Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Tom 9

Kaczor Donald wcale nie chciał znaleźć się w rozpędzonym meksykańskim pociągu bez maszynisty ani toczyć nierównej walki z bandziorem zwanym Złotym Kapeluszem. Ale kiedy w grę wchodzi fortuna w srebrze, a u boku Donalda stoją nieustraszeni amigos José Carioca i Panchito, nierówna walka staje się równiejsza! Między innymi o tej walce opowiada tytułowy komiks o trzech caballeros, ale to dopiero początek! W ,,Meandrach architektury" Dziadek Be znajduje oryginalne plany skarbca Sknerusa, a w historii ,,Każda różdżka ma dwa końce" Magika de Czar rzuca bardzo groźne zaklęcie na umysły Sknerusa i Donalda. Te historietas excelentes (,,doskonałe komiksy" - tłumaczymy na wypadek, gdyś nie był caballero) wreszcie doczekały się wznowień w oszałamiających kolorach oraz z prawdziwym skarbcem komentarzy i zakulisowych ciekawostek opisanych przez samego Dona Rosę.

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem ,,Życie i czasy Sknerusa McKwacza", przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Informacje dodatkowe o Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Tom 9:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198593
Tytuł oryginału: The Don Rosa Library vol. 9 - The Three Caballeros Ride Again!

Kup książkę Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Tom 9

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Tom 9 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

PODRÓŻE Z KACZKAMI

Wielki finał kolekcji komiksów Dona Rosy zbliża się nieubłaganie. Już w grudniu czeka nas wydanie ostatniego tomu i będzie to chwila zarówno ciesząca - w końcu dostaniemy komplet dzieł tego wybitnego artysty - jak i pełna smutku, bo to przecież już koniec. A że każdy z albumów cyklu był dziełem rewelacyjnym i w swojej kategorii niedoścignionym, żal będzie tym większy. Póki co cieszmy się jednak dziewiątym tomem, który dostarcza nam niezapomnianych przygód i tak samo zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W trakcie wycieczki do Meksyku Donald spotyka swoich przyjaciół, co staje się początkiem niezwykłej przygody. W kolejnej historii Donald dostaje od Sknerusa monetę, ale ta okazuje się niezwykle ważna dla jego wujka. Odszukanie jej nie będzie jednak takie łatwe... Do tego dowiadujemy się, jak Diodak zbudował swój pierwszy wynalazek, poznajemy wydarzenia z Panamy z roku 1906, gdzie Sknerus spotkał się z Rooseveltem, a także wyruszamy wraz z naszymi bohaterami na poszukiwania korony z czasów Kolumba!

Frnck. To dopiero początek. Tom 1
Okładka ksiązki - Frnck. To dopiero początek. Tom 1

Zero pizzy, zero internetu, zero samogłosek... Prehistoria jest beznadziejna! Pierwszy tom niezwykłej serii fantasy o trzynastoletnim wychowanku sierocińca...

Włoski skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano. Tom 2
Okładka ksiązki - Włoski skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano. Tom 2

Tom drugi serii ,,Włoski Skarbiec" - nowej kolekcji komiksów stworzonych przez najsłynniejszych włoskich rysowników Disneya. Każdy tom wzbogacają teksty...