Wszystko o miesiączce. Poradnik pozytywnego przeżywania okresu

Jak to jest mieć okres? Co, jeśli krew zaplami mi ubranie? Kiedy muszę iść do lekarza? Czy miesiączki trzeba się wstydzić?

W tym praktycznym poradniku znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania, przydatne informacje na temat cyklu i środków menstruacyjnych oraz mnóstwo szczerych i rzeczowych rad. Chella Quint walczy z przesądami i popularnymi mitami związanymi z miesiączkowaniem, żeby każdy mógł pozytywnie przeżywać swój okres.

Dowiedz się, do czego jest zdolne twoje niesamowite ciało!

Chella Quint - pisarka, artystka i projektantka, jedna z czołowych brytyjskich specjalistek do spraw menstruacji. Pomagała opracowywać lokalne i ogólnokrajowe strategie związane z edukacją i ubóstwem menstruacyjnym.

W roku 2006 ukuła określenie ,,period positivity" (,,okresopozytywność") i zainicjowała ruch mający na celu zwiększenie świadomości okresu. Stworzyła również Deklarację Okresopozytywności, aby pomóc innym w opracowywaniu strategii inkluzywnych związanych z menstruacją.

Giovana Medeiros to brazylijska ilustratorka mieszkająca obecnie w Lizbonie. Tworzy głównie dla dzieci, w tym ilustracje do książek i czasopism, ale jej prace pojawiały się również na tekstyliach, w reklamie, grach i aplikacjach. Inspiruje się naturą, kobietami, życiem codziennym, literaturą i podróżami.

Giovana bardzo żałuje, że kiedy dorastała, nie miała takiej książki jak ,,Wszystko o miesiączce". Pracując nad ilustracjami, wyobrażała sobie te wszystkie fajne dzieciaki, które będą ją czytać!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Wszystko o miesiączce. Poradnik pozytywnego przeżywania okresu:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Own Your Period. A Fact-filled Guide to Period Positivity

Kup książkę Wszystko o miesiączce. Poradnik pozytywnego przeżywania okresu

Wszystko o miesiączce. Poradnik pozytywnego przeżywania okresu - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-10-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Pamiętacie te emocje, które towarzyszyły Wam podczas pierwszej miesiączki? Albo te obawy jak to będzie, zanim do tego doszło?

Zanim dziewczynka stanie się kobietą, warto ją przygotować na to czego się spodziewać. Uświadomić, że to dotyczy każdej z nas, że menstruacja jest nieunikniona 😅

To ważny temat i kolejny z obowiązków nas - rodziców. Zwykle spoczywa na barkach mam. I tak też jest w moim przypadku.

Ja osobiście nigdy nie ukrywałam przed córką tego co dzieje się ze mną co miesiąc. Moja córka ma 8 lat i wie, że w zależności od tego jak szybko jej organizm będzie dojrzewać, w końcu nadejdzie ten dzień, w którym i ona przeżyje swój pierwszy okres.

Mało tego - mój 10 letni syn też wie na czym to polega. I sądzę, że to bardzo ważne by również chłopcy to rozumieli. Warto ich uświadomić, że to nie wstyd, nie powód by naśmiewać się z koleżanek. A kupno podpasek dla dziewczyny / siostry itp nie jest upokarzające.

Dlatego gdy zobaczyłam, że Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało książkę na ten temat, z zapałem zgłosiłam się do jej zrecenzowania. Rozmowy ze mną to jedno ale taka forma uzyskania informacji też jest ważna wg mnie. Tym bardziej, że ta książka jest świetnie skonstruowana i wiadomości w niej zawarte, bardzo łatwo przyswoić, zrozumieć.

Ten poradnik jest ilustrowany co jest jego dużą zaletą. I jedną z wielu. Bardzo mi się podoba to ile wiedzy w sobie zawiera. Jest tu wszystko co mała kobietka wiedzieć powinna.

Poznajemy układ rozrodczy, dowiadujemy się czemu ten okres się pojawia, jaki jest jego sens, rola w naszym życiu. Książka uczy czym są hormony, co to cykl menstruacyjny.

Ale okres jest związany z płodnością, więc też są tu informacje o tym skąd się biorą dzieci. Ważne jest by dziewczynki wiedziały, że jedno z drugim jest powiązane. Choć fakt, że pojawiła się pierwsza miesiączka nie jest równoznaczny z tym, że dziewczynka jest gotowa do współżycia, trzeba uświadomić je jakie są możliwe konsekwencje.

Nie będzie przesadą, gdy napiszę, że ta książka mnie wręcz zachwyciła. Bardzo lubię takie "zbiorniki wiedzy". To pomoc i dla dzieci i dla nas. Ułatwia nam przekazanie dzieciom tej wiedzy, uświadomienie ich. Uważam, że każda mama doceni tę pomoc. Warto po nią sięgnąć i szczerze polecam oraz dziękuję za egzemplarz, który otrzymaliśmy .

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-09-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

Każda dojrzewająca dziewczyna boi się zmian jakie zachodzą w jej ciele. Z tej pięknie wydanej książeczki dowie się wielu przydanych informacji o okresie.

?        Czym jest i jak przebiega menstruacja?

?        Czego można spodziewać się w tych dniach?

?        Co to są fazy cyklu menstruacyjnego i co w poszczególnych fazach można czuć?

?        Jakie są dostępne środki higieniczne?

?        I wiele więcej.

Książka kierowana jest zarówno do osób, które już dostały pierwszą miesiączkę, jak również do tych, które jeszcze mają to przed sobą. Książeczka zwiera duże, kolorowe ilustracje, które pomagają zrozumieć zmiany jakie zachodzą w ciele dojrzewającej dziewczynki. Oprócz budowy narządów rozrodczych, środków menstruacyjnych itp. publikacja podpowiada również jak można na stronach zwykłego kalendarza przedstawić swój cykl. Można użyć wyobraźni i dodać tym dniom trochę zabawy.

,,Wszystko o miesiączce" to poradnik pozytywnego przezywania okresu, który przeznaczony jest dla dziewczyn wkraczających w okres dojrzewania. Zawiera on wiele informacji i rad jak postępować gdy odczuwa się ból, gdy zabrudzi się bielizna i kiedy należy iść do lekarza. Osobiście jestem zachwycona tą książeczką i żałuje, że nie było takich poradników kiedyś. Bardzo polecam!