Z widokiem na miłość

W architekturze można zaplanować prawie wszystko.

W miłości niczego nie da się przewidzieć.

Holly Ashton nie obchodzi urodzin od czasu, gdy zmarła jej matka. Zamiast tego w ten jeden dzień w roku pozwala sobie na żałobę. Resztę roku spędza na udawaniu silnej i niezależnej kobiety, którą bardzo chce być. Całkowicie pochłania ją świetna praca architektki w najbardziej prestiżowej firmie w Sydney.

Jej życie wygląda dokładnie tak, jak według niej powinno wyglądać. Aż do jej dwudziestych piątych urodzin dziewczyny. Przypadkowe spotkanie z Ryanem Davenportem, dyrektorem generalnym firmy deweloperskiej, wywraca jej ściśle kontrolowany świat do góry nogami.

Ryan jest przebojowy, ambitny i przyzwyczajony do tego, że dostaje to, czego chce. A tym, czego aktualnie chce jest piękna, okropnie wygadana Holly Ashton.

Czy mogą żyć długo i szczęśliwie, skoro żadne z nich nie wierzy w szczęśliwe zakończenia?

Informacje dodatkowe o Z widokiem na miłość:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-08-14
Tytuł oryginału: The Holly Project

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Z widokiem na miłość

Z widokiem na miłość - opinie o książce

Holly ma wszystko w życiu zaplanowane. Kocha architekturę i jej poświęca cały swój czas. Aby raz do roku pozwala sobie na dzień żałoby po śmierci matki. Podczas właśnie tego dnia Holly zostaje ściągnięta do pracy, jednak przedtem poznaje pewnego mężczyznę, który kompletnie zawrócił jej w głowie. Okazuje się, że to jeden z klientów, dla którego ma wykonać projekt. Poukładany i stabilny świat dziewczyny zostaje rozchwiany. A przystojny i rezolutny Ryan będzie chciał wkroczyć do jej prywatnej przestrzeni. Czy Holly mu na to pozwoli? Co stanie tej dwójce na przeszkodzie? Czy ich znajomość zagrozi młodej kobiecie utratą pracy?

Gdy przeczytałam opis tej książki i zobaczyłam okładkę, sądziłam że będzie to typowy romans, taki dla relaksu przy którym nie trzeba się zbytnio skupiać. Jakie było moje zaskoczenie, gdy zaczęłam lekturę i wciągnęłam się w nią bez reszty! Ta książka zaskoczy niejedną osobę!
Ta książka nie opowiada tylko o miłości wśród projektów architektów. Znajdziecie w niej znacznie więcej, na przykład jak ludzie przechodzą żałobę, jak ważna jest rozmowa z bliskimi czy jak wyglądają toksyczne związki. Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić!

Bohaterowie zostali także dobrze wykreowani. Holly to dziewczyna, która pokazuje się światu jako niezależna, twardo stąpająca po ziemi kobieta. Jednak w środku to kucha osoba, która nadal przeżywa stratę najbliższej osoby. nie pada również od razu w ramiona nowo poznanej osobie, tylko myśli o konsekwencjach swoich czynów. Dba o przyjaciół i bliskich. Zaś Ryan to facet, który zawsze dostawał to co chciał. Jest silny, mądry i przystojny i to dużo mu ułatwia. Jednak gdy chodzi o kobiety to jest prawdziwym gentelmenem.
Podsumowując, “Z widokiem na miłość” to świetna pozycja dla osób, które szukają o romansach czegoś więcej niż szaleńcza miłość i gorące sceny łóżkowe. Czyta się ją szybko i z zapartym tchem, zwłaszcza pod koniec! Dlatego tak miło mnie ona zaskoczyła i mam nadzieję, że także dacie jej szansę i sami przeżyjecie tą historię.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka „Z widokiem na miłość” oferuje ciekawą historię i prawdziwych bohaterów. Nie jest przesłodzona, napięcie erotyczne jest podawane w odpowiednich dawkach a emocje są idealnie zrównoważone. Lektura może nie jest oryginalna ale ma w sobie to COŚ co urzeka i chwyta za serce.
Holly Ashton na pierwszy rzut oka jest pewną siebie  i ambitną młodą kobietą. Nikt nie podejrzewa, że w środku kobieta zmaga się z bólem po stracie matki, która chorowała na raka. Holly żyje według własnych żelaznych zasad i unika związków a co za tym idzie przywiązania i miłości. Kiedy do jej poukładanego życia wkracza przebojowy i ambitny Ryan kobieta przeczuwa, że może on przedrzeć się do jej kruchego serca. Holly jest architektem a Ryan jej nowym klientem. Dlatego romans z nim jest zakazany a mimo to oboje decydują się na ryzykowny krok i ulegają pożądaniu. To miał być czysty układ oparty jedynie na seksie ale nic nie poszło po ich myśli. Wkradły się uczucia i wszystko legło w gruzach. Holly i Rayan podejmą nieoczekiwane decyzje, które zaważą na ich przyszłości.
W „Z widokiem na miłość” znajdziemy historię pełną wzlotów i upadków. Urzekło mnie to, że bohaterzy nie są przerysowani, popełniają błędy i walczą z problemami na swój sposób. Ich decyzje są nieszablonowe przez co fabuła nabrała ciekawych zwrotów akcji. Bardzo się cieszę, że autorka pokazała to, że nie są oni nieskazitelni i potrafią przyznać się do swoich porażek. Książka napisana płynnym i lekkim językiem, rozdziały są króciutkie ale treściwe przez co czytanie jest płynne, szybkie i przyjemne. Gorąco zachęcam do lektury!

Więcej recenzji znajdziesz na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-11-18, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2019,
Kocham tylko tak
Kate Sterritt0
Okładka ksiązki - Kocham tylko tak

Piękna i wzruszająca historia o wychodzeniu z ciemności i próbie pogodzenia się z tym, co już nie wróci Emerson Hart poznała Merikiego, kiedy miała...