Wyniosła i przyjaciele

Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy Wyniosłej, pająka skakuna Bajdorka, trzmiela Bombusa, pasikonika Oktawy, pięknych motyli, ważek i chrząszczy, a przy tym poznajemy ich charakterystyczne cechy, zwyczaje, upodobania oraz grożące im niebezpieczeństwa. Po lekturze tej książki innymi oczami spojrzymy na muchę czy pająka!

Informacje dodatkowe o Wyniosła i przyjaciele:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2019-01-21
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7551-596-1
Ilustracje:Aneta Krella-Moch

Kup książkę Wyniosła i przyjaciele

Wyniosła i przyjaciele - opinie o książce

Bohaterami opowieści są polne zwierzęta. Dokładnie mówiąc - owady. Pająk, mucha, konik polny. Tytułowa Wyniosła jest muchą. Jej imię nie pochodzi od tego, że wiatr i jej skrzydła wynoszą ją w górę hen daleko, hen daleko. Chociaż na upartego... Myślę jednak, że takie imię to raczej efekt jej stylu życia - koleżanka mucha uważa się za lepszą, mądrzejszą, doskonalszą...
Książeczka zawiera w sobie kilka historyjek, a wszystkie one, poruszają istotne i ciekawe tematy z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Są to typowe zdarzenia, z jakimi spotkał się każdy z nas. Dla dzieci to pobudzanie wyobraźni, poznanie związków przyczynowo skutkowych, lepsze zrozumienie świata przyrody i masa ciekawostek z nim związanych.
Czy zastanawiamy się jak wygląda "życie" małych zwierząt, kiedy w lesie wyplujemy gumę do żucia? Nie...

Guma to przecież pożywienie, rozłoży się. Kiedyś... Ale co wcześniej? Kto zginie od sklejenia? Kto nie może uciec przed wrogiem? Na szczęście często "karma wraca". Guma również ;)
Młodzi czytelnicy poza zdobywaniem nowej wiedzy i odpowiedzi na nurtujące ich pytania, mogą rozwiązać swoją pierwszą w życiu zagadkę kryminalną! Jej odpowiedź nawiązuje oczywiście do całości książki "Wyniosła i przyjaciele" i jest niezwykle interesująca.
Okropnie nie lubię pająków... Brrr boję się, ale ten poniżej - sami przyznacie - słodziak :)

Ilustracji w książce jest dosyć mało - w końcu to dla starszaków, a te które są stworzyła Aneta Krella-Moch. Są piękne! Każdy bohater jest odzwierciedleniem swojego realnego odpowiednika.

Dla starszych dzieci - rewelacja! Młodsze przyznaję, troszkę się nudziły. Widać jeszcze nie jest ich czas na poznawanie tajemnic przyrody.

Consilio
Danuta Marć 0
Okładka ksiązki - Consilio

Kraków, lata dwudzieste XX wieku. W Szpitalu Uniwersyteckim grupa osób skupionych wokół lekarza Juliana Zagajewskiego prowadzi tajne badania naukowe, eksperymentując...