Wybacz. To dla twojego dobra

MIŁOŚĆ MOŻE POCHŁANIAĆ,

ALE CO JEŚLI UKAŻE SWOJE

MROCZNE OBLICZE?

Młoda, ambitna dziennikarka Robyn jest zszokowana, gdy zjawia się u niej policja z wiadomością, że jej były chłopak Julian zaginął. Chociaż dziewczyna nie pragnie niczego bardziej niż zapomnienia, przeszłość uderza niczym grom z jasnego nieba i wszystko powraca: tęsknota, ból i rozczarowanie.

Na szczęście Robyn ma wsparcie swojego najlepszego przyjaciela, Coopera. Ale jej uczucia do niego zaczynają się zmieniać... I właśnie wtedy okazuje się, że chłopak może być zamieszany w zniknięcie Juliana. Robyn sama już nie wie, komu powinna wierzyć i co czuć. A przede wszystkim - komu może zaufać. Być może nawet nie samej sobie...

SILNE EMOCJE, TOKSYCZNE ZWIĄZKI,

Wybacz. To dla twojego dobra - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2024-05-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

To było coś. Historia opowiada o życiu młodej dziennikarki Robin. Kobieta już na studiach poznała Coopera, z którym odrazu się zaprzyjaźniła. Oboje wspierają się w każdej decyzji więc gdy Robin ma gorszy dzień, postanawiają wyjść do baru i trochę się zrelaksować. Tam kobieta poznaje Juliana który bardzo szybko zostaje jej partnerem. Niestety ich związek nie przetrwał i nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że pewnego dnia do pracy Robin zagląda policja twierdząc, że jej były zaginął. Przeszłość wraca do kobiety, a obok niej odrazu znajduje się Cooper. Lecz coś się zmienia między nimi, a chwile potem okazuje się, że chłopak może być zamieszany w zniknięcie Juliana.

Powiem Wam, że to było coś... dosłownie przed sekundą skończyłam ją czytać i staram się zebrać myśli w słowa. Ta książka wciągneła mnie niesamowicie. Historia jest porywająca i zaskakująca. To co się tam dzieje... Woow! Do tego w książce poruszane jest wiele tematów ciężkich jak np. Toksyczne związki czy przemoc, dlatego to nie jest książka dla czytelników lubiących lżajsze lektury, ale ja osobiście mega wczułam się w tę książkę i pewne sytuacje wręcz mnie paraliżowały... naprawde mocna i świetnie napisana książka. Polecam!

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Wybacz. To dla Twojego dobra" to książka od której trudno się oderwać!

Historia wciąga już od pierwszych stron. Autorka powoli daje nam coraz więcej informacji, elementów układanki. Z każdym razem czułam większy niepokój i ciekawość. Od początku jest wiadome, że coś się wydarzyło, jednak główna bohaterka nie zdradza nam co dokładnie.

Znajdziemy tutaj dwie linie czasowe. Jedna związana jest oczywiście z teraźniejszością, a druga rozpoczyna się dwa i pół roku temu i przybliża się do aktualnych wydarzeń.

Te dwie linie czasowe, jak zwykle, czasem mnie męczyły i wybijały z lektury ale uważam, że książka bardzo na nich zyskała.

Tytuł ten bardzo mi się podobał. Na pewno jest zaskakujący. Nie spodziewałam, że wydarzenia potoczą się w takim kierunku. Na duży plus było też to w jaki sposób zostało zbudowane napięcie.

Choć sama lektura nie jest brutalna i drastyczna, to budzi wiele emocji, pozostają w niej poruszone trudne tematy, jak toksyczne związki, z tego powodu nie jest to pozycja dla każdego. Ostrzeżenie znajdziemy z tyłu książki.

Świetna historia! Musicie po nią sięgnąć!

,,Sama decydujesz, co jest dla ciebie dobre, a co złe"

Niezauważone w porę zagrożenie przybiera na sile, a gdy zauważamy niebezpieczeństwo, bywa, że jest za późno na reakcję. Dzieje się tak na przykład w przypadku przemocy, gdy jej początkowe znaki są niemal nie do uświadomienia, że to początek koszmaru, zwłaszcza jeżeli chodzi o przemoc psychiczną. Doświadczyła tego bohaterka książki ,,Wybacz".

Gdy Robyn Claymore spotkała przystojnego Juliana Richardsona, była przekonana, że wygrała los na loterii. Jego nieco charyzmatyczna osobowość dodawała mu uroku, a wszelkie inicjatywy ze strony mężczyzny traktowała, jako zainteresowanie jej osobą i przejawy uczucia. Nie zauważyła, że niebezpieczeństwo skrada się niepostrzeżenie, krok po kroku usidlając ją i zamykając w jego świecie. Ten fragment z życia bohaterki poznajemy w rozdziałach zabierających nas w przeszłość Robyn, gdy to wszystko się zaczęło, a więc o 2,5 roku wstecz. Nic dziwnego, że teraz, gdy do kobiety przychodzi policjantka z informacją, że Julian zniknął i nie wiadomo co się z nim stało, ona nie potrafi wykrzesać z siebie żalu, a raczej czuje ulgę, chociaż nie może spać całkiem spokojnie, dopóki nie nabierze pewności, że on już nie wróci.

Bianca Iosivoni zaskoczyła mnie tą powieścią, gdyż znałam ją z bardziej romantycznych historii, w których miłość pokazana jest w pozytywny sposób. W książce ,,Wybacz" poznajemy nieco inne jej oblicze: miłość chorą, zaborczą, izolującą od społeczeństwa, despotyczną, psychopatyczną, toksyczną, mroczną i bezwzględną. Chociaż pozornie wszystko wygląda normalne, sielsko, niemal idyllicznie.

Z początku wszystko toczy się zwyczajnie, jak jeden z wielu romansów i gdyby nie prolog, który daje nutkę nerwowej atmosfery, to jednak kolejne nie wieszczą niczego złego. To jednak cisza przed burzą, bo stopniowo aura zaczyna się zmieniać i coraz bardziej czuć mroczny dreszczyk. Do tego znamy tylko i wyłącznie wersję Robyn, które opowiada nam o sobie w chwili obecnej, jak i o tym, co przeżyła w przeszłości. Jej punkt widzenia, myśli i niektóre zwroty dodatkowo zasiewają niepokój.

Przeszłość przeplata się z teraźniejszością, by w pewnym momencie spotkać się w kulminacyjnym, mocnym emocjonalnie, pełnym napięcia finale. Najsłabszym ogniwem były tutaj działania policji, ale one nie mają aż takiego znaczenia w tej historii. Ważne jest to, co dzieje się u Robyn, po tym, gdy miesiąc temu zdecydowała się zakończyć związek z Julianem i zamieszkać tymczasowo pod opiekuńczymi skrzydłami siostry. Wkrótce dzieją się sprawy, które coraz bardziej mącą jej umysł, a ona sama już nie wie, komu ma ufać. Nawet nie jest pewna, czy może ufać samej sobie.

,,Wybacz" to świetnie napisany thriller z elementami psychologii, romansu, kryminału spięte suspensem, który dodatkowo wzbudza wątpliwości i niepewność, co może się wydarzyć. Autorka doskonale nakreśliła mechanizm działania człowieka ogarniętego potrzebą kontrolowania i manipulowania. Jego naciski nie są pozornie nachalne, wręcz ocierają się o prośbę, więc można by potraktować to, jako troskę i potrzebę zwrócenia na siebie uwagi. Ta historia uświadamia, że miłość naprawdę bywa ślepa, bo nie raz nie dostrzega zagrożenia. Jest to więc swoisty apel, by nie ignorować sygnałów ostrzegawczych, odchyleń od normalności, czegoś co nas niepokoi i nie przykrywać niektórych gestów troską, gdy tej troski naprawdę nie ma. Bo gdy dostrzeżemy zło, może być już za późno na reakcję, nawet, gdy ktoś nam wmawia, że robi to dla naszego dobra.

Książkę przeczytałam w ramach współpracy z wydawnictwem Jaguar

First Last Kiss
Bianca Iosivoni0
Okładka ksiązki - First Last Kiss

Dla wielbicieli książek Mony Kasten i Laury KneidlRomantyczna i pikantna!Drugi tom z cyklu First Last. Elle Winthrop i Luke McAdams są najlepszymi...

Finding Back to Us. Tom 1
Bianca Iosivoni0
Okładka ksiązki - Finding Back to Us. Tom 1

EMOCJONALNA, ROMANTYCZNA, ROZDZIERAJĄCA SERCE - Bianca Iosivoni, autorka bestsellerowej serii ,,First" i dylogii ,,Hailee Chase" powraca z nową trylogią...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska