzięki ,,Wbrew zasadom", książkę przeczytałam w zeszłym roku i bardzo się zdziwiłam, kiedy okazało się, że jej styl jest uroczo wciągający i urzeka nawet najbardziej opornego czytelnika. Informacja o jej drugiej książce bardzo mnie ucieszyła i z entuzjazmem złapałam w swoje ręce ,,Wszystkie odcienie pożądania". ,,Wszystkie odcienie pożądania" to druga część serii, ale od razu uprzedzę, że nie należy znać poprzedniej części, aby odnaleźć się w tej. Pojawiają się nawiązania do pierwszej książki, jednak wszystko jest wyjaśnione i bez trudu można się odnaleźć. Johanna Walker jest piękną młodą dziewczyną, która sama dba o rodzinę. Matka jest alkoholiczką i nie zależy jej na niczym, dlatego to Jo musi martwić się o wszystko. Pracuje w barze i biurze, aby zapewnić stabilizacje swojemu nastoletniemu bratu. Nie jest jej łatwo, dlatego umawia się z bogatymi mężczyznami. Jej postępowanie może wydawać się płytkie, jednak, kiedy poznałam przeszłość dziewczyny oraz jej obawy zaczęłam ją rozumieć oraz w pewnym sensie podziwiać jej determinacje oraz siostrzane uczucia. Wszystko się zmieniło, kiedy w jej życiu pojawia się Cameron- bezrobotny grafik, który powoli łamie jej mury obronne i zmienia wartości, którymi dotąd się kierowała. Bardzo podoba mi się jak autorka wykreowała postać Camerona. To, że jest przystojny na pewno nikogo nie zdziwi, ale to jego zachowanie i charakter okazały się dla mnie miłą niespodzianką. Chłopak kilka razy mówił, rzeczy, których nie powinien, jednak później umiał za nie przeprosić. To właśnie te drobne wady przekonały mnie do niego, no i oczywiście bijący od Cama seksapil. Książka z łatwością wciąga. Zaczynając lekturę nie zwracałam uwagi na mijające strony aż okazało się, ze to już koniec. Pani Samantha Young jest moją ulubioną pisarką powieści erotycznych. ,,Wszystkie odcienie pożądania" są nie tylko pełne seksu, ale i trudnego życia, dramatów przeszłości oraz prawdziwych uczuć, które nadają sens życiu. Książkę z czystym sumieniem polecam. Tak samo jak w przypadku pierwszej książki pisarki tak i w tej się zakochałam, żałuję jedynie, że to już koniec. Świetni bohaterowie, wartka akcja oraz fabuła, która dosłownie hipnotyzuję. Uwielbiam książki, które podstępnie urzekają czytelnika i porywają w historię pełną miłości, przyjaźni i seksu. 6/6

Johanna od zawsze musiała się opiekować swoim młodszym bratem bo matka alkoholiczka nie była w stanie. Kobieta robi wszystko by utrzymać dom i brata dlatego pracuje w dwóch róznych miejscach. Do tego spotyka się z bogatymi mężczyznami a po rozstaniu sprzedaję wszystkie prezenty jakie od nich dostała. Wszyscy znamy nazwe na taka kobiete tylko ona robi to bardziej dyskretnie. Wszystko sie zmienia gdy na jej drodzę staje Cameron. Facet bez pracy i majątku ale za to z mnóstwem tatuaży i seksownym tyłkiem. Johanna nie może ignorować napięcia seksualnego jakie jest między nimi. Do tego Cameron jako jedyny poznał ją tak blisko i wie o niej niemal wszystko. Jednak ona ma faceta a Cameron dziewczyne więc nie może między nimi nic się wydarzyć.

Fajna historia która chwyta za serce i pokazuję jak wielka może być miłość rodzeństwa. Jak wszystko czasami stawiamy na innych a o sobie zapominamy.

Avatar użytkownika - karli49
Przeczytane:2015-03-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wiele hałasu o ciebie
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Wiele hałasu o ciebie

Samantha Young, autorka uwielbianej przez czytelniczki serii Hart's Boardwalk, w chwytającej za serce komedii romantycznej dziejącej się w urokliwym nadmorskim...

Żyj szybko, kochaj głęboko
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Żyj szybko, kochaj głęboko

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia? Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i...