Wyjątkowy rok

Mała księgarnia i tajemnicza książka, która wszystko zmienia Wyznanie miłości do literatury, do pięknych książek. Powieść o potędze rozmaitych historii i o ich uroku. I dowód na to, że świat fantazji wciąż jest w nas. Gdy Valerie wchodzi do nieco staroświeckiej księgarni swojej zaginionej bez śladu ciotki, zamierza jak najszybciej zaprowadzić porządek w tym chaosie i zlikwidować sklepik. Ale nie docenia potęgi książek i magii małej księgarni z samowarem. Ta bowiem każdego dnia czymś ją zaskakuje. Otwiera przed nią nowe światy. Pewnego dnia Valerie natyka się na dziwną książkę, nie do końca napisaną, którą uznaje za wybrakowaną. Ale w księgarni pojawia się klient, który już od dawna szuka właśnie tej książki...

Informacje dodatkowe o Wyjątkowy rok :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2016-03-02
ISBN: 978-83-7943-901-0

Kup książkę Wyjątkowy rok

Wyjątkowy rok - opinie o książce

Avatar użytkownika - Betsy
Betsy
Przeczytane:2016-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Do recenzji, Literatura zagraniczna, Mam, Warte uwagi,
Być może nie jest to pozycja z górnej półki, nie wciąga jak dobry kryminał, ani nie fascynuje jak niejedno fantastyczne opowiadanie. Ma ona jednak w sobie coś wyjątkowego, coś prawdziwie magicznego, co udziela się czytelnikowi podczas lektury. ,,Wyjątkowy rok" to prawdziwie oddana siła zwykłej książki - nie jest ona bowiem zlepkiem kartek wypełnionych treścią, a czynnikiem ogromnie wpływającym na nasze życie. Znamy chyba wszyscy powiedzenie, że każda książka przeczytana na danym etapie naszego życia, wpływa na podjęte przez nas decyzje. To świetne, że autor postanowił docenić potęgę literatury. Taki tytuł powinien zagościć u każdego, kto tak jak Thomas Montasser, jest zagorzałym miłośnikiem pisarstwa.
Avatar użytkownika - barwinka
barwinka
Przeczytane:2016-03-12, Przeczytałam,

"Wyjątkowy rok" to jedna z tych lektur, która zachęca do sięgnięcia poprzez piękną, klimatyczną okładkę. Pomarańczowa, z witryną starej, niewielkiej księgarni, kojarzy mi się z leniwym letnim dniem gdzieś na południu Europy. Sama historia, która może brzmieć tajemniczo i zachęcająco jest gdzieś na drugim planie, bo w tej książce liczy się przede wszystkim magia książek i samej księgarni. Bohaterka odkrywa, a może bardziej przypomina sobie, piękno lektury, smakuje coraz to nowych twórców, poznaje magię miejsca, które być może skazane jest w dzisiejszym świecie na zagładę, ale dla pewnej grupy ludzi, jest niezwykłe i niezastąpione.

Autor pięknie operuje słowem pisanym, sprawiając, że lektura tej książki sprawia dużo przyjemności. Powieść, która idealizuje słowo pisane, sama również ujmuje swoim stylem, pozwala delektować się każdym zdaniem. Historia jest tłem, choć oczywiście pobudza i zastanawia, szczególnie, kiedy tajemnicza książka okazuje się dość niezwykłym obiektem. To idealna lektura na leniwe popołudnie, czyta się ją szybko, na co z pewnością duży wpływ ma jej niewielka objętość, ale jednocześnie sprawia naprawdę dużo przyjemności.

Wbrew pozorom ten tytuł zachęca do zmian, do podejmowania ryzykownych kroków, decydowaniu o swoim życiu, odkrywaniu nieznanego. Daje nadzieje, że nagłe i niespodziewane decyzje wiele wnoszą w nasze życie, pozwalają zajrzeć za kolejny życiowy zakręt. Z drugiej strony pewien sposób gloryfikacji książek oraz ludzi, które są im bliskie z jednej strony umniejsza całym masom nieczytających, z drugiej wyróżnia tych pierwszych, tworząc z nich pewien rodzaj elity.
Jeśli lubicie leniwą lekturę, urzekającą słowem i pokazującą piękno samych książek jest to tytuł, który powinniście przeczytać. "Wymarzony rok" na pewno nie każdemu przypadnie do gustu, osoby oczekujące wciągającej i ekscytującej historii mogą być zawiedzione. Lektura tej książki na pewno znajdzie swoich zwolenników, którzy spędzą z nią miłe chwile. Mnie urzekła, na pewno jeszcze do niej wrócę.

Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2020-11-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Ładnie napisana, ale w zasadzie bez akcji. Dlatego ją tak słabo oceniłam. Jest to opowiadanie o zaletach czytania, o tym, co robi z nami książka. Ja akurat wiem co książka robi z człowiekiem, wiec nie zaciekawiła mnie na tyle, na ile autor się starał. Moim zdaniem powinni ją przeczytać ci, którzy dopiero zaczynają z czytaniem.

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2019-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019, powieści,

Historia młodej dziewczyny ,która  ma zająć się księgarnią ciotki. Od zlości na to, że musi to robić przechodzi przez różne uczucia do zachwytu nad książkami. Jest też tam jedna książka szczególna, poszukiwana ale do niej trzeba dorosnąć aby ją przeczytać i to właśnie dzieje się w tej opowieści bohaterka dorasta. Pomysł  na powieść mistrzowski, sama powieść nie najlepiej napisana. Nabiera się ochoty na czytanie a to już koniec opowieści.

Monsieur Jean szuka szczęścia
Thomas Montasser0
Okładka ksiązki - Monsieur Jean szuka szczęścia

Czasami wystarczy drobny gest, delikatna podpowiedź lub znak od losu, aby sprawy potoczyły się w dobrym kierunku. A czasami wystarczy nastrój i doświadczenie...