Zaczarowane baletki

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2019-09-11
Tytuł oryginału: Ballet shoes

Klasyczna powieść o siostrzeństwie, balecie i poszukiwaniu własnej drogi - pierwsze polskie wydanie z oryginalnymi ilustracjami!

Londyn, lata 30. XX wieku. Pewnego dnia profesor Brown, ekscentryczny kolekcjoner skamielin, przywozi z podróży niemowlę cudem ocalałe z katastrofy morskiej i oddaje je pod opiekę swojej wnuczce. Rok później pojawia się w domu z następną dziewczynką - córką Rosjan, którzy uciekli z kraju przed rewolucjonistami i wkrótce potem zmarli. Trzecią, osieroconą przez ojca Pusię, przysyła przez posłańca - a potem wyrusza w kolejną długą podróż.

Mijają lata, dzieci rosną, profesor nie wraca. Wkrótce staje się jasne, że dziewczynki będą musiały pomóc w utrzymaniu domu. Szansą na zdobycie zawodu jest szkoła baletowa.

Ale szybko okazuje się, że świat tańca nie jest sprawiedliwy, a niektóre dziewczynki od baletu wolą samochody i samoloty. Jak przybrane siostry poradzą sobie z wyzwaniami, które niosą ze sobą szkoła, scena i życie?

,,Zaczarowane baletki" doczekały się licznych wznowień i przekładów, a także ekranizacji (w jednej z głównych ról wystąpiła Emma Watson).

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Zaczarowane baletki

Opinie o książce - Zaczarowane baletki

Bardzo ciepła opowieść o niezwykłej rodzinie. Każda z sióstr z innej podróży naukowca, ale tworzą niezwykle zżytą rodzinę.
Avatar użytkownika - 22200116Zp
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zaczarowane baletki
Noel Streatfeild0
Okładka ksiązki - Zaczarowane baletki

Starszy pan, naukowiec, wielki oryginał, podróżujący po świecie w poszukiwaniu skamielin, tym razem przywozi z podróży... dzidziusia, ocalałego...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;