Wszystko, czego nie miała

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-04-26
ISBN: 978-83-960843-0-9

Dwunastoletnia Ania wiodła spokojne życie. Uczęszczała ze starszą siostrą do tej samej szkoły, uczyła się pilnie, wracała do domu, gdzie spędzała czas z kochającymi rodzicami i wujkiem. W marcu 2020 roku jej życie jednak stanęło na głowie przez atak pandemii. Podczas drugiej fali jej rodzice i Natalia – starsza siostra – zostali hospitalizowani, a Ania trafiła pod opiekę wujka Romana.

Coraz większa liczba zakażeń i kwarantanna głównej bohaterki zmusiły Anię do odizolowania się od świata.

Od tego czasu mieszkająca w piwnicy dziewczynka pozostawiona jest na łasce odwiedzającego ją wujka. Wspomina swoje dawne życie, to czego nauczyli ją dorośli i jak jej sposób postrzegania świata zmienił się po ataku COVID.

Ania nie do końca rozumie dlaczego musi teraz żyć tak, jak to zaplanował wujek.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Wszystko, czego nie miała

Opinie o książce - Wszystko, czego nie miała

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wczoraj skończyłam czytać najnowszą książkę Dawida Waszaka. Mimo iż książka nie należy do "grubasków" to przeczytanie jej zajeło mi trochę czasu. Nie jest to łatwa i przyjemna lektura.

Poznajemy historię Ani, dwunastoletniej dziewczynki, której życie zmieniło się całkowicie wraz z rozpoczęciem się pandemii. I tutaj od razu chciałabym zaznaczyć, że nie jest to książka o wirusie, nie zniechęcajcie się tym. Ania zostaje zabrana spod szkoły przez swojego wujka, od którego dowiaduje się, że jej rodzice i siostra zachorowali na covid i są w szpitalu. Od tej pory dziewczynką opiekuje się wujek, który zamyka ją najpierw w piwnicy a później w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu bez okien. Dziewczynka odizolowana jest od świata zewnętrznego. Powoli wujek zamienia jej życie w piekło. Czy uda się jej uwolnić ? I dlaczego ktoś kto miał ją chronić stał się dla niej obiektem strachu ?

W książce autor porusza bardzo ciężki i bolesny temat jakim jest pedofilia. Czytając ją czułam ból, żal i smutek. To niezwykle poruszająca historia przepełniona cierpieniem dziewczynki skrzywdzonej przez jedną z najbliższych jej osób. Myślę, że historia Ani chwyci za serce nie jednego czytelnika i na pewno na długo pozostanie w pamięci. Polecam z całego serca.

Dziękuję pięknie autorowi @dawid_waszak za możliwość przeczytania książki i za ogrom emocji jakie u mnie wywołała. Choć nie był to uśmiech a łzy

Mroczny układ
Dawid Waszak0
Okładka ksiązki - Mroczny układ

Bolesne wspomnienia z dzieciństwa, znienawidzony sierociniec i tajne układy bardzo wpływowych ludzi. Każdy miewa w swoim życiu momenty, które trwają...

Narodziny zła
Dawid Waszak0
Okładka ksiązki - Narodziny zła

„Narodziny zła” to spowiedź głównego bohatera. Steve dorastał w patologicznej rodzinie, z której postanowił się jak najszybciej wydostać. Po...

Moja siostra: mimo że najgorsza z przyjaciółek, to nie zamieniłabym jej na nikogo innego.

Życie nie zawsze jest takie, jakbyśmy chcieli. Życie to pasmo zdarzeń, których nie możesz przewidzieć. Nie da się wszystkiego zaplanować, nawet gdybyś bardzo chciała. Dlatego nie myśl o tym, co ci nie wyszło, to nie ma sensu, niczego tym nie zmienisz, jedynie zepsujesz sobie humor. Zacznij doceniać to, co masz, wtedy życie jest łatwiejsze.

Więcej cytatów z tej książki
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch