Wybrałam życie

Aborcja to nie jest powód do dumy

Krystyna zaniosła swoją córeczkę do okna życia. Wiedziała, że samą miłością nie wykarmi pięciorga dzieci. Ale nie mogła znieść myśli, że jej mała Ania nie będzie znała swojej prawdziwej rodziny. Ania wróciła do domu. Daria była prostytutką. Nie wie, który klient jest ojcem jej córki. Przypadkową ciążę miały rozwiązać tabletki wczesnoporonne. Nie zadziałały. Daria została matką. Dziś mówi, że jest szczęśliwa. Kiedy Jola była w ciąży, lekarze powiedzieli, że jej córka umrze wkrótce po porodzie. Mimo to postanowiła, że dziecko przyjdzie na świat. Czy żałuje, że nie przerwała ciąży? „Żałuję tylko jednego. Że nie modliłam się o cud”.

"Wybrałam życie" to zbiór niezwykłych reportaży. Ich bohaterkami są kobiety - wykształcone i takie, które skończyły tylko podstawówkę, spełnione zawodowo i bezrobotne, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno: mimo niezliczonych trudności zdecydowały, że urodzą swoje dzieci. Heroizm czy zwykłe poczucie przyzwoitości? Życie nie zawsze jest fair, mówią, ale zawsze jest jakieś wyjście.

Informacje dodatkowe o Wybrałam życie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-05-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-2223-6

Kup książkę Wybrałam życie

Wybrałam życie - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-07-13, 52 książki w 2016 roku,
Krótka książeczka, kilka wywiadów z matkami, w większości posiadającymi przynajmniej trójkę dzieci. Jak dla mnie zbyt stronnicza. Autorka przekazuje nam swoje poglądy, właściwie nie ma tu miejsca na dyskusję. Gloryfikacja matek i całkowity brak akceptacji dla tych, które nie chcą urodzić. A przecież świat nie jest taki czarno biały jak to wielokrotnie jest tu powtarzane. Każda sytuacja jest inna, każda aborcja to dramat, ale niestety czasem większym jest urodzenie dziecka, czego autorka uparcie nie chce przyznać.
Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2015-09-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 2015,
Książka w formie reportaży z kobietami, które zdecydowały się urodzić. Każda z historii wzruszająca, chwytająca za serce. Kobiety wybrały życie swoich dzieci, nie każde z nich zostało z matką - zostało adoptowane, albo trafiło do rodziny zastępczej, ale żyje, bo biologiczna matka nie poszła na łatwiznę i nie zdecydowała się na aborcję. Każda z historii jest inna, ale jednak łączy je jedno- wszystkie matki wykazały się niezłomną siłą, żeby urodzić dziecko. Najbardziej wzruszyła mnie historia Joli, która od początku wiedziała, że jej dziecko umrze, ale nie zdecydowała się na aborcję. Ile trzeba mieć miłości i siły w sobie, żeby się na to zdecydować. Nie każda kobieta w jej sytuacji postąpiłaby tak jak ona.
Avatar użytkownika - justynab1903
justynab1903
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Niezwykły zbiór reportaży o niezwykłych kobietach, które zaszły w ciążę w nie najlepszym dla nich czasie, a mimo to pozwoliły przyjść na świat swoim dzieciom, które teraz otoczone miłością mogą cieszyć się życiem czy to we własnej rodzinie czy też rodzinie zastępczej, ale mają to największe szczęście -dar życia. najbardziej poruszyła mnie historia Joli - najsmutniejsza ze wszystkich,a zarazem dająca najwięcej do myślenia. Pokazuje ile znaczy matczyna miłość i jakim wielkim darem jest dla nas owoc miłości - dziecko i jak kruche jest nasze życie. Porusza do łez. Polecam każdej kobiecie (chociaż mój narzeczony czytał z zapałem razem ze mną)
Maestro pokoju. O Ignacym Paderewskim
Brygida Grysiak0
Okładka ksiązki - Maestro pokoju. O Ignacym Paderewskim

Książka z serii z kotylionem - specjalnej, limitowanej edycji Czytam sobie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Poruszająca i pełna...

Kochają mnie do szaleństwa. Prawdziwa historia Jureczka
Brygida Grysiak0
Okładka ksiązki - Kochają mnie do szaleństwa. Prawdziwa historia Jureczka

"Książka, którą trzymasz w rękach, jest o tym, jak walczyłem ze złośliwym potworem, który zamieszkał w mojej głowie. I o tym, że anioły są na ziemi...