Wszystko czerwone

Tom 5 cyklu Przygody Joanny

Alicja, nieco roztrzepana wdowa mieszkająca na przedmieściach Kopenhagi, ma mnóstwo przyjaciół i nieco mniej szczęścia. Pewien przyjemny wieczór w jej domu, spędzany w towarzystwie miłych gości, kończy się morderstwem, a tajemniczy sprawca nie zamierza poprzestać na jednej ofierze. Czy duński detektyw oryginał rozwikła tę sprawę?

Informacje dodatkowe o Wszystko czerwone:

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-61455-17-2
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Wszystko czerwone

Wszystko czerwone - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2017-08-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Do książek Joanny Chmielewskiej wracam co jakiś czas, bo odpowiada mi jej humor. "Wszystko czerwone" to galeria barwnych postaci, to wspaniały komizm sytuacyjny, to połączenie zbrodni niedoskonałej z próbą odkrycia zbrodniarza, to w końcu świetny duński policjant z bardzo zaskakującą polską mową.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
Joanna przymjerzdza do Alicji do Allerod w Dani. Tlumaczy sobie nazwe jako wszystko czerwone. To ma byc spokajny urlop jednak nic bardziej mylnego. Trup ściele się gęsto, a rożne sytuacje doprowadzaja do smiechu mimo tragizmu sytuacji. Bardzo fajna ksiazka.
Avatar użytkownika - monikers_k
monikers_k
Przeczytane:2016-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czytałam ją wiele razy i wiem, że kiedyś znowu po nią sięgnę. Polecam!
Avatar użytkownika - maja_klonowska
maja_klonowska
Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Uwielbiam tę książkę od czasu szkoły podstawowej. Jedna z najlepszych pozycji w dorobku pani Chmielewskiej.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-10-27, 52 książki w 2016 roku, Mam,
Kolejne, chyba czwarte, podejście do książek Chmielewskiej, nareszcie udane. W końcu jakaś jej książka naprawdę mnie rozśmieszyła i sprawiła, że mam ochotę przeczytać kolejne. Nie mogłam się oderwać od lektury i chyba w końcu wiem czemu ludzie tak zachwycają się jej książkami;)
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Trup ściele się gęsto, a element grozy staje się powodem do nierzadkich wybuchów śmiechem. Autorka była zainspirowana prawdziwym zdarzeniem. Ot przechadzała się wieczorem ulicą i zauważyła czerwoną poświatę w jednym z ogródków. Mały tłumek w świetle czerwonej lampy zlewał się w jedno. To zainspirowało ją do napisania tej powieści. Cała fabuła jest tak szalona, że troszkę się gubiłam jednak polecam fanom Chmielewskiej;-)
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-08-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Uwielbiam ją. Jest bardzo zabawna. Utrzymana w lekkim stylu pomimo, że trupy ścielą się gęsto (choć niektórzy bohaterowie przeżywają zamach na swoje życie). Pojawiające się niedociągnięcia zupełnie nie mają znaczenia, bo np. jakie jest prawdopodobieństwo, że chcąc zabić konkretną osobę, cały czas napadamy na kogoś innego? Genialne wypowiedzi policjanta, któremu wydaje się, że zna język polski, co jest prostym i jednocześnie genialnym zabiegiem. Ponadto pełni uroku bohaterowie. Polecam
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Absolutkei ulubiona! Mój egzemplarz rozpada się dłoniach, a niektóre fragmenty znam już na pamięć. Nie raz już śmiałam się w głos nad tą książką, a muszę przyznać, że nie zdarza mi się to często. Trup ściele się gęsto, ale znakomity humor wylewa się już od pierwszych stron. Chmielewska w szczytowej formie!
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:1986-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Tym razem w centrum wydarzeń znajduje się Alicja, roztargniona wdowa, mieszkająca samotnie na przedmieściach Kopenhagi w Aller?d. Staje się ona celem dla nieudolnego zabójcy. Nie wiadomo kto nim jest i jakimi pobudkami się kieruje. Tak jak w innych książkach Joanny Chmielewskiej intryga jest misternie utkana, a czytelnicy próbując rozwikłać zagadkę napotykają na nowe okoliczności, barwne postaci.
Moja najulubieńsza książka Chmielewskiej. I tak generalnie najulubieńsza. Śmieję się, że to mój 'lek na całe zło'. Do samochodu, to tramwaju, na zajęcia, do łóżka, do wanny i w każde inne miejsce nadaje się idealnie. Ma właściwości lecznicze (zwłaszcza skutecznie leczy duszę), poprawia humor... i mogę czytać do znudzenia. I to w dwóch językach, bo po rosyjsku też posiadam. Cudowna książka.
Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2013-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka Joanny Chmielewskiej "Wszystko czerwone" to kryminał z dużą dozą humoru. Autorka przenosi nas do spokojnego miasteczka w Danii, gdzie toczy się akcja. Głównymi bohaterami są Polacy, którzy przyjeżdżają do swojej przyjaciółki Alicji. Wieczór rozpoczyna się sympatycznie, a dodatkiem tworzącym nastrój jest czerwona lampa w ogrodzie, która oświetla tylko nogi. Krzątaninie przy stole nie ma końca. Tylko trzy pary nóg siedzą ciągle nieruchomo. W tej miłej i przyjaznej atmosferze, gdzie znajduje się grupa przyjaciół zostaje popełnione morderstwo. Nikt nie wie kto je mógł popełnić i dlaczego. Do akcji wkracza Duński detektyw Pan Muldgaard, który "zna" język polski. Znajomość języka, którą szczyci się detektyw jest bardzo zadziwiająca. Niestety w ciągu kolejnych dni w domu Alicji dzieją się niesamowite sceny. Jak grzyby na deszczu rośnie liczba popełnianych zbrodni. Czy w końcu uda się rozwiązać wszystkie zagadki kryminalne? Czy którakolwiek ofiara przeżyje? Kto jest mordercą i dlaczego? Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią powieść obyczajową z szerokim wątkiem kryminalnym. W dodatku autorka rozśmiesza do łez.
Avatar użytkownika - Lili92
Lili92
Ocena: 3, Czytam,
Przeczytałam, ale tylko dlatego, aby zaspokoić swoją ciekawość jak rozwikła się zagadka. Książka z humorem, ale ten humor musi komuś pasować.
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2024-03-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 68, 52 książki 2024,

Audiobook

Może coś ze mną nie tak, ale kompletnie nie leży mi poczucie humoru, ani styl pisania Joanny Chmielewskiej. Słyszałam od wielu osób, że "Wszystko czerwone" to najlepsza i najzabawniejsza jej książka, ale nie zaiskrzyło w najmniejszym stopniu. O ile w przypadku "Lesia" kilka razy się zaśmiałam to słuchając tej powieści ani razu. Miałam wrażenie ciągłego chaosu, co mnie irytowało i zakończenie też było dla mnie rozczarowujące. Jedyny jasny punkt tej książki to duński policjant, który w fantastyczny sposób przekręcał zdania w języku polskim. Z wielką niecierpliwością czekałam na każde pojawienie się tego osobnika w powieści.

Mam jeszcze w planach "Najstarszą prawnuczką" i to pewnie będzie moje pożegnanie z twórczością pani Joanny.

Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2019-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:1998-01-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014 i wcześniejsze,

Jedna z moich najulubieńszych książek. Czytałam ją juz wielokrotnie i niektore fragmenty cytuję sobie z pamieci jak jest mi smutno. Historia wydaje sie dość prosta. Na przyjęciu w duńskim domku zostaje zamordowany jeden z gości. Policja nakłada więc na wszystkich uczestników areszt domowy i śledztwo toczy sie własnym torem. Jednakże niespodziewane wypadki, sugerujące że zbrodniaż nie dokończył jeszcze swego dzieła, sprawiają że za prywatne śledztwo zabierają się trzy przyjaciółki Joanna, Alicja i Zosia. Idzie im nawewt całkiem nieźle, dobrze kombinują ale tylko Zosia jest w miarę normalna. Joanna tryska beztroską i rozczepaniem, a Alicja słynie z konkursowego roztargnienia. Dzięki temu, humor sytuacyjny i dialogi są po prostu mistrzowskie.

Avatar użytkownika - beataszostak
Przeczytane:2016-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Książka poniekąd kucharska
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Książka poniekąd kucharska

Niech nikt nie spodziewa się rzetelnych, porządnych przepisów ani też informacji, jak się na przykład piecze chleb. Nikt mnie nigdy nie nauczył...

(Nie)Boszczyk mąż
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - (Nie)Boszczyk mąż

Małżeństwo Malwiny i Karola przeżywa kryzys, a szybka i bezbolesna śmierć męża biznesmena wydaje się niepracującej żonie, znakomitej kucharce obdarzonej...