Zabójcza śpiąca królewna

Trzecia powieść z serii "W cieniu podejrzenia".

Producentka telewizyjna Laurie Moran daje kobiecie, która została skazana i odbyła wieloletni wyrok, szansę na udowodnienie swojej niewinności. Piętnaście lat wcześniej Casey Carter twierdziła, że spała, kiedy jej narzeczony, znany filantrop Hunter Raleigh III, został zamordowany, ale ława przysięgłych nie dała wiary jej zapewnieniom. Po spędzeniu piętnastu lat za kratami Casey nadal utrzymuje, że to nie ona zabiła. Uzbrojona w nowy dowód świadczący na jej korzyść namawia Laurie Moran, żeby w swoim programie jeszcze raz zbadała historię morderstwa sprzed lat i oczyściła jej imię, znajdując prawdziwego sprawcę.

Laurie, choć nie do końca przekonana o niewinności Casey, chce jej pomóc, mimo iż zmaga się z własnymi kłopotami. Poprzedni gospodarz show Alex Buckley robi sobie przerwę w telewizyjnej karierze, jego miejsce zajmuje Ryan Nichols. Ryan, młody, zdolny prawnik o imponujących referencjach, stara się zniechęcić Laurie do drążenia na antenie sprawy Casey, ponieważ jak wiele innych osób jest pewien jej winy.

Jak zawsze w historiach opowiadanych przez te dwie autorki wiele się dzieje, również pod powierzchnią głównych wątków. Laurie, chcąc poznać prawdę, musi stawić czoło rozmaitym przeciwnościom - między innymi autorce plotkarskiej rubryki prześladującej Casey i swojemu apodyktycznemu szefowi.

Mary Higgins Clark - nazywana Królową Suspensu - jest najlepiej sprzedającą się autorką tego gatunku powieści w USA. Tylko tam wydrukowano ponad 45 milionów jej książek. Powieści Clark są międzynarodowymi bestsellerami.

Alafair S. Burke (ur. 1969) - amerykańska pisarka, autorka powieści kryminalnych. Ukończyła Reed College, a następnie Stanford Law School na Stanford University. Pracowała jako prokurator, specjalizowała się w sprawach dotyczących przemocy domowej, była również łącznikiem z policją. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

Informacje dodatkowe o Zabójcza śpiąca królewna:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-07-12

Kup książkę Zabójcza śpiąca królewna

Zabójcza śpiąca królewna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2018-07-11, Ocena: 4, Przeczytałam,

"To, że jesteś paranoikiem, nie znaczy, że ktoś nie próbuje cię dopaść..."

Lekka i łagodna wersja kryminalnej powieści, jednak sympatycznie się ją poznaje. Nie oferuje mocno skomplikowanej fabuły, lecz intryga zręcznie zapleciona. Chętnie wciągamy się w odsłanianie kłamstw, wyłapywanie fałszu, poznawanie sekretów, dociekanie prawdy. Oprócz wątku detektywistycznego mamy też obyczajowe nuty, podszyte niepewnością, niedopowiedzeniami i tajemnicami. Styl narracji ciepły i przyjazny, autorki potrafią przyciągnąć i podtrzymać zaciekawienie czytelnika.

Powieść nie tylko przybliża historię zbrodni, ale również porusza istotne, często kontrowersyjne, tematy społeczne, odnoszące się do niezawodności systemu sprawiedliwości, staranności prowadzonych śledztw czy jakości wątpliwych etycznie materiałów publikowanych przez media. Portretów postaci nie potraktowano wnikliwie, ale stworzyły ciekawą mieszankę różnorodnych osobowości, co nadało kolorytu. Jeśli podejdzie się do książki w kategoriach mniej emocjonującej i wymagającej, choć wartkiej, przyjemnej i relaksującej przygody czytelniczej, to spotka się ona z przychylną opinią. Mnie się spodobała, właśnie czegoś takiego potrzebowałam, dałam się lekko zaskoczyć finalnej odsłonie, moje podejrzenia co do sprawcy zbrodni długo biegły innym tropem.

Katherina Carter, dawniej asystentka w dziale sztuki nowoczesnej renomowanego domu aukcyjnego, odsiedziała piętnaście lat kary za zabójstwo narzeczonego Huntera Raleigha, wywodzącego się z wpływowej, osadzonej na politycznej tradycji, amerykańskiej rodziny. Kobieta wciąż usilnie zapewnia o swojej niewinności, poszukując osób i instytucji, które pomogłyby jej ją dowieść. Zwraca się do Laurie Moran, producentki programu telewizyjnego, w którym na nowo analizuje się morderstwa, rozpatruje nieuwzględnione w procesie sądowym dowody, pominięte oświadczenia świadków. I jak to zwykle bywa w takich przypadkach, coś co miało być proste i oczywiste, zamieniło się w grę zawiłości i niejasności.

bookendorfina.pl

Udawaj, że jej nie widzisz
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Udawaj, że jej nie widzisz

Młoda kobieta zostaje uwikłana w śledztwo w sprawie zabójstwa tylko dlatego, że znalazła się na niewłaściwym miejscu w niewłaściwej chwili. Musi skorzystać...

Cząstka mojego serca
Mary Higgins Clark0
Okładka ksiązki - Cząstka mojego serca

Zbliża się najszczęśliwsza chwila w ich życiu... i wtedy zaczyna się najgorszy koszmar.Producentka znanego telewizyjnego programu śledczego Laurie Moran...