Wszystko za życie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7469-675-3
Liczba stron: 192

Ocena: 3.89 (9 głosów)
Inne wydania:

Chris McCandless porzucił wszystko. Zerwał wszelkie więzi, rozdał pieniądze przeznaczone na studia, by wyruszyć w drogę, która miała dać mu wolność. W swym poruszającym reportażu Jon Krakauer idzie śladami młodego mężczyzny, który zafascynowany powieściami Jacka Londona, postanawia niczym współczesny wędrowny asceta przemierzyć samotnie Amerykę, by dotrzeć na Alaskę. Na podstawie wspomnień jego przyjaciół i ludzi, których spotkał po drodze, a także jego dziennika, autor kreśli intrygujący portret idealisty i samotnika. Człowieka, który budził sympatię wszystkich napotkanych osób, ale zarazem nie zawahał się narazić swojej rodziny na cierpienie, który z całą świadomością podjął decyzję o ryzykownej wędrówce, ale nie potrafił zapobiec jej tragicznemu finałowi. Czy trwająca cztery lata podróż była tylko młodzieńczą ucieczką od odpowiedzialności i trudnych relacji z najbliższymi? A może Chris poszedł tą samą drogą, którą wybrali przed nim Budda, święty Franciszek, Thoreau i wielu innych wędrowców, pragnących - choćby za najwyższą cenę - całkowitego wyzwolenia?

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Wszystko za życie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wszystko za życie

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Historia Chrisa, który ucieka od rodziców, bogactwa i zatraca się w poszukiwaniu siebie i swojej drogi życiowej. Historia tragiczna, prawdziwa. Niejeden podąża drogą, którą obrał Chris i dla niejednego kończy się śmiercią. Dokument ukazuje drogę, ludzi, których spotkał na swej drodze i być może wydarzenia, które miały miejsce.
Link do opinii
Ucieczka, samotna podróż, niechęć do wszystkiego co materialne, oddawanie się przyrodzie. Ekscytująca a zarazem poruszająca podróż młodego człowieka. Piękna historia, o tym, że ludzie coraz częściej oddają się temu co materialne, gonią za pieniędzmi, zapominając o tym, co naprawdę w życiu się liczy - rodzina. Główny bohater Chris pokazał, ze ludzie nie dostrzegają prawdziwego sensu i piękna świata.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2018-08-30, Ocena: 2, Przeczytałam,

Ksiazka jest zbiorem wspomnien mlodego chlopaka ktory wyrusza w podruz zycia by nie tylko zwiedzac ale i poznac samego siebie.Przyznam,ze pomysl swietny ale sposob w jaki autor ja napisal kiepski.Nie porwala mnie a raczej znudzila.

Link do opinii
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2015-07-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Diabolinia
Diabolinia
Przeczytane:2014-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Lusania
Lusania
Przeczytane:2013-10-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - star_charmer
star_charmer
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Wszystko za Everest
Jon Krakauer 0
Okładka ksiązki - Wszystko za Everest

Prawdopodobnie najlepsza książka o zdobyciu Everestu jaką kiedykolwiek napisał naoczny świadek; najwyższa góra, najwyższa cena za jej pokonanie...

Eiger wyśniony
Jon Krakauer 0
Okładka ksiązki - Eiger wyśniony

12 górskich historii zebranych w debiut wydawniczy Jona Krakauera obejmuje tytułowy Eiger, K2, Denali i szereg amerykańskich ścianek, z których...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy