Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 4. Ostatni z klanu McKwaczów

Czwarty tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. W tytułowej opowieści, pierwszym rozdziale opus magnum Dona Rosy, czyli ,,Życia i czasów Sknerusa McKwacza", poznajemy szkockie dzieciństwo najbogatszego kaczora na świecie. W komiksie ,,Pierwsza dziesięciocentówka" dowiadujemy się, jak Sknerus zarobił swoją słynną monetę. We ,,Władcy Missisipi" młody liczykrupa wkrótce po przybyciu do Ameryki pływa parostatkiem i spotyka przodków znanych kaczogrodzkich postaci, Diodaka oraz Braci Be. Później ze statku przesiada się na konia, aby pędzić ogromne stada bydła w opowieści ,,Kowboj z Badlandów". A to dopiero początek jego licznych przygód!

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników

Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem ,,Życie i czasy Sknerusa McKwacza", przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Informacje dodatkowe o Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 4. Ostatni z klanu McKwaczów:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198128
Tytuł oryginału: The Don Rosa Library vol. 4 The Last of the Clan McDuck

Kup książkę Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 4. Ostatni z klanu McKwaczów

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 4. Ostatni z klanu McKwaczów - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-10-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

POCZĄTEK ŻYCIA I CZASÓW SKNERUSA MACKWACZA

Czwarty tom serii „Wujek Sknerus i Kaczor Donald” zbierającej wszystkie komiksy Dona Rosy to po raz kolejny powrót do największego dokonania autora, czyli genialnej opowieści „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”. Tym razem czeka na nas jednak dopiero pierwsza część całości, wzbogacona zarówno o inne komiksy, jak i liczne dodatki. A wszystko to w kolejnym pięknie wydanym tomie, który warto mieć na swojej półce nawet kiedy macie już poprzednie wydania sagi o losach najbogatszego kaczora świata.

Sknerus to najbogatszy kaczor świata, ale jak doszedł do tego kim jest? Jak wyglądało jego dzieciństwo? I droga do sławy? Pora się o tym przekonać! Zaczynając w Szkocji i wędrując za nim do Ameryki, obserwujemy jak powoli ciężką pracą ziszczał swój sen. Ale to nie koniec, bo jednocześnie mamy okazję odkryć, co takiego w jego czasach robiła Magika DeCzar – wielki wróg Sknerusa – która zawsze chciała zdobyć jego monetę…

Rysuję szlaczki i wzorki. Mój zielony zeszyt 2
Okładka ksiązki - Rysuję szlaczki i wzorki. Mój zielony zeszyt 2

Seria, która ćwiczy zdolności manualne Szlaczki, wzorki, zygzaki... Można je przerysowywać albo inspirować się i tworzyć własne. Rysuję szlaczki...

Gigant poleca. Kaczory nie płaczą
Okładka ksiązki - Gigant poleca. Kaczory nie płaczą

Donald się rozchorował, więc Sknerus łaskawie dał mu dwa dni wolnego. Oczywiście nasz kaczor nie mógłby przepuścić takiej okazji! Postanowił wybrać się...