Wysoka stawka

Jedna firma. Pięć kobiet. Wielkie ambicje.

Stawka jest wysoka.

Fletcher and Benson to prestiżowa agencja talentów, w której spotyka się pięć kobiet. Różni je wiek, doświadczenie i pozycja zawodowa. Łączą je natomiast determinacja i odwaga z jakimi stawiają czoła codziennym wyzwaniom.

Ambitna Jane marzy o założeniu własnej firmy, ale na razie musi zadowolić się posadą asystentki. Agentka literacka Hailey została sama z trójką dzieci po tragicznej i przedwczesnej śmierci męża. Francine, surowa szefowa wydziału literackiego, zmaga się z problemami finansowymi po rozwodzie. Namiętny romans agentki dramatycznej Allie z jednym z klientów zaczyna zagrażać jej karierze. Wydaje się, że dyrektor finansowa Merriwether ma wszystko - dopóki zazdrość męża o jej pozycję w pracy nie zaczyna wymykać się spod kontroli.

Jane szybko zdaje sobie sprawę, że za drzwiami agencji kryją się brudne sekrety. Chociaż ma mniej siły przebicia w porównaniu ze swoimi koleżankami, jest zdeterminowana, by ujawnić prawdę.

Wysoka stawka to historia kobiet, które z trudem balansują między życiem osobistym a pragnieniem sukcesu.

Informacje dodatkowe o Wysoka stawka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-06-15
Tłumaczenie: Krzysztof Skonieczny

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Wysoka stawka

Wysoka stawka - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-11-13,

Danielle Steel to autorka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z najpopularniejszych autorek na świecie. Najbardziej znana z romansów, które są wyważone i trzymają klasę.
Nie bez powodu została okrzyknięta bestsellerową autorką powieści obyczajowych.

Jedna firma.
Pięć kobiet.
Wielkie ambicje.
"Fletcher and Benson" to prestiżowa agencja telentów, w której spotyka się pięć kobiet. Różnią się wiekiem, pozycją zawodową i doświadczeniem.
To co je łączy to determinacja i odwaga z jaką walczą o każdy dzień.
Jane jest asystentką, marzy o założeniu własnej firmy.
Hailey to agentka literacka, która po tragicznej śmierci męża została sama z trójką dzieci.
Francine to surowa szefowa działu literackiego, która po rozwodzie zmaga się z problemami finansowymi.
Merriwether to dyrektor finansowa, której mąż jest zazdrosny o jej pozycję w pracy.
Allie agentka dramatyczna i jej romans.
Co z tego wszystkiego wyniknie?
Co skrywa się za drzwiami agencji talentów?
"Wysoka stawka" to świetnie napisana powieść obyczajowa ukazująca realia dzisiejszego świata.
Jak trudno jest pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Pracę, która całkowicie pochłania i aby wieść godne życie trzeba dużo poświęcić.
Autorka poruszyła na przykładzie tej historii problem wykorzystywania pozycji i stanowiska w firmie. Poruszyła problem z którym zmaga się wiele kobiet nagabywania, obmacywania, niemoralnych propozycji, prób gwałtu i szantażu.
Szczerze Wam polecam ten tytuł.
Czy znacie książki Danielle Steel?

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-09-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Wysoka stawka" to historia opisująca losy pięciu kobiet - Jane, Hailey, Francine, Allie i Merriwether - które łączy prestiżowa agencja talentów Fletcher and Benson. Wiele ich różni, jednak łączy ich determinacja i odwaga w dążeniu do osiągnięcia zaplanowanego celu i osiągnięcia sukcesu. Są w stanie wiele poświęcić, ale czy gra jest warta świeczki? Jakie brudy za zamkniętymi drzwiami skrywa akcja Fletcher and Benson? Oraz najważniejsze czy prawda ujrzy światło dzienne?

Jest to moje trzecie spotkanie z twórczością autorki i przyznam, że z początku ta książka troszkę mnie przytłoczyła. Pierwsze strony zawierały jak dla mnie za dużo informacji. I jestem wstanie to zrozumieć, że autorka wprowadza nas w tą historię, jednak u mnie skończyło się to odłożeniem książki na kolejny dzień. Później już było znacznie lepiej, gdyż powrócił ten klimat książek Danielle Steel, który poznałam, znów poczułam się zaintrygowana, aby poznać tą historię.

Odstawmy na moment moje odczucia i skupmy się na fabule. I tym razem autorka mnie nie zawiodła i stworzyła dla nas historię, która ponownie przykuwa uwagę i zachwyci wielu czytelników. Moją przykuła z pewnością. Autorka w dużej mierze skupiła się na tym czym jej sukces i jaka jest stawka za jego osiągnięcie. Każda z głównych bohaterek miała swoją własną definicję sukcesu, do której dążyła. I patrząc na to szerzej, w tej książce dostajemy tak naprawdę pięć różnych historii, które wspólnie tworzą bardzo fajną, spójną całość.

Mimo, mojej początkowej obawy co do tej historii, to tak naprawdę czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Autorka po raz kolejny poruszyłą bardzo ważny temat w swojej książce. Tym razem padło na trudny temat molestowania seksualnego. Miejsce pracy powinno być bezpieczną przestrzenią dla pracowników. Niestety kobiety w Fletcher and Benson nie mogły czuć się bezpieczne.

Polecam Wam sięgnąć po tą historię, dajcie się jej rozkręcić, a nie będziecie żałować. ?

Światło moich oczu
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Światło moich oczu

Jedyna autobiograficzna książka Danielle Steel, swoisty hołd, który pisarka składa swemu tak młodo zmarłemu synowi, utalentowanemu poecie, kompozytorowi...

Wszystko co najlepsze
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Wszystko co najlepsze

Kiedy Bernard Fine, biznesmen po trzydziestce, pogodziwszy się z tym, że przyjdzie mu spędzić życie w stanie kawalerskim, poznaje Elizabeth OReilly i jej...