Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2013-10-21
ISBN: 978-83-7746-609-4

Odważ się być wrażliwym!

Na podstawie dwunastu lat pionierskich badań nad związkami międzyludzkimi oraz takimi uczuciami, jak wstyd czy empatia Brené Brown obala kulturowy mit, zgodnie z którym wrażliwość jest słabością, oraz dowodzi, że tak naprawdę jest ona naszą najdokładniejszą miarą odwagi

Nie kry?tyk się liczy, nie człowiek, który wska?zuje, jak po?tykają się sil?ni al?bo co in?ni mog?li?by zro?bić le?piej. Chwała na?leży się mężczyźnie na are?nie, które?go twarz jest uma?zana błotem, po?tem i krwią, który dziel?nie wal?czy, który wie, co to jest wiel?ki en?tuzjazm, wiel?kie poświęce?nie, który ściera się w słusznych spra?wach, który w swych naj?lep?szych chwi?lach poz?nał tryumf wielkiego wyczy?nu, a w naj?gor?szych, gdy przeg?ry?wa, to przy?naj?mniej przeg-ry?wa z od?wagą, nie chcąc, aby je?go miej?sce było wśród chłod?nych i nieśmiałych dusz, które nig?dy nie poz?nały ani sma?ku zwy?cięstwa, ani sma-ku po?rażki.

Theodore Roosevelt

Doświadczana przez nas na co dzień niepewność, podejmowane ryzyko oraz groźba zranienia naszych uczuć definiują, co to znaczy być wrażliwym lub wykazywać się wielką śmiałością.

Brown wyjaśnia, w jaki sposób wrażliwość stanowi sedno trudnych emocji, takich jak lęk, żal i rozczarowanie, a jednocześnie jest miejscem narodzin miłości, uczucia przynależności, radości, empatii, innowacji i kreatywności. Autorka tłumaczy, że gdy odcinamy się od naszej wrażliwości, dystansujemy się od doświadczeń, które nadają naszemu życiu sens i znaczenie.

Książka Z odwagą nie jest poświęcona wygrywaniu bądź przegrywaniu. W świecie, w którym dominuje myślenie w kategoriach ,,nigdy dość", a lęk stał się drugą naturą człowieka, wrażliwość jest czymś niemal wywrotowym. Niewygodnym. Czasem nawet nieco niebezpiecznym. Niewątpliwie, jeśli do niej sięgniemy, ryzyko, że ktoś nas skrytykuje lub że zostaniemy zranieni, znacznie wzrośnie. Jednak gdy cofniemy się i prześledzimy nasze życie, odkryjemy, że nic nie jest równie niekomfortowe, niebezpieczne lub bolesne, jak stanie z boku, zaglądanie do środka i zastanawianie się, jakby to było, gdybyśmy mieli odwagę wkroczyć na ring - niezależnie od tego, czy jest to nowy związek, ważne spotkanie, proces twórczy, czy trudna rozmowa z członkami rodziny.

Z odwagą to praktyczna i skuteczna nowa wizja, która pozwoli nam odkryć się przed innymi ludźmi.

Brene Brown

Dr Brené Brown jest licencjonowanym starszym pracownikiem socjalnym i pracownikiem naukowym w Kolegium Pracy Socjalnej przy Uniwersytecie w Houston. Autorka książek: Dary niedoskonałości i I Thought It Was Just Me. Jej przełomowe osiągnięcia badawcze zostały przedstawione przez amerykańską sieć telewizyjną PBS i radiową NPR oraz stanowią temat dwóch wystąpień transmitowanych przez Ted.com. Brené Brown wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Houston, w stanie Teksas.

Opinie o książce - Z wielką odwagą - jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami i jak przewodzimy

Kup książkę Z wielką odwagą - jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami i jak przewodzimy

Brene Brown0
Okładka ksiązki - Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja. Trzy etapy podnoszenia się po upadku.

Jeżeli będziemy postępowali z wielką odwagą, nie unikniemy upadków. To książka o tym, jak się po nich podnosić. Brené Brown zapoczątkowała globalną...

Z odwagą w nieznane. Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie
Brene Brown0
Okładka ksiązki - Z odwagą w nieznane. Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie

Aby zyskać prawdziwe poczucie przynależności, nie trzeba się zmieniać - trzeba być sobą. Dopasowanie się czy samotność? Pragniemy być częścią czegoś...

Kudłata
Hwang Sun-mi