Wszystko przez pannę Bridgerton

Tom 1 cyklu Rodzina Rokesby

Czasem miłość można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanym miejscu...

Wszyscy liczą na to, że Billie Bridgerton poślubi jednego z braci Rokesby. Obie rodziny od wieków mieszkają w sąsiedztwie, a w dzieciństwie Billie szalała z Edwardem i Andrew w ogrodzie, wspinając się na drzewa i bawiąc w chowanego. Jest jeszcze trzeci brat Rokesby - George, którego Billie absolutnie nie toleruje. Może i jest najstarszy, a także dziedziczy tytuł hrabiowski, ale bywa arogancki, irytujący i do tego - czego ona jest zupełnie pewna - wręcz jej nie znosi. Co jak dotąd było nawet wygodne, ponieważ ona w pełni odwzajemnia to uczucie.

Tyle że czasami los bywa przewrotny, a ścieżki miłości nieodgadnione... Bo oto ta nielubiąca się para zostaje uwięziona w mało romantycznym miejscu, jakim jest dach. A kiedy nieco później nieoczekiwanie się pocałują, już niebawem oboje ze zdumieniem odkryją, że jedyna osoba, której nie mogli dotąd znieść, tak naprawdę jest właśnie tą, bez której nie mogą żyć...

,,Dwoje znajomych z dzieciństwa w końcu przestaje się kłócić i zdaje sobie sprawę, że są sobie przeznaczeni... Julia Quinn jest znakomitą pisarką i po tak ekscytującym początku dostajemy z humorem napisany kostiumowy romans na miarę Bridgertonów".

Kirkusreviews.com

Wszystko przez pannę Bridgerton - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam,

W oczekiwaniu na kolejny, już trzeci, sezon serialu Bridgertonowie postanowiłam sięgnąć po pierwszą część prequelu „Wszystko przez pannę Bridgerton” autorstwa Julii Quinn.

Billie Bridgerton i George Rokesby to dwójka bohaterów, którzy od dzieciństwa znają się jak łyse konie. Ich rodziny są ze sobą zaprzyjaźnione od pokoleń, a oni sami spędzili wiele lat bawiąc się razem. Jednak zawsze między nimi iskrzyło… negatywnie. Billie i George nie przepadali za sobą, co było wygodne, ponieważ obie strony odwzajemniały to uczucie.

Jednak pewnego dnia, gdy zostają uwięzieni na dachu, zaczynają dostrzegać w sobie cechy, których wcześniej nie zauważali…

Czy Billie i George uwierzą we wspólną przyszłość? Czy dadzą sobie szanse na szczęście?

Julia Quinn ma niezwykły talent do tworzenia wciągających romansów. Jej książki są pełne emocji, napięcia i romantyzmu. Sceny między bohaterami ukazują uczucia i problemy, jakie spotkać możemy w świeżo rozkwitającym związku przeciwnych osobowości. To niezwykłe połączenie romantyzmu i inteligentnego humoru, czyni tę książkę wciągającą perełką w literaturze historyczno-romantycznej.

“Wszystko przez pannę Bridgerton” to książka, która zasługuje na miejsce na półce każdego miłośnika romansów historycznych. To historia o tym, jak początkowa niechęć może przekształcić się w miłość, a dwa różne charaktery mogą znaleźć wspólny język. To opowieść o tym, że czasami miłość można odnaleźć tam, gdzie się jej najbardziej nie spodziewamy 🩷.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @zysk_wydawnictwo (współpraca reklamowa) 🩷.

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Wszystko przez pannę Brigerton" to bardzo przyjemna i dosyć lekka historia miłosna. Miło było patrzeć na relację Billie i Goerge, która stopniowo ewaluowała w myśl zasady "kto się lubi, ten się czubi". Ich dialogi, pełne sarkazmu i podszyte złośliwością bawiły czytelnika, tym bardziej że czasem stały w sprzeczności z ich uczuciami i myślami. Billie to postać, która odbiega od standardów zachowań i obyczajów od swoich rówieśniczek w tamtym okresie, i tym bardziej zaskarbia sobie sympatię czytelnika. Wolna, niezależna, odważna, mająca własne zdanie kobieta, nosząca bryczesy zamiast wymyślnych sukien, nawet nie stara się dopasować do panujących zasad i etykiety. Wszyscy ją bardzo lubią...wszyscy oprócz Georga, jednak i ona zmieni do niej stosunek. Mężczyzna stanowi jej przeciwieństwo...jest poważny, wyniosły i czasem arogancki.
Ta mieszanka wybuchowa totalnej spontaniczności i nieprzewidywalność Billie oraz rozwagi i powagi Goerge'a sprawi że ich historia jest niebanalna i pomimo pewnej przewidywalności, wyposaży czytelnika w szereg emocji. Od rozbawienia po wzruszenia. Bardzo lubię takie książki. Z tą książką można się naprawdę zrelaksować i miło spędzić czas z naszymi bohaterami. Miłośnicy romansów historycznych na pewno się nie zawiodą. W dosyć dynamicznej akcji nie zabraknie romantyzmu i uroczych, miłosnych uniesień.

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-09-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

Julia Quinn to niekwestionowana królowa romansów historycznych i jej najnowsza książka, "Wszystko przez Pannę Bridgerton", mnie nie zawodła. Jest to kolejna fascynująca odsłona sagi. Na pierwszym planie jest tym razem inna rodzina i jest to pierwszy tom serii: "Rodzina Rokesby".

