Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 2 - Tom Texas / Rycerze prerii

Album ten zawiera dwa humorystyczne westerny, które Jerzy Wróblewskiego wymyślił i narysował w latach 60. ubiegłego wieku dla "Dziennika Wieczornego".

Tom Texas to jedyna posiadająca dymki historia obrazkowa spośród licznych stworzonych dla bydgoskiej popołudniówki. Natomiast bohaterowie Rycerzy prerii są swoistym protoplastą szeryfa Binio Billa, którego przygody w latach 80. publikował "Świat Młodych". Rycerze prerii obrazują także, jak sprawnie, w wieku niespełna dwudziestu czterech lat, Wróblewski posługiwał się kreską humorystyczną.

Album powstał w ramach programu stypendialnego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Program został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Okładkę przygotował i pokolorował Andrzej Janicki.

Informacje dodatkowe o Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 2 - Tom Texas / Rycerze prerii:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-01
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 2 - Tom Texas / Rycerze prerii

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 2 - Tom Texas / Rycerze prerii - opinie o książce

Binio Bill i 100 karabinów
Jerzy Wróblewski0
Okładka ksiązki - Binio Bill i 100 karabinów

W skład albumu wchodzą opowieści "100 karabinów" oraz "Śladami Kida Walkera". Materiały do tej edycji zeskanowano ze „Świata Młodych”...

Relax Antologia opowieści rysunkowych
Jerzy Wróblewski0
Okładka ksiązki - Relax  Antologia opowieści rysunkowych

Antologia znakomitych historii komiksowych z kultowego pisma ,,Relax"! Ukazujący się na przełomie lat 70. i 80. XX wieku ,,Relax" był pierwszym nowoczesnym...