Zabójczyni i władca piratów

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2013-11-20
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Tom 1 cyklu Szklany Tron. Opowieści

Chcesz wiedzieć, co działo się z zabójczynią Celaeną przed akcją Szklanego Tronu?

Oto pierwsza z czterech nowelek, które opowiadają o jej wcześniejszych losach!

Groźna zabójczyni Celaena Sardothien pragnie dokonać odwetu. Gildia Zabójców wysyła ją na daleką wyspę na tropikalnych morzach, gdzie Celaena ma odebrać dług od Władcy Piratów. Gdy jednak dowiaduje się, że spłatę uzgodniono nie w pieniądzach, a w niewolnikach, charakter jej misji nagle ulega zmianie i zabójczyni zaryzykuje wszystkim, by naprawić dziejące się zło.

Kup książkę Zabójczyni i władca piratów

Opinie o książce - Zabójczyni i władca piratów

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2016-11-02, Ocena: 5, Przeczytałem, 26_ksiązek_2016, Fantastyka_2016,
Żałuję, że zaczęłam ją czytać już po "szklanym tronie". Niemniej historia mimo, że krótka, pozwala przenieść się w świat słynnej Cealeny i jej- już przyjaciela- Sama.
Czytałem kilka historii z udziałem bohatera skonstruowanego tak, by był "nielubiany" do tego stopnia, że wprost go uwielbiamy. Ta nie jest niestety jedną z nich, gdyż jej bohaterka jest pretensjonalną, pyszałkowatą oraz najpiękniejszą na świecie i kochaną przez wszystkich dziewczyną, czyli... klasycznym przypadkiem nieumiejętnie stworzonej Mary Sue. Do tego tekst kuleje stylistycznie (już w oryginale) i okłada czytelnika po twarzy paradą stereotypów i nieumiejętnie użytych słów (chichoczący piraci może i uszliby, gdyby zachichotali raz, a nie robili to co i rusz przez kilkanaście stron). Przypomina raczej fan fiction niż powieść dojrzałej bądź co bądź autorki.
Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
''Zabójczyni i władca piratów'' - Sarah J. Maas Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i jestem pozytywnie zaskoczona. Miałam obawy co do Szklanego Tronu i towarzyszących mu nowelek, zwykle tak mam gdy coś jest bardzo popularne, ale cieszę się że zaryzykowałam. Główna bohaterka, Celaena, jest płatną zabójczynią. Razem z kolegą po fachu Samem zostaje wysłana na negocjacje do tytułowego Władcy Piratów. Na miejscu jednak okazuje się, że szef zataił przed nimi pewne informacje, co nie podoba się dziewczynie. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, chociaż dobrze wie, że poniesie konsekwencje tej decyzji. Sam decyduje się jej pomóc, i razem stawiają swoje siły przeciwko Władcy Piratów oraz jego ludziom. Ta nowelka, chociaż krótka, bardzo wciąga i pozostawia niedosyt, dlatego dobrze jest zabrać się za jej czytanie posiadając wszystkie inne części. O Szklanym Tronie słyszałam wiele dobrego, dlatego tym bardziej cieszę się, że wreszcie mogłam rozpocząć swoją przygodę z tą serią. Teraz, po przeczytaniu pierwszej książeczki, całkiem polubiłam twórczość Maas, która pisze przyjemnym i prostym językiem. Świat, w którym osadzona jest historia, to pomieszanie typowego fantastycznego ''niby średniowiecza'' ze współczesnością, czyli coś, z czym stykam się pierwszy raz, ale muszę przyznać, że dobrze to autorce wyszło. Jedyne co może się nie podobać, i mnie to akurat irytowało, to próżność Celaeny. Jest bardzo zapatrzona w siebie i w swój wygląd, jednak da się to znieść. No i oczywiście długość, ale w końcu jest to nowelka, więc nie powinnam narzekać, prawda? Jeśli jeszcze nie znacie Szklanego Tronu to jest to idealny czas, żeby się za niego zabrać, bowiem już w czerwcu pojawi się czwarty tom.
Avatar użytkownika - salemeczka
Przeczytane:2017-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dom ziemi i krwi. Część 1
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki -  Dom ziemi i krwi. Część 1

Bryce Quinlan jest dziewczyną, która w połowie jest człowiekiem, a w połowie Fae. W świecie pełnym magii, niebezpieczeństw i ognistych romansów...

Królestwo popiołów. Część 1
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Królestwo popiołów. Część 1

Wyczekiwany latami finał serii Szklany tron! Światowy bestseller królowej fantasy, Sarah J. Maas, oferuje czytelnikowi epickie, niezapomniane zakończenie...

W głębi lasu
Harlan Coben