Tym razem historia skupia się na Billie Bridgerton, postaci, którą poznałam jako żywą, niezależną i odważną kobietę. Jednakże, jak to bywa w życiu, los potrafi nas zaskoczyć, a przeszłość zawsze ma wpływ na teraźniejszość. Billie, razem z trzema braćmi Rokesby, dorastała w sąsiedztwie, gdzie wspólnie spędzali wiele dziecięcych chwil.

Jednak relacja z najstarszym z braci, George'em Rokesbyem, była daleka od idyllicznej. Ich wzajemna niechęć i ostre wymiany zdań sprawiają, że w napięciu spodziewałam się emocjonującego rozwoju wątku miłosnego. Jedno zdarzenie pozwoli zmienia ich nastawienie do siebie. Billie skacząc po dachu zwichnęła kostkę a na ratunek przybył właśnie George.

Julia Quinn potrafi mistrzowsko kreować postacie, nadając im głębi i osobowości, co sprawiło, że czułam się, jakbym znała bohaterów od lat. Billie jest silną i niezależną kobietą, która nie boi się wyrazić swojego zdania. George, z kolei, jest z pozoru arogancki i trudny do zniesienia, ale pod tą fasadą skrywa wiele tajemnic i uczuć.

Romans w "Wszystko przez Pannę Bridgerton" jest pełen napięcia i chemii między głównymi bohaterami. Julia Quinn tworzy sceny, które doskonale oddają emocje i trudności, jakie towarzyszą budowaniu związku między dwójką ludzi, którzy na pozór nie pasują do siebie.

Quinn doskonale balansuje między momentami napięcia a zabawnymi dialogami. Jeśli jesteś fanem romansów historycznych i rodziny Bridgertonów,
"Wszystko przez Pannę Bridgerton" to książka, którą musisz przeczytać. To emocjonalnie bogata, zabawna i pełna niespodzianek opowieść o miłości, która może znaleźć nas w najmniej spodziewanym miejscu. Autorka ponownie udowadnia, że jest mistrzem w tworzeniu romansów, które trafiają prosto do serca.

,,Obaj są czarujący, ale nudni jak kołki w płocie. Ale niektóre kołki bywają naprawdę bardzo ostro zakończone."

W literackim świecie wykreowanym przez Julie Quinn, otwiera się przed nami magiczny świat niespodziewanych uczuć i pełnych emocji relacji. Ta opowieść osadzona w przepięknym historycznym kontekście przenosi czytelnika w sentymentalną podróż, w której przeplatają się nostalgiczne dziecięce wspomnienia z dojrzałymi wyborami serca.

Wspólnie, dorastając, towarzyszyliśmy im w zabawach i psotach, a przede wszystkim świadkami byliśmy narastającej niechęci między Billie a George'em. Ta napięta atmosfera zostaje skontrastowana z sytuacją, w której nasi bohaterowie zostają zaskakująco uwięzieni na dachu. To właśnie w tym niezwykłym miejscu, gdzie romantyzm nie jest oczywisty, zaczynają się zmieniać nie tylko warunki atmosferyczne, lecz także relacje między nimi.

W momencie, gdy niespodziewanie dzielą pocałunek, oboje odkrywają, że uczucie, które ich łączy, jest o wiele głębsze, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. To motyw przewodni, którym autorka zręcznie nas prowadzi, ukazując, jak życie potrafi zaskoczyć i naprowadzić nas na drogę, którą wcześniej byśmy sobie wyobrazić nie mogli.

Julia Quinn, mistrzyni literackiej opowieści, znów błyszczy swoim lekkim i przyciągającym piórem. Jej słowa tworzą obrazy pełne emocji, a postaci stają się żywymi istotami z własnymi pragnieniami i wątpliwościami. Jej umiejętność oddawania dynamiki relacji i głębi uczuć sprawia, że czytelnik z wypiekami na twarzy przeżywa każdy moment z bohaterami, wciągnięty w świat ich uczuć, pragnień i lęków.

Jest to powieść, w której przeszłość i teraźniejszość splatają się w pełny napięcia romans, odkrywając, że czasem to, co nie znosimy u drugiej osoby, jest tym, co naprawdę nas przyciąga. Autorka doskonale balansuje pomiędzy humorem a głębszymi momentami, kreując opowieść, która wciąga, wzrusza i zachwyca. To pozycja dla miłośników pięknych i niebanalnych romansów, których bohaterowie przechodzą przez transformację, odkrywając, że przeznaczenie bywa nieprzewidywalne, a miłość -- nieoczekiwana.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2023-09-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-08-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023, E-booki, Romans, Obyczajowe,
Grzesznik nawrócony
Julia Quinn0
Okładka ksiązki - Grzesznik nawrócony

Namiętność silniejsza od najbardziej grzesznych tajemnic w czarującym romansie współczesnej Jane Austen. Każdy ma w życiu przełomowe chwile. Nawet najbardziej...

Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever
Julia Quinn0
Okładka ksiązki - Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever

"Dzisiaj się zakochałam" – zapisuje w swym sekretnym pamiętniku dziesięcioletnia Miranda, kiedy młody hrabia Turner mówi, że pewnego dnia...