Zachowania polskich konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego

Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy ostatnich lat, kryzys w wymiarze europejskim i poszczególnych krajów, wywołuje niekorzystne zjawiska w gospodarkach, a te generują niekorzystne zmiany także w polskiej gospodarce, tworząc nowe uwarunkowania dla funkcjonowania podmiotów rynkowych, w tym konsumentów. Zachowania podmiotów rynkowych określa niepewność i ryzyko powodowane niepewną sytuacją gospodarczą, w tym rynkową.

Praca ma na celu identyfikację powstających, przejawiających się w konsumpcji i zachowaniach konsumentów, nowych procesów i zjawisk, a także działań adaptacyjnych indywidualnych podmiotów konsumpcji w nowych, trudnych warunkach gospodarczych. Zachowania konsumentów w okresie zwiększającej się niepewności i ryzyka stanowią interesujący poznawczo przedmiot badań.

Podstawą pracy były bogate źródła danych i informacji. Posłużono się rozległą literaturą przedmiotu, statystykami wyczerpującymi i niewyczerpującymi oraz danymi z Internetu. Szczególnie istotnymi źródłami danych są w tej pracy wyniki badań pierwotnych, które pozwoliły poznać zachowania konsumentów w sytuacji kryzysowej i kierunki modyfikacji działalności konsumpcyjnej.

Zamierzeniem autorów było zaprezentowanie problematyki związanej z konsumpcją i zachowaniami konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego. W tym celu dokonano takiego doboru zagadnień, które będą sprzyjały przydatności monografii dla badaczy tego problemu, gdyż dają asumpt do dyskusji i dalszych badań nad zachowaniami konsumentów w bardzo turbulentnym otoczeniu rynkowym, a także dla praktyków, którym praca będzie przydatna do prognozowania określonych rynkowych zachowań konsumentów w przyszłości. Praca pomocna będzie także studentom zdobywającym wiedzę w specjalnościach marketingowych oraz słuchaczom studiów podyplomowych zainteresowanym zagadnieniami rynkowych zachowań konsumentów.

Informacje dodatkowe o Zachowania polskich konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego:

Wydawnictwo: Placet
Data wydania: 2015-12-14
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Zachowania polskich konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego

Soki wina nalewki
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Soki wina nalewki

Wydaje się, że temat sporządzania soków, win i nalewek został opisany w tak wielu opracowaniach, że nie można już nic więcej dodać. Nic bardziej mylnego...

Ilustrowany słownik geograficzny
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Ilustrowany słownik geograficzny

Słownik zawiera najważniejsze pojęcia z zakresu podstaw geografii. Hasła zebrane są w grupy tematyczne, takie jak: kartografia, wszechświat, Układ Słoneczny...