Wykłady profesora Niczego

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-240-3788-9
Liczba stron: 304

Ocena: 0 (0 głosów)

Wyrusz z Profesorem Niczego w szaloną podróż przez epoki literackie i przekonaj się, że mogą być znacznie ciekawsze, niż ci się wydaje!

Od średniowiecza do współczesności, przez aż dziesięć epok – skonasz ze śmiechu.

W tej całkowicie (bez)użytecznej i kompletnie śmiesznej książce profesor Niczego:

• odsłonił kulisy legendarnego beefu Mickiewicza i Słowackiego
• pokazał, że Schopenhauer i Kurt Cobain mają wiele wspólnego
• zebrał cytaty ze starożytnych filozofów, napisał wiersz, omówił jedną z najbardziej olewanych lektur szkolnych…


Mieciu Mietczyński – gość z butem w wazonie, naczelny internetowy krytyk słabych filmów znany jako Masochista, Profesor Niczego, specjalizujący się w streszczeniach lektur z przymrużeniem oka. Na YouTubie śledzi go już prawie pół miliona użytkowników.

Kup książkę Wykłady profesora Niczego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Scathach
Scathach
Przeczytane:,
Czy o epokach literackich można opowiadać ciekawie? Ależ oczywiście! Mieciu Mietczyński, znany w sieci jako Profesor Niczego, specjalista od tworzenia streszczeń lektur z przymrużeniem oka, zabiera czytelników w podróż przez kolejne barwne epoki literackie, które - omówione w Wykładach Profesora Niczego - nabierają barw i zaczynają jawić się jako arcyciekawe. Wychodząc od starożytności i kończąc na współczesności, Profesor Niczego ze swadą, humorem, nieraz zaczepnie, nierzadko - rubasznie, czasem - wulgarnie, przedstawia najważniejsze elementy (postaci, teksty kultury, filozofie, twórców) dziesięciu epok. I czyni to w taki sposób, że już nigdy nie spojrzymy na nie tak, jak dawniej. A już na pewno nigdy nie powiemy ani nie pomyślimy, że były nudne, skłaniające do drzemki śródlekcyjnej i… zbędne na szkolnym szlaku programowym. Mietczyński ma niewątpliwy dar gawędziarski, który wykorzystuje doskonale. Udowadnia, że lekcje języka polskiego mogą być po prostu ciekawe. Idąc tropem mistrzów, pozwala czytelnikowi zakosztować kolejnych epok literackich, a dzięki obranej metodzie, ułatwia przyswajanie wiedzy i jej utrwalanie. Czy nie łatwiej bowiem zapamiętać historię bogów i świata wynurzającego się z Chaosu po przeczytaniu kilku stronic w sposób humorystyczny wytykających pewne nieścisłości i mitologiczne wpadki ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wykłady profesora Niczego