Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Tom 9

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198593
Liczba stron: 224
Tytuł oryginału: The Don Rosa Library vol. 9 - The Three Caballeros Ride Again!

Ocena: 5 (1 głosów)

Kaczor Donald wcale nie chciał znaleźć się w rozpędzonym meksykańskim pociągu bez maszynisty ani toczyć nierównej walki z bandziorem zwanym Złotym Kapeluszem. Ale kiedy w grę wchodzi fortuna w srebrze, a u boku Donalda stoją nieustraszeni amigos José Carioca i Panchito, nierówna walka staje się równiejsza! Między innymi o tej walce opowiada tytułowy komiks o trzech caballeros, ale to dopiero początek! W ,,Meandrach architektury" Dziadek Be znajduje oryginalne plany skarbca Sknerusa, a w historii ,,Każda różdżka ma dwa końce" Magika de Czar rzuca bardzo groźne zaklęcie na umysły Sknerusa i Donalda. Te historietas excelentes (,,doskonałe komiksy" - tłumaczymy na wypadek, gdyś nie był caballero) wreszcie doczekały się wznowień w oszałamiających kolorach oraz z prawdziwym skarbcem komentarzy i zakulisowych ciekawostek opisanych przez samego Dona Rosę.

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem ,,Życie i czasy Sknerusa McKwacza", przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Tagi:

Kup książkę Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Tom 9

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Powrót trzech caballeros. Tom 9

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

PODRÓŻE Z KACZKAMI

 

Wielki finał kolekcji komiksów Dona Rosy zbliża się nieubłaganie. Już w grudniu czeka nas wydanie ostatniego tomu i będzie to chwila zarówno ciesząca - w końcu dostaniemy komplet dzieł tego wybitnego artysty - jak i pełna smutku, bo to przecież już koniec. A że każdy z albumów cyklu był dziełem rewelacyjnym i w swojej kategorii niedoścignionym, żal będzie tym większy. Póki co cieszmy się jednak dziewiątym tomem, który dostarcza nam niezapomnianych przygód i tak samo zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

 

W trakcie wycieczki do Meksyku Donald spotyka swoich przyjaciół, co staje się początkiem niezwykłej przygody. W kolejnej historii Donald dostaje od Sknerusa monetę, ale ta okazuje się niezwykle ważna dla jego wujka. Odszukanie jej nie będzie jednak takie łatwe... Do tego dowiadujemy się, jak Diodak zbudował swój pierwszy wynalazek, poznajemy wydarzenia z Panamy z roku 1906, gdzie Sknerus spotkał się z Rooseveltem, a także wyruszamy wraz z naszymi bohaterami na poszukiwania korony z czasów Kolumba!

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/11/wujek-sknerus-i-kaczor-donald-9-powrot.html

Link do opinii
Inne książki autora
Star Wars Doktor Aphra. Niezwykła maszyna. Tom 2
0
Okładka ksiązki - Star Wars Doktor Aphra. Niezwykła maszyna. Tom 2

Tom 2 z cyklu ,,Doktor Aphra". Aphra musi uciekać, żeby ratować życie, próbując zgubić wszystkich depczących jej po piętach łowców nagród. Ale wśród nich...

Modlitewnik zawierzenia. Pamiątka Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
0
Okładka ksiązki - Modlitewnik zawierzenia. Pamiątka Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

,,Biorąc do ręki ten modlitewnik, oddajmy Chrystusowi samych siebie, rodzinę, ojczyznę, ufając, że On sam zatroszczy się o nas. Powierzajmy Bogu wszystkie...

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy