Zaczarowane baletki

Klasyczna powieść o siostrzeństwie, balecie i poszukiwaniu własnej drogi - pierwsze polskie wydanie z oryginalnymi ilustracjami!

Londyn, lata 30. XX wieku. Pewnego dnia profesor Brown, ekscentryczny kolekcjoner skamielin, przywozi z podróży niemowlę cudem ocalałe z katastrofy morskiej i oddaje je pod opiekę swojej wnuczce. Rok później pojawia się w domu z następną dziewczynką - córką Rosjan, którzy uciekli z kraju przed rewolucjonistami i wkrótce potem zmarli. Trzecią, osieroconą przez ojca Pusię, przysyła przez posłańca - a potem wyrusza w kolejną długą podróż.

Mijają lata, dzieci rosną, profesor nie wraca. Wkrótce staje się jasne, że dziewczynki będą musiały pomóc w utrzymaniu domu. Szansą na zdobycie zawodu jest szkoła baletowa.

Ale szybko okazuje się, że świat tańca nie jest sprawiedliwy, a niektóre dziewczynki od baletu wolą samochody i samoloty. Jak przybrane siostry poradzą sobie z wyzwaniami, które niosą ze sobą szkoła, scena i życie?

,,Zaczarowane baletki" doczekały się licznych wznowień i przekładów, a także ekranizacji (w jednej z głównych ról wystąpiła Emma Watson).

Informacje dodatkowe o Zaczarowane baletki:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2019-09-11
Tytuł oryginału: Ballet shoes

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Zaczarowane baletki

Zaczarowane baletki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jojanka
Jojanka
Przeczytane:2021-03-14,

Recenzja książki Noel Stratfeild „Zaczarowane baletki”

„Zaczarowane baletki” Noel Stratfeild to świetna lektura dla dzieci i dorosłych. Dziam, zwariowany profesor, podróżnik i kolekcjoner skamielin przywozi do domu w rocznych odstępach niemowlęta.

Paulinką, Pietrowną i Pusią ma się opiekować jego stryjeczna wnuczka Sylwia i jak w każdym dobrym angielskim domu Niania.

Dziewczynki rosną, mimo kłopotów finansowych Kunki, w bardzo przyjaznej atmosferze. Czyni  ona wszystko, by podopieczne dobrze się odżywiały i były odpowiednio ubrane. By sprostać zadaniu wynajmuje pokoje lokatorom, którzy rozumiejąc finansowe niedostatki włączają się w proces edukacji i wychowania. W tym domu otwarcie mówi się o brakach finansowych, dlatego dziewczynki chcą, by zarobione w wieku 12 lat pieniądze  wspomogły domowy budżet.

Panienki Fosyl są bardzo ambitne. Chociaż nie łączą je więzy krwi zachowują się jak siostry. Przyjmują nazwisko Fosyl i ślubują „zrobić wszystko, by nikt nie powiedział, że zawdzięczają je jakimś dziadkom.” Ambicje dziewcząt zostają zrealizowane. Paulinka zostaje aktorką. Pietrowna zapewne będzie doskonałym lotnikiem, a Pusia wielką baletnicą.

Uczestnicząc w życiu codziennym panienek Fosyl widzimy jak ważna jest atmosfera w domu rodzinnym. Wzajemne zrozumienie i życzliwość. Wspaniałomyślność i miłość pokazują, że  problemy można przezwyciężyć, bo wszystko zależy od nas.

Ta wzruszająca powieść  pokazuje jak ważne są marzenia i ich realizacja, bo tak naprawdę zmartwienia i sukcesy kształtują ambitne i twórcze osoby.

Jestem przekonana że po „Zaczarowane baletki” sięgną nie tylko dzieci ale i dorośli. Wrażliwi na sztukę zainteresują się stroną graficzną książki. Wydawnictwo Dwie Siostry zadbało o oryginalne rysunki, z pierwszego, angielskiego wydania. Ilustracje  czarną kreską Ruth Gervis pozwalają uruchomić wyobraźnie, a także odszukać ilustrowany fragment. Warto po tę książkę sięgnąć. Satysfakcja wielka. Joanna Mazurek - Śmieja

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-02-28,
Bardzo ciepła opowieść o niezwykłej rodzinie. Każda z sióstr z innej podróży naukowca, ale tworzą niezwykle zżytą rodzinę.
Avatar użytkownika - 22200116Zp
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zaczarowane baletki
Noel Streatfeild0
Okładka ksiązki - Zaczarowane baletki

Starszy pan, naukowiec, wielki oryginał, podróżujący po świecie w poszukiwaniu skamielin, tym razem przywozi z podróży... dzidziusia, ocalałego...