Wulkany ogień i życie

Przygotujcie się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na was w NAUKOMIKSACH!

Jesteście gotowi na wstrząs?

W nie tak odległej przyszłości nasz świat skuwa pokrywa lodu i śniegu. Czy ludzie zdołają okiełznać moc ukrytą we wnętrzu Ziemi, by zapewnić sobie przetrwanie?

Pod skorupą ziemską trwa nieustanny ruch. Dzięki magmie, przesuwającym się płytom tektonicznym oraz wybuchom wulkanów wiemy, że nasza planeta tętni życiem.

Razem z młodą badaczką Aurorą odkryjemy, że wulkany to potężna siła. Z jednej strony powodują katastrofalne zniszczenia, ale z drugiej - tworzą nowe lądy. Wulkany są tajemnicze i ekscytujące!

Wpadnijcie do fascynującego świata geologii!

Jon Chadurodził się i wychował w stanie Vermont. Ukończył studia na kierunku sztuka sekwencyjna w Savannah College of Art and Design. Obecnie uczy sitodruku i wydawania książek w Center for Cartoon Studies. Jest m.in. autorem komiksów ,,Leo Geo and His Miraculous Journey Through the Center of the Earth", ,,Leo Geo and the Cosmic Crisis" oraz ilustratorem naukomiksu ,,Układ Słoneczny - nasze miejsce w kosmosie".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Wulkany ogień i życie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-01-24
Tytuł oryginału: Volcanoes Fire and Life

Kup książkę Wulkany ogień i życie

Wulkany ogień i życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-01-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Wulkany. Ogień i życie" to kolejna książka wchodząca w skład serii Naukokomiks. Jest to spora dawka wiedzy w tym przypadku o wulkanach przedstawiona za pomocą komiksu.

Z książki dowiemy się między innymi:

?        Jak przesuwają się płyty tektoniczne,

?        Skąd wzięły się góry i wulkany,

?        Czy zawsze wybuch wulkanu ma kojarzyć się z katastrofą?

?        Jak można wykorzystać ciepło skorupy ziemskiej w pobliżu wulkanu

?        Jakie są rodzaje wulkanów,

?        Kiedy wulkan jest aktywny, a kiedy drzemiący.

To wszystko i o wiele więcej dowiemy się wraz z Aurorą, która udzieli nam trochę lekcji z geologii.

Komiks został pięknie wydany. Przedstawione na ilustracjach informacje o wulkanach pobudzają wyobraźnie. Dzieci łatwo sobie wyobrażą co to jest magma i jakie procesy chemiczne towarzyszą podczas wybuchu wulkanu.

Dialogi prowadzone pomiędzy badaczami są napisane łatwym językiem i myślę, że nawet młodszym czytelnikom nie będą sprawiać trudności.

Uwielbiam przekazywanie wiedzy poprzez tego typu historie. Dacie porwać się przygodom Aurory i jej kolegów?

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis