Z każdym oddechem

Czwarta powieść z serii "W cieniu podejrzenia".

Producentka telewizyjna Laurie Moran tym razem bada sprawę śmierci bogatej wdowy, która spadła... lub została zrzucona z dachu słynnego muzeum podczas odbywającej się tam dorocznej gali.

Kariera zawodowa Laurie kwitnie: jej program przyczynia się do wykrywania sprawców niewyjaśnionych zbrodni sprzed lat i do tego szybuje w rankingach oglądalności. Niestety, rozstanie z wcześniejszym prowadzącym show Alexem Buckleyem sprawia, że Laurie musi się zmagać z niechęcią do jego następcy Ryana Nicholsa i poczuciem samotności, które dotyka ją boleśnie mimo wsparcia ukochanej rodziny - synka i ojca.

Temat najnowszego odcinka zaproponował Ryan. Trzy lata wcześniej Virginię Wakeling, należącą do rady nadzorczej Metropolitan Museum of Art i jego najhojniejszych sponsorów, znaleziono martwą na śniegu obok gmachu muzeum. Od czasu śledztwa wdrożonego po morderstwie głównym podejrzanym jest jej znacznie młodszy partner i zarazem osobisty trener Ivan Gray.

Ivan prowadzi modny, cieszący się popularnością klub sportowy "Cios", założony z dużą pomocą finansową Virginii. Właśnie tam Ryan pobiera lekcje boksu. Początkowo sceptycznie nastawiona Laurie dzięki kontaktom ojca uzyskuje cenne informacje i odkrywa, że w istocie podejrzanych jest więcej... również w najbliższym otoczeniu ofiary.

Gdy zespół programu "W cieniu podejrzenia" zaczyna stawiać coraz bardziej dociekliwe pytania krewnym Virginii, robi się niebezpiecznie dla kilku świadków... i dla samej Laurie.

Mary Higgins Clark - nazywana Królową Suspensu - jest najlepiej sprzedającą się autorką tego gatunku powieści w USA. Tylko tam wydrukowano ponad 45 milionów jej książek. Powieści Clark są międzynarodowymi bestsellerami.

Alafair S. Burke (ur. 1969) - amerykańska pisarka, autorka powieści kryminalnych. Ukończyła Reed College, a następnie Stanford Law School na Stanford University. Pracowała jako prokurator, specjalizowała się w sprawach dotyczących przemocy domowej, była również łącznikiem z policją. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

Informacje dodatkowe o Z każdym oddechem:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-07-18
Tytuł oryginału: Every Breath You Take

Kup książkę Z każdym oddechem

Z każdym oddechem - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2020-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Czwarta powieść z serii "W cieniu podejrzenia", lekki thriller dla zabieganych, nie ma zbyt skomplikowanej historii, łatwo można się we wszystkim połapać, nawet jak się robi długie odstępy czasowe w czytaniu.

Zatańcz z mordercą
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Zatańcz z mordercą

Pewnego dnia znika młoda i utalentowana projektantka biżuterii, która spotykała się z mężczyznami zamieszczającymi w prasie ogłoszenia towarzyskie. Robiła...

Krzyk pośród nocy
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Krzyk pośród nocy

Jenny McPartland, pracownica nowojorskiej galerii malarstwa, samotnie wychowuje dwie małe córeczki i ledwie wiąże koniec z końcem. Nagle w jej życie wkracza...