Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem

Wydawnictwo: Dobra Literatura
Data wydania: 2017-09-12
ISBN: 978-83-65897-02-2

Dzieci niemal całkowicie poddają się dyktatowi społeczeństwa, w którym liczy się tylko sukces – i ponoszą tego bolesne konsekwencje.

Stwierdzenie, że wypalenie dotknęło dzieci, powinno nami wszystkimi wstrząsnąć niezależnie od tego, czy sami jesteśmy rodzicami, czy też nie. To nie są dzieci nadwrażliwe, które nie dają rady w obliczu wymagań naszej rzeczywistości – to warunki życia i uczenia się, za które jesteśmy odpowiedzialni, zbierają żniwo.

Presja, której podlegają, jest nie do wytrzymania. Muszą mieć perfekcyjną stylizację na występ w klasie, idealne oceny, a po zakończeniu lekcji i dodatkowej godzinie języka obcego już czekają na nie trener i nauczycielka gry na pianinie.

Doświadczony psychiatra, profesor Michael Schulte-Markwort, codziennie diagnozuje u dzieci i młodzieży wypalenie. Swoją  książką chciałby nami wstrząsnąć i wywołać dyskusję na temat stresu, który towarzyszy najmłodszym. Nauka i chodzenie do szkoły powinny być dla nich przyjemnością. Tymczasem żyją w świecie, który gna je bez tchu od jednej przeszkody do następnej i zmusza do walki o wątpliwe wartości.

Kup książkę Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem

Opinie o książce - Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem

Avatar użytkownika - sloneczko25