Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Podstawą poprawnej wymowy jest między innymi odpowiednia ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto ją z dzieckiem trenować, a nikt nie zachęci do tego lepiej niż Fefe! To wyjątkowa mucha! Gasi pożary, jeździ samochodem, chodzi do kina, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. Kto się z nią zaprzyjaźni, nie będzie się nudzić! Dzięki Fefe ćwiczenia staną się zabawą, a maluch, słuchając opowieści o przygodach muszki i realizując wyznaczone przez nią zadania, nawet się nie zorientuje, że właśnie wykonał ważną pracę.

Książka poprzez wesołą zabawę wspiera rozwój wymowy dziecka, a także jest nieocenioną pomocą dla dzieci z problemami artykulacyjnymi.

,,Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" to druga po ,,Wierszykach ćwiczących języki" książka z serii ,,Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać".

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - logopeda i pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Pracownik naukowy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, specjalizuje się przede wszystkim w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji. Członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Współautorka książki ,,Wierszyki ćwiczące języki", autorka serii wspierającej rozwój mowy dziecka ,,Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać"

Joanna Kłos studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Mieszka trochę w Dębicy, trochę w Warszawie. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik. Obecnie zajmuje się ilustracją i wspólnie z mamą i siostrą prowadzi pracownię lalek Romaszop.

Informacje dodatkowe o Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-08-12
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam, książki dla dzieci 2016,
To pozycja obowiązkowa - książka -elementarz. Idealna do ćwiczeń buzi dla małych i dużych. Kto jest rodzicem dokładnie wie, jaki trud trzeba włożyć by nasze pociechy mówiły poprawnie, elegancko, a ich słownictwo było rozbudowane. Przez 3,5 roku dbałam by moja córeczka nie sepleniła, nie zdrabniała po dziecięcemu, mówiąc do niej w sposób naturalny. Wszystko się zmieniło po zderzeniu z przedszkolem.. przyszła i zaczęła naśladować inne maluchy. Od tego momentu nie krytykując jej musiałam wkroczyć radykalnie do akcji! Z pomocą przyszła mi właśnie ta niepozorna książeczka. Mówienie, wypowiadanie się i opowiadanie wraz z Muchą FeFe stało się nie tylko "lekarstwem" ale i wspaniałą zabawą. Czytanie tej książeczki po raz pierwszy to niesamowita przygoda w świecie z perspektywy śmiesznego owada. Moja mała uwielbia ćwiczyć z Muchą ciągle od nowa i nigdy się nie nudzi, a przez to nie zauważa jak wiele dobrego robi to dla jej prawidłowej wymowy. Mój język też ostro musi się postarać i nawyginać by przetrwać całą książkową akcję. Pożary, randki, szybkie samochody, lot samolotem, operowe śpiewy i wiele innych niespodzianek daje nieskończone możliwości ćwiczeń przez wspaniałą zabawę z dzieckiem. Czytanie staje się nie tylko ciekawe i rozwijające wyobraźnię ale także interaktywne i lecznicze. I chociaż moja córeczka nie ma żadnych logopedycznych problemów to muszę przyznać, że po gimnastykowaniu buzi wraz z Fefe słychać poprawę artykulacji. Tak jakby układ mowy dojrzewał szybciej, a o to przecież chodzi. Poza tym książka ma to na co obie z córką zawsze zwracamy uwagę - wyjątkowe, bajkowe ilustracje. To one są podstawą książek dla dzieci, bo bez obrazków nawet najlepszy tekst się nie obroni dla dzieci w przedziale 0-6 liczą się rysunki. Wiele uśmiechów, zabawy i miło spędzony wspólnie z dzieckiem czas gwarantowany.
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Muszka to takie wdzięczne stworzenie, które potrafi być jednocześnie wredne i pocieszne. Wiemy, że stworzonko to nie żyje zbyt długo i jest czasami niesamowicie uciążliwe. Ale można je przedstawić w bardziej uroczej formie - jako żyjątka, które uczy dzieci poprawnej wymowy dzięki zabawnym wierszykom. Muszka Fefe jest nietypowa - nosi muchę i ma wielkie pokłady cierpliwości dla ludzkich dzieci!

Razem ze swoim dzieckiem przenieście się do magicznego życia muszki Fefe. Dowiecie się, czy jeździ samochodem, czy rowerem oraz czemu idealnie nadaje się na strażaka. Zobaczycie, co jest w stanie zmęczyć muchę z muchą i jak dzięki temu można ćwiczyć wymowę Waszych podopiecznych. Z nieukrywanym zdziwieniem odkryjecie, że mucha genialnie biega w maratonach i też pragnie mieć wakacje.

Książka ,,Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" Marty Galewskiej-Kustry to świetna zabawa dla rodziców i dzieci. Ćwiczenia logopedyczne są dodatkowo urozmaicone sympatycznymi rysunkami, których oczywiście głównym bohaterem jest muszka. Ilustracje narysowane kreską Joanny Kłos zapewnią dużą dawkę rozrywki dla maluchów i jednocześnie mogą zainspirować ciut starsze dzieci do próby rysowania muszki w ramach własnych umiejętności kreślarskich.

W serii "Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać" wyszły do tej pory dwie książeczki, ,,Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci" oraz nasza książeczka o muszce Fefe. Autorką obydwu książeczek jest Marta Galewska-Kustra, a ilustracje tworzy Joanna Kłos i mam nadzieję, że tę pracę będą kontynuować - to bardzo dobra okazja do ćwiczenia wymowy dzieci i zapewnienia im jednocześnie świetnej zabawy (już 23 września w sprzedaży będzie książeczka ,,Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci"). Dr Galewska-Kustra to nie tylko logopeda, ale także pedagog dziecięcy, co miało pewnie ogromny wpływ na jakość książeczki i to, że nie jest jedynie suchą nauką poprawnej wymowy.

Avatar użytkownika - sw3112
sw3112
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 56 książek w 2015,
Pucio mówi dzień dobry
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Pucio mówi dzień dobry

Pucio i Misia z radością rozpoczynają dzień. Witają się ze słońcem, dostrzeżoną za oknem wiewiórką, a nawet samochodami na ulicy. Potem myją zęby, ubierają...

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy...

Forget Me Not
Julie Soto