Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode

Jak wyglądają małe pieski, jeże i króliki? Czego dzieci zwierząt muszą się nauczyć od swoich rodziców? Dzięki tej kolorowej książce mali przyrodnicy dowiedzą się wszystkiego o fascynującym świecie leśnych, polnych i gospodarskich zwierząt. Każda strona książeczki to nowa scena do podziwiania, a na końcu na naszych milusińskich czeka wyjątkowa niespodzianka - ciekawe, czy pomogą małym zwierzątkom odnaleźć drogę do ich mam.

Seria ,,Poznaję Przyrodę" to pierwsze spotkanie z naturą dla dzieci od lat 3. Realistyczne i ciepłe ilustracje oraz prosty tekst zaspokoją ciekawość małych czytelników i nauczą ich zachwytu nad światem.

Informacje dodatkowe o Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2024-02-26
Tytuł oryginału: Mein erstes Natur-Wimmelbuch: Bei den Tierkindern

Kup książkę Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode

Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich młode - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania7770
ania7770
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Dzieci,

Hej kochani. Chciałabym przedstawić Wam dzisiaj cudowną książeczkę z serii „Poznaję przyrodę”, czyli „Żabki i psiaki. Te małe zwierzaki. Zwierzęta i ich maluchy”, która przybliży Waszym pociechom fascynujący świat przyrody i zaszczepi w nich miłość do natury i tego, co się w niej kryje. Jest to niezwykle piękna, ale również wartościowa książka, która z pomocą kolorowych ilustracji pokazuje dzieciom zwierzęta i ich świat.

Ta bogato i kolorowo ilustrowana pozycja pokazuje jak wyglądają małe jeże, lisy, lwy i inne zwierzęta zarówno gospodarskie, leśne, polne, wodne, afrykańskie i nocne. Przy każdym bloku znajduje się również krótki, ale ciekawy tekst, który wprowadza w opowiadany świat przyrody.

Przyszła wiosna, a wraz z nią na świecie pojawiło się mnóstwo nowych dzieci zwierząt. W gnieździe rosną trzy małe puchacze, na polanie w trawie przechadzają się małe warchlaki, a dwa szopy pracze uczą się od mamy poszukiwania pożywienia. Pod ziemią również rozwijają się małe zwierzaki, takie jak, liski, borsuki i kreciki. Bliżej nas, czyli na gospodarstwach zobaczyć możemy małe kocięta, kózki, cielaczki i kurczaczki, które uczą się żyć samodzielnie. Nad wodą również robi się gwarno od małych zwierząt. Wydra wyleguje się na brzuszku mamy, a kaczuszki, łabędzie i bociany korzystają z wody. Wiosną możemy zobaczyć również wiewiórki, które wychodzą z norki w drzewie, oraz małe jeże, których kolce z początku są bardzo miękkie. Na koniec tej podróży udajemy się do Afryki, gdzie młoda zebra bawi się z żyrafą, a małe lwiątka bawią się ze swoją mamą.

Książka ta idealnie sprawdzi się dla młodego wielbiciela przyrody, który lubi uczyć się nowych rzeczy na temat otaczającego nas świata. Na końcu książeczki znajduje się również mały dodatek, w których dzieciaki będą mogły pomóc zwierzątkom odnaleźć drogę do ich mam. My jesteśmy zachwyceni tą pozycją i często będziemy do niej wracać. Polecamy.

Sarny i lisy. Ich leśne popisy. Mieszkańcy lasu
Sibylle Schumann0
Okładka ksiązki - Sarny i lisy. Ich leśne popisy. Mieszkańcy lasu

Cały las w jednej książce - w dzień, w nocy i przez cztery pory roku: co to za ptak tak głośno puka o poranku? Gdzie ukrywa się ciekawska mysz? Mali przyrodnicy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;