Wymiary winy

'Wciągający thriller prawniczy. Uwielbiam go!'

Katerina Diamond, autorka bestsellerów Sunday Timesa

'Na czasie, wzbudza gniew. Naprawdę mocny przekaz - ta powieść jest doskonała.'

Harriet Tyce, autorka bestsellerowego thrillera Krwawa pomarańcza

Czytając tę książkę, założysz, że znasz każdy zwrot akcji.

Maria została oskarżona o usiłowanie zabójstwa.

Przyznała się do winy. Chciała, aby jej mąż zginął.

Lottie na ławie przysięgłych ma zdecydować o jej przyszłości.

Wdała się w potajemny romans z nieznajomym, a jej mąż nie może się o tym dowiedzieć.

Uznasz, że wiesz, kto jest winny, a kto nie.

Będziesz w błędzie.

Wciągająca, seksowna, zawiła powieść dla czytelników, którzy pochłonęli "Anatomię skandalu", "Mroczny zaułek" czy "Kłamał. Kłamała".

Informacje dodatkowe o Wymiary winy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-11-12
Tytuł oryginału: Degrees of Guilt

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Wymiary winy

Wymiary winy - opinie o książce

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-09-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

„Bo klatka – bez względu na jej piękno, wartość czy położenie – to wciąż klatka”.

Przemoc w związku, ta fizyczna, psychiczna, finansowa czy seksualna, to niestety zjawisko powszechne…

Gdy poznajemy Marię, jest ona czterdziestoletnią, wyglądającą na pięćdziesięcioletnią, kobietą z niemal dwudziestoletnim stażem małżeńskim, która właśnie w tym momencie swojego życia uznała, że przyszedł czas zakończyć ten pełen przemocy związek, gdzie ona była ofiarą bez praw. A najstosowniejszym zakończeniem jej małżeństwa wydawało się zabicie męża. Raz na zawsze.

Stojąc nad zwłokami kata, Maria autentycznie czuła szczerą radość, że będzie mogła zatańczyć na jego grobie i poczuć się wolna choćby w więzieniu. Poczuć się tak jak ona chce, a nie tak jak do tej pory, czyli tak jak on chciał żeby się czuła. Pomocna okazała się tu noga od krzesła...

Mąż jednak nie miał wystarczająco dużo przyzwoitości, żeby umrzeć. Ale stan w jakim się znalazł stanowił istne piekło na ziemi.

Marię postawiono przed sądem z zarzutem usiłowania zabójstwa.

To wcale nie jest zabawna historia o zdesperowanej kobiecie uzależnionej od faceta, której życie zostało wzniesione wyłącznie na strachu przed samotnością.

To opowieść o naruszeniu schematu, pudrowaniu prawdy, krzywdzie oraz zemście.

Czy czyn kobiety to wyrachowany akt przemocy, bestialski atak, zabójstwo w afekcie czy obrona konieczna?

Co się dzieje, gdy czara goryczy się przelewa?

I czy ten kto sieje wiatr zawsze zbiera burze?

„Wymiary winy” to znakomity thriller sądowy opowiadający historię właściwie dwóch kobiet. - Marii i Lottie – kobiety zasiadającej w ławie przysięgłych w procesie Marii.

Mamy tu portret psychopaty i ofiary, zbrodnię i winę oraz jej nieoczywiste wymiary. Trochę o nadziei, przyjaźni, namiętności i kobiecej solidarności.

Mocny przekaz dający do myślenia to niekwestionowana zaleta tej książki.

Polecam.