Wszystko czerwone

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2009-05-05
ISBN: 978-83-61455-17-2

Bohaterka, Joanna, architekt zatrudniony w pracowni projektowej, zostaje każdorazowo wplątana w niezwykłe intrygi kryminalne (odrębne w każdym tomie), których odgałęzienia sięgają Danii, Francji, Brazylii i innych krajów. Dzięki zastosowaniu niekonwencjonalnych metod prywatnego śledztwa Joanna, otoczona przyjaciółmi, zwłaszcza związanymi z Danią, rozwiązuje tajemnice licznych morderstw i kradzieży. Każdy tom stanowi całkowicie odrębną całość; o cyklu można w tym przypadku mówić dzięki tożsamości głównej bohaterki oraz kilku innych postaci przewijających się przez kolejne, fabularnie niezależne, tomy. Specyficznie "kobiecy" sposób rozumowania bardzo na pozór roztrzepanej Joanny pozwala jej na działania tyleż niekonwencjonalne, co zaskakujące pomysłowością, a co najważniejsze - skuteczne. Czytelnicy i krytyka literacka zgodnie zaliczają "Wszystko czerwone" do najlepszych w całym dorobku Joanny Chmielewskiej.

Kup książkę Wszystko czerwone

Opinie o książce - Wszystko czerwone

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2017-08-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Do książek Joanny Chmielewskiej wracam co jakiś czas, bo odpowiada mi jej humor. "Wszystko czerwone" to galeria barwnych postaci, to wspaniały komizm sytuacyjny, to połączenie zbrodni niedoskonałej z próbą odkrycia zbrodniarza, to w końcu świetny duński policjant z bardzo zaskakującą polską mową.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
Joanna przymjerzdza do Alicji do Allerod w Dani. Tlumaczy sobie nazwe jako wszystko czerwone. To ma byc spokajny urlop jednak nic bardziej mylnego. Trup ściele się gęsto, a rożne sytuacje doprowadzaja do smiechu mimo tragizmu sytuacji. Bardzo fajna ksiazka.
Avatar użytkownika - monikers_k
monikers_k
Przeczytane:2016-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czytałam ją wiele razy i wiem, że kiedyś znowu po nią sięgnę. Polecam!
Avatar użytkownika - maja_klonowska
maja_klonowska
Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Uwielbiam tę książkę od czasu szkoły podstawowej. Jedna z najlepszych pozycji w dorobku pani Chmielewskiej.
Avatar użytkownika - be_ha
be_ha
Przeczytane:2016-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku, Mam,
Kolejne, chyba czwarte, podejście do książek Chmielewskiej, nareszcie udane. W końcu jakaś jej książka naprawdę mnie rozśmieszyła i sprawiła, że mam ochotę przeczytać kolejne. Nie mogłam się oderwać od lektury i chyba w końcu wiem czemu ludzie tak zachwycają się jej książkami;)
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Trup ściele się gęsto, a element grozy staje się powodem do nierzadkich wybuchów śmiechem. Autorka była zainspirowana prawdziwym zdarzeniem. Ot przechadzała się wieczorem ulicą i zauważyła czerwoną poświatę w jednym z ogródków. Mały tłumek w świetle czerwonej lampy zlewał się w jedno. To zainspirowało ją do napisania tej powieści. Cała fabuła jest tak szalona, że troszkę się gubiłam jednak polecam fanom Chmielewskiej;-)
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-08-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Uwielbiam ją. Jest bardzo zabawna. Utrzymana w lekkim stylu pomimo, że trupy ścielą się gęsto (choć niektórzy bohaterowie przeżywają zamach na swoje życie). Pojawiające się niedociągnięcia zupełnie nie mają znaczenia, bo np. jakie jest prawdopodobieństwo, że chcąc zabić konkretną osobę, cały czas napadamy na kogoś innego? Genialne wypowiedzi policjanta, któremu wydaje się, że zna język polski, co jest prostym i jednocześnie genialnym zabiegiem. Ponadto pełni uroku bohaterowie. Polecam
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Absolutkei ulubiona! Mój egzemplarz rozpada się dłoniach, a niektóre fragmenty znam już na pamięć. Nie raz już śmiałam się w głos nad tą książką, a muszę przyznać, że nie zdarza mi się to często. Trup ściele się gęsto, ale znakomity humor wylewa się już od pierwszych stron. Chmielewska w szczytowej formie!
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:1986-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Tym razem w centrum wydarzeń znajduje się Alicja, roztargniona wdowa, mieszkająca samotnie na przedmieściach Kopenhagi w Aller?d. Staje się ona celem dla nieudolnego zabójcy. Nie wiadomo kto nim jest i jakimi pobudkami się kieruje. Tak jak w innych książkach Joanny Chmielewskiej intryga jest misternie utkana, a czytelnicy próbując rozwikłać zagadkę napotykają na nowe okoliczności, barwne postaci.
Moja najulubieńsza książka Chmielewskiej. I tak generalnie najulubieńsza. Śmieję się, że to mój 'lek na całe zło'. Do samochodu, to tramwaju, na zajęcia, do łóżka, do wanny i w każde inne miejsce nadaje się idealnie. Ma właściwości lecznicze (zwłaszcza skutecznie leczy duszę), poprawia humor... i mogę czytać do znudzenia. I to w dwóch językach, bo po rosyjsku też posiadam. Cudowna książka.
Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2013-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka Joanny Chmielewskiej "Wszystko czerwone" to kryminał z dużą dozą humoru. Autorka przenosi nas do spokojnego miasteczka w Danii, gdzie toczy się akcja. Głównymi bohaterami są Polacy, którzy przyjeżdżają do swojej przyjaciółki Alicji. Wieczór rozpoczyna się sympatycznie, a dodatkiem tworzącym nastrój jest czerwona lampa w ogrodzie, która oświetla tylko nogi. Krzątaninie przy stole nie ma końca. Tylko trzy pary nóg siedzą ciągle nieruchomo. W tej miłej i przyjaznej atmosferze, gdzie znajduje się grupa przyjaciół zostaje popełnione morderstwo. Nikt nie wie kto je mógł popełnić i dlaczego. Do akcji wkracza Duński detektyw Pan Muldgaard, który "zna" język polski. Znajomość języka, którą szczyci się detektyw jest bardzo zadziwiająca. Niestety w ciągu kolejnych dni w domu Alicji dzieją się niesamowite sceny. Jak grzyby na deszczu rośnie liczba popełnianych zbrodni. Czy w końcu uda się rozwiązać wszystkie zagadki kryminalne? Czy którakolwiek ofiara przeżyje? Kto jest mordercą i dlaczego? Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią powieść obyczajową z szerokim wątkiem kryminalnym. W dodatku autorka rozśmiesza do łez.
Avatar użytkownika - Lili92
Lili92
Ocena: 3, Czytam,
Przeczytałam, ale tylko dlatego, aby zaspokoić swoją ciekawość jak rozwikła się zagadka. Książka z humorem, ale ten humor musi komuś pasować.
Avatar użytkownika - Mmyszunia
MateuszM
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 6, Przeczytałem,
Romans wszech czasów
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Romans wszech czasów

Za drzwiami stał obcy człowiek, wyglądający dość gburowato. - Są tu kury? - spytał niegrzecznym tonem. Szaleństwo zakotłowało się we mnie. Co za bydlę...

Kocie worki
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Kocie worki

Jest to kontynuacja bestsellera Wszystko czerwone - po latach. „Straszny ryk wyrwał mnie ze snu późną nocą. Na moment zastygłam w obawie, że dom się wali...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;