Quantcast

Zachmurzenie umiarkowane

Wydawnictwo: Literatura Piętro Wyżej
Data wydania: 2020-10-26
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788376729459
Liczba stron: 224

Ocena: 6 (2 głosów)
Inne wydania:

W sylwestrowy wieczór emerytowany weterynarz, Karol Polny, po angielsku wychodzi z domu, zostawiając w nim ukochane drzewka bonsai, nową sofę, stare wędki, a przede wszystkim Różę, swoją wieloletnią żonę, redaktorkę kiepskich romansów.

Co kryje się za decyzją męża, który zamienia słoneczne mieszkanie na stary domek w ogródkach działkowych? I czy Róża kiedykolwiek zaakceptuje fakt, że została rzucona... dla nikogo?

W życiu niczego nie można być pewnym. Nic nie jest dane raz na zawsze. Zmiana może być wybawieniem, jak się okazuje - w każdym wieku. Wybawieniem i szansą. Na co? Na niebo bez chmur?

Historia pełna zaskoczeń, ważnych odkryć, wyznań i zabawnych zdarzeń. W kratkę. Jak to z pogodą bywa!

Agnieszka Hałubiec

Tagi: bóg

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Zachmurzenie umiarkowane

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zachmurzenie umiarkowane

,,Karol ma ochotę powiedzieć, że z wędkowaniem bywa jak ze złym małżeństwem. Spinasz się, trzymasz tej kij w mętnej wodzie. I nagle - złota rybka. Masz jedno życzenie, niech zostanie twoją żoną. Ona się zgadza. A z biegiem lat okazuje się, to ty jesteś złota rybką. Od spełniania życzeń. A Wymagania coraz większe i wiecznie niezadowolenie..."

,,Zachmurzenie umiarkowane" to powieść o Karolu i Róży. O małżeństwie, które pewnego dnia tak po prostu rozpadło się. Dlaczego? I czy to była ,,tak po prostu" czy może zanosiło się na to od lat?  Jest to książka, która skłania do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem. Nad tym, że warto czasami pomyśleć tylko o sobie, by lepiej dzięki temu funkcjonowała nasz związek.

Karol stwierdził, że już nie potrafi być mężem. Nie potrafi dalej żyć w tym spokojnym, ale jakże nudnym związku. W związku, w którym musiało być wszystko tak jak zaplanowała Róża.

Karol to świetnie wykreowany przykład męża, który jest stłamszony przez swoją żonę. Nie miał wpływu nawet na wybór piżamy i dopiero gdy ,, został przyszpilony do podłogi emeryckim PESEL-em zrozumiał, że wcale nie jest u siebie.". Zrozumiał również to, że dobre i spokojne życie to na pewno nie ma nic wspólnego z jego żoną.

Róża to kobieta, który może i została porzucona, ale nie była bez wad. Zresztą zawsze uważam, że za rozpad związku odpowiedzialne są obie strony. Róża każdemu opowiadała, że stało się to z dnia na dzień. Czyżby? Czy ktoś kto znalazł każdą niezauważalną plamkę w łazience, nie zauważył, że oddalali się od siebie od lat?

Jeśli myślicie, że książka jest łatwa, to mylicie się. Należy do tych, których nie da się szybko przeczytać, a na każdym zdaniu należy skupić się i delektować się nim.

Książka napisana jest z rozmachem i z humorem. Autorka świetnie przedstawiła powody i rozterki psychiczne głównych bohaterów. Ich lepsze i gorsze chwile w tym trudnym dla nich okresie. I chociaż ja nie mam zamiaru brać rozwodu, to ta książka uświadomiła mi czego by mi brakowała gdyby jednak doszło do niego. Tych zwykłych i upierdliwych nawyków męża, które drażnią, ale z czasem są nieodłącznym elementem naszego wspólnego życia.

Chociaż jak już wspomniałam książki nie ,,łyknie" się w jeden wieczór, to książka potrafi wciągnąć od pierwszej strony. Autorka posiada lekko pióro, które w połączeniu z poczuciem humoru stworzyła świetną powieść poruszającą trudny temat jakim jest rozwód. Rozwód, który nie nastąpił tuż po ślubie, ale po wielu latach wspólnego przebywania ze sobą.

Link do opinii
Inne książki autora
Tru
Barbara Kosmowska0
Okładka ksiązki - Tru

Zajączek Tru mieszka z mamą, bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Bo Tru i jego rodzina...

Fred pogromca suszy
Barbara Kosmowska0
Okładka ksiązki - Fred pogromca suszy

O środowisko może dbać każdy, niezależnie od wieku i rasy! Fred - psi ekolog - to wie. Segreguje śmieci, zmywa ekologicznie - własnym językiem! Kąpie się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy