Witaj w drużynie obrońców smoków! Właśnie wyruszamy na wielką wyprawę! Przepłyniemy wspaniałym okrętem setki mil morskich w poszukiwaniu niebiańskiego smoka. Przetrwanie tego gatunku zależy właśnie od ciebie.

Szukaj wskazówek i śladów, które zostawiły smoki w różnych miejscach kuli ziemskiej.

Wypłyń na mroźne wody Antarktyki. Tam czeka na ciebie lodowy smok o niebezpiecznie długich szponach i przeźroczystej krwi, która ma wyjątkowe właściwości.

Pokonaj ogromną amazońską dżunglę, gdzie w gąszczu drzew wytropisz smoki maleńkie jak motyle. Koniecznie weź ze sobą coś słodkiego, bo to straszne łakomczuchy.

Dowiedz się, czy smok z grobowca Tutanchamona istniał naprawdę, ile smoczej prawdy jest w azjatyckich legendach i czy smoki naprawdę mieszkają w wulkanach i w tunelach nowojorskiego metra.

Wyprawa po smoki to mnóstwo wiedzy i ogromna dawka przygody. Imponująco wydana książka z grafikami autorstwa Tomislava Tomicia odpowiedzialnego za ilustracje w serii o Harrym Potterze!

Fascynująca podróż do odległych krajów, podczas której dziecko:

- odkryje ciekawe miejsca na świecie, pozna legendy i mity dawnych ludów związane ze smokami, dowie się, skąd te stworzenia wzięły się w kulturze, sztuce i historii tak wielu cywilizacji;

- rozwiąże smocze zagadki, stawi czoła niebezpieczeństwom, odkryje fałszywe tropy, odnajdzie zaginione przedmioty;

- będzie się przy tym świetnie bawić!

Wielka, pełna przygód i tajemnic wyprawa w poszukiwaniu najrzadszego smoka świata.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat bóg

Kup książkę Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie

Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie - opinie o książce