Wyrok namiętności

Tom 3 cyklu Seria z Aktami

Judyta Breszka i Piotr Kostecki tworzą coraz bardziej zgrany zespół, nie tylko na sali sądowej. Niestety problemy, w które wpadli, kolejny raz burzą ich spokój. W Judycie budzi się gen samodzielności i niezależności, dlatego stara się je rozwiązać po swojemu. Prosi o pomoc osoby, od których od dłuższego czasu trzymała się z daleka, co generuje kolejne nieporozumienia i napięcia. Duma i nieustępliwość nie są najlepszymi doradcami w relacjach międzyludzkich. A gdy do głosu dochodzą emocje i pożądanie, może zdarzyć się wiele…

Czy dwojgu prawników uda się doprowadzić do wydania ostatecznego wyroku? Również tego, który dotyczy ich samych?

Informacje dodatkowe o Wyrok namiętności:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2024-03-13

Kup książkę Wyrok namiętności

Wyrok namiętności - opinie o książce

Avatar użytkownika - ubookmi
ubookmi
Przeczytane:2024-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dla jednych będzie to zwykłe czytadełko, dla innych historia utkana z krwi i kości. Ja zdecydowanie zaliczam się do drugiej grupy czytelniczej i uważam, że wszystkie przygody tej pyskatej prawniczki są niesamowicie intrygujące. Nawet nie wiecie, jak bardzo czekałam na kontynuację tej serii. Już od pierwszej części czułam, że Judyta Breszka zawładnie moim sercem i tak się właśnie stało. Każdy kolejny tom pochłaniałam niczym nałogowiec sięgający po kolejnego papierosa.
Już myślała, że osiągnęła wszystko. Spełniona zawodowo, szczęśliwie zakochana. Tworzy z Piotrem związek, oparty na zaufaniu i wzajemnej pomocy. Jednak problemy ciągle się piętrzą, a ich zalążkiem jest niesforny brat Judyty, który prawo bierze sobie za lewo. Nie łatwo jest walczyć z wiatrakami, jednakże oni nie boją się nawet tych najcięższych spraw. Ogromna determinacja, dbałość o drugą osobę i chronienie przez niedomówienie. Tak w skrócie można określić osobowości Judyty i Piotra. Nie sposób ich nie darzyć sympatią.
Co prawda ostatni tom wydał mi się być najsłabszym ze wszystkich, co nie zmienia faktu, że i tak ta seria jest naprawdę wysoko w czołówce.
Natalia Sońska stanęła na wysokości zadania dodając postaciom powera, zaciętości i zwyczajnie ludzkiej twarzy, w której czytelnik może dostrzec masę emocji. Nie znajdziecie w tych książkach nudy, ponieważ akcja wre przez całą historię. Osoba zatapiająca się w lekturę, czuje się jak uczestnik podróży kolejką górską i to ze znaczną różnicą poziomów. Mieszanka gatunków tylko dopełnia wrażeń, zatem doznań cała moc!
Polecam tą książkę, jak i całą serię. Jest ona dla każdego, kto lubi się zatopić w świat z sali sądowej czy kancelarii adwokackiej. Ale nie bój się. Przyziemnych spraw również nie zabraknie.

"Wyrok namiętności" to trzecia odsłona "Serii z Aktami" autorstwa Natalii Sońskiej. Dwie poprzednie części zdecydowanie trafiły w mój literacki gust, dlatego byłam bardzo ciekawa, jakie zakończy się historia Judyty Breszki i Piotra Kosteckiego. Czy lektura spełniła moje oczekiwania? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Tym razem Judyta i Piotr starają się stawić czoło problemom, które miały swój początek w poprzedniej części. Mimo iż ich wzajemna relacja mocno się rozwinęła, a oboje obdarzyli się zaufaniem, nadal mają swoje stare przyzwyczajenia, które pozostały im po okresie, gdy nie byli w związku. Między innymi, dlatego dumna pani mecenas stara się rozwiązać sprawę z Malczewskim na własną rękę, wtajemniczając w szczegóły osoby, od których miała się całkowicie odciąć, co niekoniecznie spodoba się Piotrowi, gdy tylko się o tym dowie. Czy Kostecki poczuje się z tego powodu urażony?

Jedno jest pewne. Kiedy do głosu dochodzą emocje, wszystko jest możliwe... Czy zatem mimo nieporozumień i napięć Judyta i Piotr nadal będą razem? Czy sprawa z Malczewskim zakończy się po ich myśli? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że po przeczytaniu "Wyroku namiętności", czuję lekki niedosyt. Myślałam, że cała historia zakończy się postawieniem tej faktycznej kropki nad i, a tymczasem chętnie poznałabym szczegóły pewnego procesu, który ma się dopiero odbyć. Chociaż autorka zapowiedziała, że "Wyrok namiętności" to ostatnia część serii, wydaje mi się, że sama nie do końca była pewna, czy chce rozstać się ze swoimi bohaterami i pozostawiła furtkę, aby ewentualnie zrobić ukłon w stronę czytelników i napisać jeszcze jeden tom. I nie ukrywam, że bardzo by mnie takie rozwiązanie ucieszyło.

Bardzo podobało mi się, że w tej części Judyta i Piotr wreszcie odkryli, jak wiele dla siebie znaczą. Przestali się bać swoich uczuć i nareszcie odważyli się na to, by przyznać się do tego, co siedzi głęboko w nich. W pewnym momencie postanowili również przestać się ukrywać i w bardzo subtelny sposób obwieścili światu, że łączy ich coś więcej niż tylko sprawy zawodowe.

Moją uwagę przykuł również przelotny romans dwójki pobocznych bohaterów. Od pierwszego wspomnienia o ich współpracy, domyślałam się, co się między nimi wydarzy i chętnie dowiedziałabym się, czy było to jednorazowe tournée, czy jednak będzie z tego coś więcej.

W mojej ocenie "Wyrok namiętności" to świetna lektura, którą wciąga już od pierwszych stron. Przyjemnie było ponownie wkroczyć do prawniczego świata Judyty i Piotra, pełnego prawniczych kazusów i namiętności. Żywię ogromną nadzieję, że jednak nie była to jeszcze ostatnia odsłona tej historii.

Obudź się, Kopciuszku
Natalia Sońska0
Okładka ksiązki - Obudź się, Kopciuszku

Czy widzisz, jak śnieg skrzy się za oknem? Zaparz herbatę, otul się kocem i zakochaj się w zimie. Śnieżna sceneria Zakopanego i sylwester spędzony w gronie...

Garść pierników, szczypta miłości
Natalia Sońska0
Okładka ksiązki - Garść pierników, szczypta miłości

Rozgrzej się herbatą z miodem… czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki? Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery...