Quantcast

Wyszedł z domu i nie wrócił

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788362465972
Liczba stron: 240
Język oryginału: polski

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Podwójny nieboszczyk? Czemu nie?

Komendą Powiatową w Oświęcimiu wstrząsa sensacyjna informacja o znalezieniu na cmentarzu parafialnym ,,podwójnego nieboszczyka". Do rozwiązania sprawy przystępuje doborowa ekipa policjantów z komisarzem Sławomirem Ożegalskim na czele. Nie wiedzą, że tym samym rozpoczynają swoje najciekawsze dochodzenie, którego tropy doprowadzą ich do wydarzeń sprzed ponad dwudziestu lat.

Tagi:

Kup książkę Wyszedł z domu i nie wrócił

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wyszedł z domu i nie wrócił

Dwóch nieboszczyków w jednej trumnie potrafi przywołać duży strach. Tym bardziej, gdy wychodzi to na jaw ponad 20 lat od pogrzebu. Kto znalazł się w trumnie? Dlaczego były tam dwa szkielety? Tę tajemnicę rozwiążemy wraz z bohaterami książki "Wyszedł z domu i nie wrócił".  

"Wyszedł z domu i nie wrócił" to historia opowiadająca o śledztwie oświęcimskiej policji. Wraz z komisarzem angażujemy się w zbrodnię, próbując rozwikłać tajemnicę. Podążamy za śladami, tworząc własne domysły, które autorka sprytnie myli. Wodzi za nos, myląc tropy. W historię wplata liczne wątki poboczne, pozwalające lepiej poznać bohaterów. Poza głównym tematem opowiada o życiu bohaterów, przeszłości i teraźniejszości. Znajduje idealny balans, łączący kryminał z obyczajówką. Sama fabuła jest dobrze skonstruowana, intrygująca. Wyróżnia się na tle innych powieści, zwracając na siebie uwagę wyjątkowym stylem, w jakim została napisana. 

Iwona Mejza stworzyła opowieść wartą uwagi, idealną dla miłośników nieoczywistych kryminałów z historią w tle. Akcję powieści umieszcza w Oświęcimiu, przedstawiając miasto w sposób warty uwagi, oprowadzając jego ulicami. Choć miejsca są prawdziwe, możemy się jedynie zastanawiać, które z wydarzeń wydarzyły się naprawdę. 

Historia wciąga, akcja postępuje szybko, a sami bohaterowie są przyjaźni w odbiorze. Przyjemna do przeczytania, w sam raz na jeden dłuższy wieczór. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytamdlaprzyjem
czytamdlaprzyjem
Przeczytane:2022-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Kryminały, thriller, recenzje,

Ja polecam powieść "Wyszedł z domu i nie wrócił" osobom, które lubią kryminały w lekkim wydaniu. W których na plan pierwszy wysuwa się sposób rozwiązania zagadki kryminalnej. Tu nie znajdziecie brutalnych scen, krew nie leje się strumieniami, ani akcja nie galopuje. Za to dostaniecie sprawę sprzed lat, gdzie mozolnie trzeba zebrać informacje, a jest to utrudnione, gdyż wiele osób już nie żyje i świadków wydarzeń pozostało nie wielu. Przy okazji poznacie życie prywatne policjantów oraz trochę ciekawostek o Oświęcimiu.

Ja spędziłam miło czas czytając "Wyszedł z domu i nie wrócił". Wraz z bohaterami przemierzałam Oświęcim, który wydawało mi się, że znam. Pani Iwona jak wytrawny przewodnik zaserwowała mi sporo informacji, które teraz sprawdzę na żywo, bo warto zobaczyć to o czym się czyta.

Link do opinii
Inne książki autora
Rodzinne strony. Miasteczko Anielin. Tom 2
Iwona Mejza0
Okładka ksiązki - Rodzinne strony. Miasteczko Anielin. Tom 2

Marcin wraca do Anielina. Mężczyzna czuje, że z każdym dniem coraz bardziej zależy mu na Marcie i Poli. Obawia się jednak, że przez to, co przeszedł w...

Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza0
Okładka ksiązki - Spadek nieboszczyka

Tajemnicze zniknięcie sprzed lat. Nadkomisarz Sławomir Ożegalski ma już dosyć policyjnej roboty, procedur i faktu, że sprawcom tak wiele uchodzi na sucho...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy